Meklēšanas forma

Apmācies -4 °C Lēns vējš, 3.7 m/s no R-DR
Sestdiena, 2019. gada 23. FebruārisVārda dienu svin: Haralds, Almants

Regate pulcē 18 «Simtgades plostus»

Ritma Gaidamoviča
Jau 16. reizi šodien Lielupes ūdeņus kūla Piena paku laivu regate, pulcējot 18 «Simtgades plostus» un to radītājus, kas sacentās izdomā, atraktivitātē un izveicībā. «Piena paku laivu regatē piedalās spēcīgākie, izturīgākie un stilīgākie. Jūsos ir spēks! Paldies, par jūsu izdomu un ieguldīto darbu,» regates dalībniekus sveica pašvaldības iestādes «Kultūra» vadītājs Mintauts Buškevics.

Regatē šogad startēja izglītības iestāžu un uzņēmumu kolektīvi, draugu un domubiedru kompānijas. Lielākajā daļa komandu jau ar ievērojamu pieredzes bagāžu, bet bija arī debitanti, kas spēkus piena paku kuģa būvniecībā izmēģināja pirmo reizi.

Par regates Oriģinālāko laivu šogad tika atzīta pirmās vēsturiskās zemūdenes prototips – laiva «Ronis», ko būvējusi draugu kompānija, kas regatē startē otro gadu. «Pērn ar savu «Milzu kalmāru» bijām ātrākie regates dalībnieki. Āķis lūpā un jāpiedalās atkal. Ņemot vērā to, ka šogad tēma saistīta ar Latvijas simtgadi, centāmies izveidot pirmās vēsturiskās zemūdenes prototipu,» stāsta komandas kapteinis Rihards Klovāns. Laivas būvniecībā izmantotas aptuveni 3000 tukšas piena pakas, uzbūvējot astoņus metrus garu «Roni». «Vispār šis ir ļoti jautrs pasākums. Grūtākais bija atgādāt to laivu līdz Lielupei. Vedām piekabē aptuveni 40 kilometrus uz Jelgavu. Vakar laivu ietinām pārtikas plēvē, lai nesalītu, bet, braucot uz šejieni, sapratām, ka pa ceļam jāņem plēve nost – tā uzpūtās kā balons, un bija bail, ka nepaceļas mūsu zemūdene,» stāsta komandas biedri. Jāpiebilst, ka šī laiva saņēma arī vairākas uzņēmēju sarūpētas simpātijas balvas.  

Astoto gadu pēc kārtas Piena paku laivu regatē startēja LLU Informācijas tehnoloģiju fakultātes studenti un absolventi. Šoreiz ar laivu «Studentu dancis» viņi žūrijas simpātiju balvu. «Tradīcijas lauzt nedrīkst, un šis viennozīmīgi ir jautrākais un saliedējošākais vasaras pasākums,» saka komandas dalībnieces Aina, Anita un Amanda. Šoreiz komanda uz laivas cepa pankūkas, un vēlāk ar tām cienāja regates apmeklētājus. «Tikai paēduši cilvēki ir laimīgi cilvēki, un simtgadi jau nevar sagaidīt tukšiem vēderiem,» nosaka Amanda.

Regates veterāni jeb nominācijas «Senākie plostotāji» ir uzņēmuma «Nakts Mēbeles» komanda, kas šogad regatē piedalījās jau devīto reizi. Viņu laivas nosaukums «Svinam 100 jeb žūrijas plosts». «Esam iekrituši baigā azartā,» saka komandas kapteinis Jānis Učelnieks. «Esam ievērojuši, ka regates žūrija šmaucas. Proti, tā nekad nebrauc ar laivu, kas būvēta no piena pakām, tāpēc nolēmām, ka mēs šoreiz būsim žūrija,» stāsta komandas dalībnieks Alvis Začs. Komanda patiešām veica cītīgu vērtēšanas darbu un sava uzņēmuma simpātijas balvu dāvināja komandai «Laimes koks». «Nakts Mēbeļu» komanda atklāj, ja viņu žūrijas plosts šogad veidots no 3600 tukšām piena pakām un vecākās ir saglabājušās vēl no 2014. gada. «Interesantākais brīdis regatē noteikti ir pats parādes brauciens, kas diemžēl ir ļoti īss mirklis,» piebilst komandas dalībnieki.

Mēbeļu ražošanas uzņēmuma SIA «LUWO» komanda skatītājiem uz Lielupes atrādīja savu brīvdienu izbraucienu namiņu «Lielupe vilina vīna ostā», kas tika atzīts par Treknāko plostu.  «Piedalāmies tikai otro gadu, bet jau esam iekrituši azartā. Mūsu mērķis ir turpināt tik ilgi, kamēr uzbūvēsim kuģi, kurā var satilpt viss kolektīvs – tātad 180 cilvēki. Tiesa, līdz tam vēl tāls ceļš ejams. Šodien uz klāja bijām tikai desmit,» saka uzņēmuma ražošanas vadītājs Aigars Morics.

Jāpiebilst, ka pēc Piena paku laivu regates turpat Lielupes promenādē interesanti tika aicināti baudīt svētku koncertu kopā ar labi zināmiem māksliniekiem – «Eoliku», «Colt», «Labi cilvēki» un «Gapoljeri».

Piena paku laivu regatē apbalvotās komandas

«Oriģinālākā laiva» – «Ronis» (draugu grupa).

«Visatraktīvākā komanda» – «JTLS» (Jelgavas BMX un skeitborda braucēji)

«Inovatīvākā laiva» – «Jelgavas tehnikums».

«Treknākais piena plosts» – «Lielupe vilina vīna ostā» (SIA «LUWO»).

«Pilnīgs sviests!» – «Simtgades Ziemassvētki» (koris «Tik un Tā»).

«Ātrākā laiva» – «Fokker» (AS «Baltu veterinārija»).

A/S «Tukuma piens» un žūrijas simpātiju balva – «Studentu dancis» (LLU ITF)

Žūrijas simpātiju balva – «Cīņa par brīvību» (biedrība «Capoeira Jelgava»).

«Stilīgākā apkalpe»– «Laimes koks» (Ozolnieku novada pašvaldības izglītības, kultūras un sporta daļa).

«Senākie plostotāji» – «Svinam 100 jeb žūrijas plosts» («Nakts Mēbeles»).

Alus darītavas «Viedi» simpātijas balvas – «Dimants» (SIA «Chocolette Confectionary», «Kuršu Laiva» (būvniecības nams «Kurši»).

«Sportland» simpātijas balvas – «Ramirent» (AS «Ramirent Baltic» Rīgas filiāle), «Simtgades Kabanos Hot dogs» (SIA «Circle K Latvia»), «Saule, Pērkons, Daugava» (draugu grupa).

Restorāna «Parks» simpātiju balva – «Ronis» (draugu grupa).

Foto: Ivars Veiliņš/ «Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti