Meklēšanas forma

Skaidras debesis 2 °C Lēns vējš, 4 m/s no Z
Otrdiena, 2019. gada 26. MartsVārda dienu svin: Eiženija, Ženija

«Putriķu» riskantais rekords – pielīmēt 1800 kēksiņus

Ģirts Pommers
Šodien turpinās LLU Pārtikas tehnoloģijas fakultātes (PTF) «Putru dienas», un viens no šo svētku elementiem – vairāk nekā divus metrus augstas koka figūras skaitļa «30» formā aplīmēšana ar tikko ceptiem kēksiņiem – neiet «pēc plāna», jo mazie konditorijas «brīnumi», kuri skaisti izrotāti ar dažādu krāsu garnējumu, neturas sev paredzētajās vietās.

Kā portālam www.jelgavasvestnesis.lv pastāstīja PTF fakultātes 3. kursa studente Viktorija Vorobjova, kura ir atbildīgā par šī rekorda veiksmīgu uzstādīšanu, cepšanas darbos iesaistīti vairāk nekā 20 cilvēku: «Cepšanas darbi notika jaunajā fakultātes ēkā, kur ir pieejamas jaunas krāsnis. Vienā piegājienā bija iespējams izcept ap 180 kēksiņiem, tādēļ cepšana tika pabeigta jau pusdienlaikā. Izcepām 1800 kēksiņus, kuriem tika iztērēti 12 kilogrami sviesta un12 kilogrami cukura, 230 olas un 16 kilogrami miltu, kā arī cepamais pulveris. Dekorēšanā tika iesaistīti astoņi cilvēki, bet tagad esam vairāk, jo saldumu piestiprināšana prasa īpaši daudz pūļu un laika. Iespējams, ka vajadzēja izvēlēties kādu citu tehnoloģiju, taču šobrīd galvenais, lai kēksiņi pie koka karkasa noturētos līdz koncerta beigām.»

Tie, kas vēlas nobaudīt garšīgos jubilejas kēksiņus, to vēl var paspēt izdarīt, jo pulksten 17 Jelgavas pils aulā notiks koncerts «Putriķis toreiz un tagad», kurā ar dažādiem priekšnesumiem uzstāsies fakultātes studenti. Pēc koncerta notiks rekorda fiksēšana un kēksiņu baudīšana.

Pulksten 23 klubā «Jelgavas krekli» notiks svinību noslēguma pasākums, kurā par muzikālo pusi rūpēsies rokgrupa «Dzelzs vilks».

Foto: Raitis Supe

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti