Meklēšanas forma

Lietus 4 °C Mērens vējš, 6 m/s no D-DR
Sestdiena, 2019. gada 7. DecembrisVārda dienu svin: Antonija, Anta, Dzirkstīte

Publiskā slidotava – pieejama apmeklētājiem

Anastasija Miteniece
Šodien Pasta salā pēc jumta izbūves svinīgi atklāta publiskā slidotava. «Līdz šim slidotavas sezona bija samērā neilga – nevarējām to pilnvērtīgi izmantot dienās, kad lija, kā arī brīžos, kad sniga. Līdz ar jaunā jumta izbūvi mēs pagarinām sezonu. Turpmāk jelgavniekiem būs vairāk iespēju šeit nākt, pavadīt laiku un kļūt prasmīgākiem dažādos sporta veidos,» atklāšanas pasākumā klātesošos uzrunāja Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

Zemgales Olimpiskā centra (ZOC) valdes loceklis Armands Ozollapa atklāšanas pasākumā norādīja, ka jumts piedod slidotavai lielu vērtību, jo šobrīd pusatvērta tipa halles analogu valstī nav daudz. «Olainē izbūvēta līdzīga halle, tomēr Jelgavā mēs redzam inovatīvākas, modernākas tehnoloģijas,» uzsvēra A.Ozollapa. Šobrīd laukumā ir ieklāts gumijas segums un tas var kalpot kā skrituļošanas vieta, kā arī laukums strītbolam vai inline kohejam. Savukārt ledu slidotavā varēs sākt liet, kad gaisa temperatūra pazemināsies līdz plus pieciem, septiņiem grādiem. «Līdz ar jumta izbūvi mums netraucēs ne sniegs, ne lietus – galvenais, lai noturas atbilstoša temperatūra. Ļoti ceram, ka slidotāji sezonu varēs atklāt jau oktobra otrajā pusē un slidot līdz pat pavasarim,» teic A.Ozollapa. Pasākuma gaitā tika atzīmēti arī slidotavas jumta tehniskie risinājumi. Proti, šīs slidotavas jumts ir īpašs ar to, ka tā būvniecībā izmantotas liekti līmētās koksnes konstrukcijas. Kopumā jumta izbūvei bija nepieciešami aptuveni 112 kubikmetri koka konstrukciju, kā arī 11 tonnas tērauda detaļu.

Jāpiebilst, ka šodien, Zinību dienā, skrituļošana ir bez maksas, un izbaudīt šo iespēju pasākumā ieradās arī daudzi jelgavnieki. «Līdz šim mēs vienmēr gājām slidot uz Jelgavas ledus halli. Mums tā ir ģimenes tradīcija – dēliem patīk. Šodien šeit atnācām tikai ekskursijā, bet domājam, ka pie pirmā ledus būsim klāt un iemēģināsim,» saka Slikšānu ģimenes tēvs Artis. Savukārt Eglīšu ģimenes mamma Evija ar meitu Emīliju šodien slidotavā pirmoreiz kāpa uz skrituļslidām. «Meitai jau sen nopirkām krituļslidas, bet līdz šim trenējāmies pie mājas. Te, slidotavā, šķiet, ir drošāk – mīksts segums un sirds nenodreb katru reizi, kad redzi meitu sašūpojamies,» teic ģimenes mamma Evija. Jāpiebilst, ka daudzi jelgavnieki izmantoja iespēju piedalīties aktivitātēs, ko slidotavas laukumā bija sarūpējis ZOC sadarbībā ar Jelgavas ledus sporta skolu. Bērni mācījās apieties ar nūju, trenēja koordināciju, metot bumbiņu, kā arī mācījās skrituļot.

Jāpiebilst, ka no 2. septembra slidotava skrituļslidotājiem būs atvērta par maksu. Tā strādās katru dienu no pulksten 12 līdz 20. Pastāv iespēja arī uz konkrētu laiku rezervēt visu laukumu – rezervācija gan jāsaskaņo ar slidotavas personālu pa tālruni 20367677. Maksa par stundas slidojumu bērniem līdz septiņu gadu vecumam, pensionāriem un invalīdiem ir 0,50 eiro, vecumā no septiņiem līdz 16 gadiem – 1 eiro, bet vecākiem par 16 gadiem – 1,50 eiro. Skrituļslidas var iznomāt par 2 eiro stundā. Jāpiebilst, ka jau tuvākajā laikā gaidāms skrituļslidu papildinājums pašiem mazākajiem apmeklētājiem. Savukārt laukuma rezervācija izmaksā 20 eiro stundā, laukuma rezervācija strītbolam – 10 eiro stundā.

 Foto: Ivars Veiliņš/ «Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti