Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 20 °C Viegls vējš, 3.3 m/s no R-ZR
Ceturdiena, 2019. gada 22. AugustsVārda dienu svin: Rudīte, Everts

Privātmāju īpašniekiem atvieglo iespēju saņemt pašvaldības līdzfinansējumu kanalizācijas pieslēguma izbūvei

Ilze Knusle
Šodien Jelgavas domes sēdē apstiprināti Jelgavas pilsētas pašvaldības saistošie noteikumi «Par Jelgavas pilsētas pašvaldības līdzfinansējuma piešķiršanu dzīvojamo māju pieslēgšanai centralizētajai kanalizācijas sistēmai». Tie paredz izmaiņas kārtībā, kādā privātmājas īpašnieks var saņemt pašvaldības līdzfinansējumu kanalizācijas pieslēguma izbūvei, ja darbus veic pats.

«Tā kā šajā programmā tiek izmantota pašvaldības nauda, ir jābūt redzamam tam, kur un kādam nolūkam piešķirtais līdzfinansējums ticis iztērēts. Iepriekš privātmājas īpašniekam, kurš kanalizācijas pieslēgumu izbūvēja pats, finansējums tika piešķirts materiālu iegādei, tāpēc vajadzēja iesniegt apliecinošus dokumentus jeb pirkuma čekus, ka līdzekļi izlietoti tieši šim mērķim, lai varētu saņemt pašvaldības līdzfinansējumu. Lai šo sistēmu padarītu vienkāršāku, plānojam ieviest praksi, kāda jau ir citās Latvijas pašvaldībās – proti, pagājušajā gadā veicot tirgus izpēti, noteicām vidējās izmaksas par viena metra izbūvi. Tas nozīmē, ka mājas īpašniekam vairs nevajadzēs iesniegt pirkumu čekus,» skaidro Jelgavas domes priekšsēdētāja vietnieks Jurijs Strods, uzsverot: kārtība mainīta, jo šos saistošo noteikumu un programmas mērķis ir veicināt, lai vairāk pilsētas iedzīvotāju pieslēdzas centralizētajai kanalizācijas sistēmai, mazinot birokrātisko slogu.

Jaunie noteikumi paredz, ka, ja vienģimenes dzīvojamās mājas īpašnieks kanalizācijas pieslēguma izbūvi pie ielas sadzīves kanalizācijas tīkla atzara zemes īpašuma robežās veiks pats, no pašvaldības varēs saņemt līdzfinansējumu 15 eiro apmērā par viena vesela kanalizācijas tīkla metra izbūvi (ieskaitot arī skatakas), bet nepārsniedzot 500 eiro par viena pieslēguma izbūvi. Ja privātmājai pieslēgumu būvē būvkomersants saskaņā ar apliecinājuma karti, pieejamais līdzfinansējums paliks tādā pašā apmērā kā līdz šim – līdz 50 procentiem no pieslēguma būvdarbu kopējām izmaksām, bet nepārsniedzot 1000 eiro par pieslēguma izbūvi. Arī daudzdzīvokļu mājām pieejamā līdzfinansējuma apmērs netiks mainīts – ja darbus veic būvkomersants saskaņā ar apliecinājuma karti, iespējams saņemt līdzfinansējumu līdz 75 procentiem no pieslēguma būvdarbu kopējām izmaksām, bet nepārsniedzot 3750 eiro par pieslēguma izbūvi. Pašvaldības līdzfinansējumam nevar pieteikties, ja uz pieteikuma iesniegšanas brīdi pieslēgums centralizētajai kanalizācijas sistēmai jau ir izbūvēts vai uzsākta tā būvniecība.

Pašvaldības saistošie noteikumi stāsies spēkā, kad būs apstiprināti Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā. Tajos ir norādīti dokumenti, kas būs jāiesniedz, piesakoties pašvaldības līdzfinansējumam. Datumu, no kura sāksies pieteikumu pieņemšana, izziņos SIA «Jelgavas ūdens».

Jāpiebilst, ka Jelgavas pašvaldības līdzfinansējums kanalizācijas pieslēguma izbūvei pieejams kopš 2016. gada. Līdz šim šo iespēju izmantojušas septiņas daudzdzīvokļu mājas un 59 privātmājas.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Zina attēls

Žēl, ka apzinīgākie māju īpašnieki, kuri pirmie pieslēdzās pilsētas kanalizācijai mūsu ielā, par darbu atmaksu nesaņēma, jo tas sastādīja lielāko daļu izdevumu, jo maksāja racējiem. Tie, kuri vilcinās, tagad būs ieguvēji. Pie kam tā čeku būšana arī sagādāja problēmas. Nederēja vienkārši čeks, vajadzēja cieto kvīti. Tāpat arī maksājām meistaram, kurš sastādītu tāmi, kura bija jāiesniedz piesakoties. Esmu ļoti dusmīga, ka šie atvieglojumi būs spēkā tikai tagad.

Pievienot komentāru

Saistītie raksti