Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 4 °C Lēns vējš, 4.3 m/s no D-DR
Otrdiena, 2019. gada 10. DecembrisVārda dienu svin: Guna, Judīte

Prezidents 78 personām pasniegs valsts augstākos apbalvojumus

www.jelgavasvestnesis.lv
Valsts prezidents Egils Levits Latvijas dzimšanas dienā, 18. novembrī, svinīgā ceremonijā Rīgas pilī pasniegs augstākos Latvijas valsts apbalvojumus – Triju Zvaigžņu ordeni, Viestura ordeni un Atzinības krustu. Valsts augstākos apbalvojumus saņems 78 personas, tostarp Jelgavā dzīvojošas un strādājošas.

Valsts prezidenta mājaslapā teikts, ka saskaņā ar Valsts prezidenta un Ordeņu kapitula 2019. gada 18. oktobra lēmumu par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā Triju Zvaigžņu ordenis tiks piešķirts 34 izcilām personībām, Viestura ordenis – deviņām, bet Atzinības krusts – 35 personībām.

Augstākie valsts apbalvojumi tiks pasniegti gan par atsevišķu izcilu darbu profesijā, gan mūža ieguldījumu un panākumiem bagātu darbību. Valsts augstākie apbalvojumi ir mūsu valsts cieņas apliecinājums darbam Latvijā un Latvijai.

Triju Zvaigžņu ordeņa saņēmēji

Viestura ordeņa saņēmēji

Atzinības krusta saņēmēji

Valsts augstāko apbalvojumu vēsturē 2019. gads ir īpaši nozīmīgs, jo pirms 95 gadiem – 1924. gada 25. martā – pirmais Latvijas Valsts prezidents Jānis Čakste izsludināja likumu par Triju Zvaigžņu ordeni, kas nodibināts par piemiņu Latvijas valsts tapšanai. 1938. gadā papildus Triju Zvaigžņu ordenim tika nodibināti vēl divi ordeņi – Viestura ordenis un Atzinības krusts.

1994. gada 25. oktobrī Valsts prezidents Guntis Ulmanis izsludināja likumu «Par Triju Zvaigžņu ordeni», ar kuru atjaunoja 1924. gadā nodibināto Triju Zvaigžņu ordeni. Valsts prezidents Egils Levits, 1994. gadā būdams tieslietu ministrs, bija viens no tiem, kurš atbalstīja ideju par Triju Zvaigžņu ordeņa atjaunošanas nepieciešamību. Viestura ordeni un Atzinības krustu atjaunoja 2004. gadā.

Foto: www.president.lv

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti