Meklēšanas forma

Neliels lietus 4 °C Mērens vējš, 6.2 m/s no D-DR
Sestdiena, 2019. gada 7. DecembrisVārda dienu svin: Antonija, Anta, Dzirkstīte

Prezentēs videostāstu «Jelgavas Vecpilsētas ielas stāsts no…»

Ilze Knusle
6. novembrī pulksten 16 Jelgavas pašvaldības Sabiedrības integrācijas pārvaldes (SIP) zālē tiks prezentēts videostāsts «Jelgavas Vecpilsētas ielas stāsts no Ojāra Ansona». «Šis kungs savulaik dzīvoja Vecpilsētas ielas 14. namā, kurš šobrīd tiek atjaunots, un viņa atmiņas iemūžinātas videofilmā,» stāsta SIP vadītāja Ilga Antuža.

O.Ansons Vecpilsētas ielā dzīvoja 20. gadsimta sākumā un, iespējams, ir vienīgais šīs ielas iedzīvotājs, kurš tur dzīvojis vēl pirms 2. pasaules kara. «Viņš esot dzīvojis nama otrajā stāvā, un tajā pašā mājā, pirmajā stāvā, dzīvoja viņa nākamā sieva, kura bija četrus gadus jaunāka par viņu. Kā atceras Ansona kungs, kopumā šī iela bija ļoti labi apdzīvota – bija gan maizes veikals, gan drēbju veikals, gan kafejnīca,» I.Antuža ieskicē O.Ansona atmiņas, aicinot interesentus apmeklēt bezmaksas filmas prezentāciju. Viņa piebilst, ka ar kungu iepazinās pērnā gada Vecpilsētas ielas svētkos, kad arī radās ideja par videostāsta uzņemšanu.

Videostāsts tapa projekta «Jelgavas Vecpilsētas ielas stāsts no…» gaitā Jelgavas pilsētas pašvaldības Kultūras padomes projektu konkursa ietvaros. To veidoja biedrība «Jelgavā 21. gadsimts». SIP vadītāja uzsver: ņemot vērā, ka Vecpilsētas ielas kvartāls piedzīvo pārmaiņas, ir būtiski saglabāt vēstures liecības, atmiņas. «Šis videostāsts neļaus pazust momentiem, kas raksturo Jelgavas pilsētas kultūrvēstures aspektus un palīdzēs tos nodot nākamajām paaudzēm no pirmavota, lai veicinātu iedzīvotāju lokālpatriotismu un rosinātu starppaaudžu saikņu stiprināšanu,» norāda I.Antuža.

Filmas tapšanā piedalījās stāsta galvenais varonis O.Ansons, kuru intervēja Vaira Anna Vectirāne, konsultēja vēsturnieks Andris Tomašūns, ar nākotnes vīziju iepazīstināja Jelgavas pilsētas pašvaldības Attīstības un pilsētplānošanas pārvaldes Attīstības plānošanas sektora vadītāja Ilga Līvmane, filmēja Nils Jaunsubrēns. Pēc filmas prezentācijas interesenti varēs uzdot jautājumus filmas tapšanā iesaistītajām personām.

Sabiedrības integrācijas pārvalde atrodas Skolotāju ielā 8.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti