Meklēšanas forma

Apmācies 7 °C Lēns vējš, 4.1 m/s no A
Piektdiena, 2019. gada 15. NovembrisVārda dienu svin: Leopolds, Undīne, Unda

Pirmās Lieldienas ieskandina Jelgavas pils parkā

Jana Bahmane
«Došanās uz pils parku Pirmo Lieldienu rītā ir ilggadēja mūsu ģimenes tradīcija, jo šeit patiesi var rast svētku sajūtu, izbaudīt Lieldienu tradīcijas, kas lolotas vairākās paaudzēs. Esot kopā, svētku sajūta vairojas,» vērtē jelgavnieki Pēteris un Marta, kuri šorīt kopā ar citām pilsētas ģimenēm izbaudīja Lieldienu pastaigu Jelgavas pils parkā.

Lieldienu pastaiga ir vairāk nekā divdesmit gadu ilga mūsu pilsētas tradīcija, un neatņemama tās sastāvdaļa ir olu krāsošana ar sīpolu mizām lielajā katlā, olu ripināšana, kaujas un, protams, šūpošanās. «Lieldienu pastaigā piedalāmies gandrīz katru gadu – pērn izlaidām, jo tikko bija piedzimis jaunākais dēliņš. Mana māsa pils parkā ir vadījusi olu ripināšanas atrakciju, bet mamma jau vairāk nekā desmit gadus līdzdarbojas olu krāsošanas darbnīcā, un arī mēs ik gadu šeit nokrāsojam kādu Lieldienu olu. Mājās gan šogad pirmo reizi izmēģinājām olas krāsot nevis ar sīpolu mizām, bet kā krāsvielu izmantojām tējas. Karkādes tēja dod zilgani violetu toni, bet melnā tēja – sarkani brūnu krāsu,» stāsta Ilona, kura pasākumu apmeklēja ar meitām Ievu un Justīni un dēlu Krišjāni. Viņa atklāj, ka ģimenei īpaši tuvas ir latviskās svētku svinēšanas tradīcijas, un šeit bērni tās var tuvāk izzināt un izbaudīt.

Pasākuma mazākie dalībnieki līdztekus citām aktivitātēm īpaši novērtēja piepūšamās atrakcijas un iespēju apskatīt trušu izstādi. «Man patīk, ka Jelgavā ir vietas, kur var sajust dabas tuvumu – pils parks ir viena no tām. Šeit ir daudz zaļumu, kanāls, šodien pa parku staigā poniji un šeit apskatāmi truši. Manuprāt, tas ir ļoti piederīgi šiem pavasara svētkiem. Mājās, dzīvoklī, šādu sajūtu noķert nav tik viegli,» savās izjūtās dalās Lieldienu pastaigas dalībniece Māra. Bet viņas vīrs Jānis papildina, ka vislielāko gandarījumu viņam sniedz apziņa, ka bērniem šis pasākums sagādā prieku – viņi ar interesi piedalās visās atrakcijās un apgūst Lieldienu tradīcijas.

Tradicionāli pils parkā darbojās arī neliels Lieldienu tirdziņš, bet pils pagalmā uzstājās folkloras kopa «Dimzēns» un tautas deju ansambļi.

Bet bērnu un jauniešu centrs «Junda» šodien aicināja piedalīties pasākumā «Labās Lieldienas «Lediņos»». Nometnes vietā «Lediņi» Lediņu ceļā 1 ģimenes izbaudīja aktivitātes svaigā gaisā – ripināja olas, orientējās pa teritoriju, baudīja tēju.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti