Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 10 °C Lēns vējš, 4.6 m/s no DA
Trešdiena, 2019. gada 16. OktobrisVārda dienu svin: Daiga, Dinija, Dinārs

Pilsētu apmeklē Kanādas vēstnieks Latvijā

Anda Dzenža
Lai iepazītos ar Jelgavas pilsētu un veicinātu sadarbību, šodien iepazīšanās vizītē Jelgavā pirmoreiz viesojas Kanādas vēstnieks Latvijā Kevins Rekss.

Vizītē viņu pavada arī Kanādas Bruņoto spēku pārstāvji – kapteinis Dereks Pižons, kapteinis Kails Batlers, Kanādas Militārā atašeja Latvijā asistente, seržante Žoela Beikere un kaprāle Lama Gazavi.

Vizītes sākumā vēstnieks pilsētas domē tikās ar Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāju Andri Rāviņu, kurš augsto viesi iepazīstināja ar pilsētu un pārrunāja iespējas, kurās varētu veidot sadarbību. Vēlāk vēstnieks apmeklēja Jelgavas Valsts ģimnāziju, kur tikās ar skolas audzēkņiem. Tikšanās laikā vēstnieks prezentēja savu valsti, bet kapteinis K.Batlers pastāstīja par NATO un bruņoto spēku ikdienu un dažādajiem apstākļiem, kādos nākas strādāt. Vēstnieka pamudināti, skolēni nekautrējās uzdot arī sev interesējošus jautājumus, iztaujājot viņu gan par kanādiešu ikdienu, gan vēstnieka redzējumu par Latviju.

12. klases skolnieci Aneti Tukuli no dzirdētā pārsteidzis tas, cik Kanādā var būt atšķirīgi laikapstākļi un cik dažādu kultūru pārstāvji tajā dzīvo. Jauniete atzina, ka pats vēstnieks pārsteidzis ar savu atvērtību, brīvo sarunu un interesanto stāstījumu, iekļaujot tajā faktus, kas saistošas tieši jauniešiem.  

Bet Miks Kristers Krūmiņš no 12. klases norādīja, ka viņu saista ģeogrāfija, tāpēc par Kanādu jau iepriekš bija interesējies. Daudzus izskanējušos faktus par šo valsti jau zinājis, tomēr priecājies uzzināt vēl vairāk. Jaunietis atzina, ka vēlētos aizbraukt uz Kanādu, jo pēc dzirdētā secinājis, ka valstu atšķirība dzīves dārdzībā ir pavisam neliela, savukārt izglītība un labklājības līmenis tur ir augsts. «Biju ļoti izbrīnīts, ka šāda ranga amatpersona pagodina mūsu skolu un ierodas, lai sniegtu izglītojošu prezentāciju. Iepriekš tādas tikšanās nav bijušas. Novērtēju, ka skola šo tikšanos mums sarīkojusi,» tā M.K.Krūmiņš.

Dienas gaitā vēstnieks tikās arī ar Jelgavas Skolēnu domi, kurā aicināja uz diskusiju par aktuāliem izglītības jautājumiem, bet pēcpusdienā vizīti vēstnieks noslēgs LLU, kur vēstnieks tiksies ar rektori Irinu Pilveri.

Foto: Ivars Veiliņš /«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti