Meklēšanas forma

Nelielas lietusgāzes 4 °C Mēreni stiprs vējš, 8.3 m/s no DR
Pirmdiena, 2019. gada 16. DecembrisVārda dienu svin: Alvīne

Pilsētas tilti ir darba kārtībā

Ilze Knusle-Jankevica
Lai konstatētu tiltu tehnisko stāvokli un savlaicīgi novērstu bojājumus, kas var samazināt tiltu ekspluatācijas laiku, pagājušajā nedēļā pilsētā tika veikta tiltu apsekošana. Neviens no pilsētas tiltiem nav kritiskā stāvoklī, un visi ir ekspluatējami.

Tiltus Jelgavā apsekoja pašvaldības iestādes «Pilsētsaimniecība» un «Latvijas valsts ceļu» speciālisti. Izvērtējot tiltu stāvokli, tiek plānoti tālākie uzturēšanas un remontdarbi, paredzot līdzekļus pašvaldības budžetā.

«Iepriekšējā periodā tika veikti vairāki tiltu rekonstrukcijas darbi, kas kopējo vērtējumu par tiltu stāvokli būtiski uzlabo. Ir vairāki tilti, kuriem nepieciešams veikt tikai sezonas uzturēšanu, piemēram, Spāru ielas, Straumes ielas, Romas ielas tilti pāri Platones upei, Malkas ceļa, Baložu ielas Vītolu ceļa, Bāra ceļa tilti pāri Svētes upei, «Mītavas» gājēju tilts un Lielās ielas tilts pāri Driksas upei, Pasta salas tilts pāri kanālam. Sezonas uzturēšanas darbos ietilpst konusu apauguma noņemšana, klāja sanesumu attīrīšana, margu krāsošana.  Taču ir tilti, piemēram, Miera ielas tilts, Būriņu ceļa tilts, Loka maģistrāles dzelzceļa pārvads, kuriem nepieciešams veikt rekonstrukcijas darbus,» ar apsekošanas rezultātu galvenajiem secinājumiem iepazīstina «Pilsētsaimniecības» vadītāja vietniece Sandra Liepiņa.

Viņa norāda, ka dzelzceļa pārvada atjaunošana ir paredzēta kopā ar Loka maģistrāles rekonstrukcijas projektu, kura īstenošana varētu tikt uzsākta jau nākamajā gadā. Arī pārējo abu tiltu, kas ir sliktākā stāvoklī, remontam tiks meklētas finansējuma piesaistes iespējas.

«Pilsētsaimniecības» Hidrotehnisko būvju speciāliste Ilva Meiere norāda, ka apsekoti tika 19 tilti: Malkas, Vītolu, Bāra, būriņu, ceļā, Baložu, Spāru, Straumes, Romas, Miera, Dzirnavu, Bauskas ielā, Lietuvas šosejas dzelzceļa tilts, Lielās ielas tilti pār Driksu un Lielupi, gājēju tilts «Mītava», Pasta salas un Pilssalas tilti, Loka maģistrāles dzelzceļa tilts.  

Šādas tiltu apsekošanas notiek katru gadu. Pēc apsekošanas rezultātiem tiek plānoti ikgadējie tiltu uzturēšanas darbi un apzinātās izmaksas, kas tiek iekļautas nākamā gada budžetā.

Foto: Austris Auziņš

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti