Meklēšanas forma

Neliels lietus 3 °C Lēns vējš, 5.2 m/s no D-DR
Sestdiena, 2019. gada 7. DecembrisVārda dienu svin: Antonija, Anta, Dzirkstīte

Pilsētas svētkos pasniegs astoņus Jelgavas augstākos apbalvojumus

Jana Bahmane
Šodien domes sēdē deputāti pieņēma lēmumu astoņiem cilvēkiem piešķirt Jelgavas augstākos apbalvojumus – «Goda zīme» un «Goda raksts» –, kas tradicionāli tiks pasniegti Pilsētas svētku laikā.

Goda zīme piešķirta Jelgavas tehnikuma direktorei Janīnai Rudzītei par ilggadēju un profesionālu ieguldījumu Jelgavas pilsētas izglītības sistēmā; pulkvežleitnantam Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas priekšniekam Aivaram Putniņam par godprātīgu dienesta pienākumu pildīšanu, ieguldījumu sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanā Jelgavas pilsētā; pirmsskolas izglītības iestādes «Rotaļa» vadītājai Ilzei Putniecei par ieguldījumu pedagoģiskajā darbā un nesavtīgu darbu Jelgavas pilsētas izglītības sistēmā.

Savukārt Goda raksts piešķirts SIA «Jelgavas pilsētas slimnīca» vecmātei Sanitai Zemītei par augstu profesionālo meistarību un ieguldījumu Jelgavas pilsētas iedzīvotāju veselības aprūpē; fotogrāfa amata meistaram Jurim Zēbergam par augstu profesionālo meistarību un ieguldījumu sabiedrības, kultūras un izglītības jomā Jelgavā; Jelgavas pils muzeja vadītājai Gintai Linītei par ilggadēju un profesionālu darbu Jelgavas un Zemgales kultūras mantojuma popularizēšanā; kolekcionāram Jānim Vilkam par mūža ieguldījumu Latvijas un Jelgavas kultūrvēsturisko vērtību saglabāšanā; SIA «Fortum Jelgava» Siltumapgādes servisa vadītājam Jānim Zvirbulim par nozīmīgu ieguldījumu Jelgavas pilsētas centralizētās siltumapgādes sistēmas attīstībā, efektivitātes uzlabošanā un pilnveidošanā.

Apbalvojumi tiks pasniegti 23. maijā Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāja Andra Rāviņa svinīgajā pieņemšanā Jelgavas pilsētas svētku laikā, informē Jelgavas pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Jelgavas pilsētas svētki šogad norisināsies no 23. līdz 26. maijam, un to moto ir «Mēs esam Jelgava». Mūsu lielākā bagātība ir cilvēki – jelgavnieki, kas ar savu darbu nes pilsētas vārdu plašajā pasaulē. Jelgava lepojas ar izciliem uzņēmējiem, veselības aprūpes darbiniekiem, pedagogiem, sportistiem, mūziķiem un sabiedriskā darba veicējiem. Sakot paldies par ieguldījumu pilsētas attīstībā, augstākie apbalvojumi «Goda zīme» un «Goda raksts» tiks pasniegti jau 21. gadu.

Lai saglabātu Jelgavas heraldisko mantojumu un uzsvērtu pilsētas nozīmi Latvijas kultūrvēstures kopainā, apbalvojumiem ir jauns dizains, kurā iekļauts Jelgavas pilsētas lielais ģerbonis. Goda zīmes dizaina idejas pamatā ir 17. gadsimta Jelgavas pils un pilsētas nocietinājumu zīmējumi un plāni, kas pārveidoti septiņstaru zvaigznē ar starpstariem, izveidojot apbalvojuma formu.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti