Meklēšanas forma

Apmācies 4 °C Mērens vējš, 6.5 m/s no A-DA
Ceturdiena, 2019. gada 21. NovembrisVārda dienu svin: Zeltīte, Andis

Pilsētā notiks makšķerēšanas festivāls ģimenēm

Anastasija Miteniece
27. jūlijā no pulksten 11 līdz 16 Lielupes labā krasta promenādē notiks makšķerēšanas festivāls ģimenēm – lieliem un maziem būs iespēja apgūt makšķerēšanas prasmes pie zinošiem makšķerniekiem, iesaistīties izglītojošās nodarbībās, stafetēs un radošajās darbnīcās. Savukārt vecāki varēs piedalīties zivju pagatavošanas meistarklasē, kā arī vērot profesionāla makšķernieka un zemūdens nirēju paraugdemonstrējumus. Dalība pasākumā ir bez maksas.

«Pilsētā ir lielisks resurss – Lielupe –, un būtu nepareizi neizmantot to, kas mums dots. Esmu saticis daudzus bērnus, kuri nekad nav pat mēģinājuši makšķerēt, un tas ir saprotams – vecāki ir noslogoti, turklāt ne visiem ir šādas iemaņas un resursi. Festivālā vēlamies rosināt bērnus pamēģināt noķert zivi – varbūt tas kļūs par hobiju, kas jaunāko paaudzi spēs atraut no datora!» teic pasākuma organizators Jānis Cirsis, uzsverot, ka pasākums notiek jau trešo gadu – pērn festivāls guva lielu atsaucību, pulcējot ap 200 gados jaunu interesentu, kuri ar lielu entuziasmu pievērsās zivju ķeršanai.

Arī šogad festivāla galvenais mērķis ir iemācīt bērniem un vecākiem ķert zivis – par tam nepieciešamo aprīkojumu parūpēsies pasākuma organizatori, savukārt par apmācību procesu – pieredzējuši pilsētas makšķernieki. Paralēli dalībnieki varēs iesaistīties sacensībās par smagāko noķerto lomu. Pasākuma organizatori norāda, ka parūpēsies arī par tiem, kuriem makšķerēšana neiet pie sirds, bet ir vēlme uzzināt vairāk par Latvijas zivju resursiem. Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra, kas Latvijā izplata makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens kartes, komanda aicinās interesentus iesaistīties «Ģimenes spēlē», kur caur spēlēm un uzdevumiem varēs iepazīt Latvijas ūdeņos mītošo zivju veidus. Bet aktīvās atpūtas cienītāji varēs piedalīties stafetēs un radošajās darbnīcās.

Gan bērniem, gan vecākiem būs iespēja viesoties arī padomu teltī, kurā par makšķerēšanas niansēm izglītos pieredzējis makšķernieks Kārlis Goldmans. Savukārt zemūdens nirēji stāstīs par zemūdens medībām – demonstrēs inventāru un stāstīs, ko ūdeņos redz zemūdens mednieki. Ievērojot tradīcijas, arī šogad pasākumā notiks kulinārā meistarklase – ar mērķi pierādīt, ka gardi iespējams pagatavot ne vien foreli un karpu, bet arī tādas zivis kā zandarts un breksis, pavārs Edgars Biķernieks atklās īpašas receptes.

Jelgavas bērnu makšķerēšanas festivālu organizē jelgavnieki J.Cirsis, K.Goldmans un SIA «Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centrs», kas Latvijā izplata makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību kartes. Pasākumu finansiāli atbalsta copes lietu veikals «Asaris», «Dēļotava» un «Ūdens velosipēdu un laivu noma».

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Video: no organizatoru arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti