Meklēšanas forma

Apmācies 0 °C Mērens vējš, 7.5 m/s no DA
Piektdiena, 2019. gada 22. NovembrisVārda dienu svin: Aldis, Alfons, Aldris

Pilsētā darbu sācis attīstības centrs «Mācos mācīties»

Ritma Gaidamoviča
Šodien Jelgavā privātās pirmsskolas izglītības iestādes «Mācos mācīties» ēkā Atmodas ielā 9 atklāts attīstības centrs ar tādu pašu nosaukumu. Centrā jelgavnieki trenera vadībā var apmeklēt nodarbības baseinā zīdaiņiem, bērniem un pieaugušajiem, kā arī saņemt speciālā pedagoga un klīniskā psihologa konsultācijas.

«Ideja var būt skaista, bet, ja blakus nav atbalstošu cilvēku, nekas neizdosies. Mana ideja – izveidot privāto bērnudārzu – īstenojusies pēc 16 gadiem. Pirms diviem gadiem izveidoju uzņēmumu «Barboleta», jo gribēju palīdzēt bērniem mācīties vieglāk kustoties – strādājot skolā, sapratu, ka bērni vairs negrib sēdēt solā, ir jādomā kas cits. Tā tapa «Barboletas metode», kuru praktizējam privātajā bērnudārzā, kas strādā no pagājušā gada oktobra, un tiks praktizēta arī attīstības centrā,» atzīst SIA «Barboleta» valdes priekšsēdētāja Baiba Blomniece-Jurāne. Viņa norāda, ka attīstības centrs ir secīgs turpinājums iesāktajam. «Ir jāattīstās, tāpēc nolēmām veidot atsevišķu attīstības centru, kurā jelgavnieki varēs saņemt palīdzību. Šodien tas ir noticis, un jūtos kā dzimšanas dienā,» atzīst B.Blomniece-Jurāne. Attīstības centra darbības mērķis ir veicināt bērnu fizisku, emocionālu un intelektuālu attīstību.

Attīstības centra «Mācos mācīties» vadītāja Evisa Stankus stāsta, ka šobrīd centra galvenais piedāvātais pakalpojums ir peldbaseins, kas apmeklētājus sāks uzņemt no nākamās nedēļas. Baseina atjaunošanā ar līdzfinansējumu iesaistījies arī uzņēmums «Fortum». Nodarbības baseinā var apmeklēt zīdaiņi no sešu mēnešu vecuma, bērni, kā arī pieaugušie. Nodarbības vadīs peldēšanas treneris un fizioterapeite, kā arī viņiem darbā palīdzēs mentori pieredzējuši treneri Elita un Osvalds Upenieki. Sīkāku informāciju par pieteikšanos un maksu var atrast mājaslapā www.barbo.lv. Jāpiebilst, ka baseins būs atvērts arī vasaras sezonā.

Tāpat centrā pieejams klīniskais psihologs un speciālais pedagogs. «Mūsu centrs ir unikāls ar to, ka speciālisti savā darba  izmanto inovatīvo «Barboletas metodi», kuras uzdevums ir iesaistīt ķermeņa koordināciju, līdzsvaru, pozitīvas emocijas mācību procesā. Bērnam kustībā tiek piedāvāti darba uzdevumi. Mērījumi ir atklājuši, ka procesa laikā tiek paaugstināta emocionālā iesaiste, uzmanības fokuss un pedagoģiskais process var noritēt vieglāk un efektīvāk,» stāsta E.Stankus. B.Blomniece-Jurāne piebilst, ka šobrīd komandā vēl tiek meklēts logopēds. Interesenti šai vakancei var pieteikties, rakstot pa e-pastu info@barbo.lv.

Plānots, ka rudenī centrā tiks atvērta sajūtu istaba un sporta zāle, kā arī šeit ar finanšu institūcijas «Altum» atbalstu būs pieejami pakalpojumi bērniem ar uzvedības un valodas attīstības traucējumiem.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti