Meklēšanas forma

Skaidras debesis 2 °C Lēns vējš, 3.5 m/s no DR
Sestdiena, 2019. gada 16. FebruārisVārda dienu svin: Jūlija, Džuljeta

Pils salu un jauno skatu torni apmeklējuši vairāk nekā 20 tūkstoši cilvēku

Ritma Gaidamoviča
Kopš Pils salā ikvienam pieejams skatu tornis, salu apmeklējuši jau vairāk nekā 20 tūkstoši cilvēku, liecina Jelgavas reģionālā Tūrisma centra (JRTC) apkopotie dati. Līdz šim vislielākais apmeklētāju skaits – 1472 cilvēki – reģistrēts sestdienā, 30. jūnijā.

Līdz ar skatu torņa izbūvi un apkārtnes labiekārtošanu Pils salā uzstādīts žogs, kura vārti aprīkoti ar automātisko apmeklētāju uzskaites sistēmu, kas fiksē, cik cilvēku salu apmeklējuši. JRTC vadītāja Anda Iljina stāsta, ka šobrīd apkopoti dati par periodu no 28. jūnija jeb dienas, kad skatu tornis oficiāli kļuva pieejams apmeklētājiem, līdz 31. jūlijam. «Trīs jūnija dienās, no 28. līdz 30. jūnijam, Pils salu apmeklējuši 3000 cilvēku, un tieši 30. jūnijs izceļas ar apmeklējuma rekordu – šajā dienā salā viesojušies 1472 cilvēki,» stāsta centra vadītāja, norādot, ka pirmajā dienā, kad skatu tornis bija pieejams, salu apmeklēja 949 interesenti, tostarp visvairāk – 175 – laikā no pulksten 20 līdz 21, un tas šobrīd ir lielākais apmeklētāju skaits stundas laikā.

Jūlijā ieejam Pils salā fiksēti 17 610 apmeklētāji. «Elektroniskā uzskaites sistēma atspoguļo arī to, kurās stundās salā ir visvairāk cilvēku. Lai gan visvairāk uz salu dodas brīvdienās, kustība ir vērojama arī darbdienu vakaros, piemēram, trešdienā, 4. jūlijā, no pulksten 19 līdz 22 sistēma uzskaitījusi 365 cilvēkus,» stāsta A.Iljina. Pa vienam diviem apmeklētājiem tiek reģistrēti arī nakts stundās.

«Esam novērojuši, ka galvenokārt cilvēki uz salu dodas, lai uzkāptu skatu tornī. Viņi pavēro Jelgavas panorāmu, nofotografējas un dodas prom. Retāk apmeklētāji uzkavējas piknika vietā vai dodas pastaigā pa veselības taku,» stāsta A.Iljina, piebilstot, ka diemžēl ir cilvēki, kuri rīkojas neapdomīgi un iet pārāk tuvu savvaļas zirgiem, taču dzīvnieku rīcība nav prognozējama. «Ja ir vēlēšanās doties ekskursijā pa Pils salu, izzināt savvaļas zirgu dzīvi, aicinām to darīt vides gida pavadībā,» tā A.Iljina. Ekskursija pie savvaļas zirgiem jāpiesaka pa tālruni 20264343.

Pašvaldības iestādes «Pilsētsaimniecība» vadītāja vietniece Sandra Liepiņa stāsta, ka tūrisma objekts ir jauns un apmeklētāju interese ir liela, taču ne visi atbildīgi izturas pret jaunizbūvēto infrastruktūru. «Diemžēl jau vairākkārt ir salauzti un laboti ieejas vārti – pagājušajā nedēļā vien būvnieks tiem divas reizes mainīja mehānismu. Pils salas apmeklētājus lūdzam saudzīgi izturēties pret vārtiem un aiz sevis tos aizvērt, kā arī būt atbildīgiem un atkritumus izmest atkritumu urnās, nevis zemē,» saka S.Liepiņa. 

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka kopš 28. jūnija apmeklētājiem Pils salā ir pieejams 19,2 metrus jeb sešus stāvus augsts koka skatu tornis, kas ar labiekārtotu piknika vietu tā pakājē izveidots, Jelgavas pilsētas pašvaldībai realizējot Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētu projektu «Pils salas infrastruktūras attīstība tūrisma un veselības aktivitāšu veicināšanai Jelgavā».

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti