Meklēšanas forma

Lietus 13 °C Mērens vējš, 7.7 m/s no DR
Svētdiena, 2019. gada 15. SeptembrisVārda dienu svin: Sandra, Gunvaldis, Gunvaris, Sondra

Pilnveido sevi kādā no 46 «Jundas» pulciņiem!

Jana Bahmane
Savā 30. – jubilejas – sezonā bērnu un jauniešu centrs «Junda» piedāvās 46 pulciņus, sniedzot iespēju interesentiem līdz 25 gadu vecumam lietderīgi pavadīt brīvo laiku, attīstot savu radošumu, tehniskās iemaņas, valodas un citas prasmes, kā arī iegūstot jaunus domubiedrus un draugus. Jaunajā sezonā «Jundas» nodarbību klāstu papildinās pulciņš «Ķīniešu valoda», kurā bērni, sākot no 4. klases, varēs apgūt ķīniešu valodas pamatus un izzināt šīs austrumu valsts kultūru. Pieteikšanās pulciņiem sāksies 2. septembrī, aicinot interesentus apmeklēt interesējošās nodarbības «Jundas» ēkās Pasta ielā 32 un Skolas ielā 2, iepazīties ar pedagogiem un uzzināt vairāk par pulciņu norisi.

«Līdz šim «Jundā» darbojās divi valodu pulciņi – «Latviešu valoda» un «Angļu valoda» –, taču no septembra centrā būs iespēja apgūt arī ķīniešu valodu. Jaunais pulciņš ir skolotājas Yue Zhang iniciatīva – viņa mūs uzrunāja ar šo ideju, un mēs labprāt to atbalstījām,» stāsta bērnu un jauniešu centra «Junda» izglītības metodiķe Kristīne Jankeviča. «Jundas» administrācija vērtē, ka ķīniešu valoda varētu būt interesants un saistošs piedāvājums bērniem un jauniešiem.

Jauno sezonu ar jaunu nosaukumu iesāks daudzu pilsētas ģimeņu iemīļotā «Jundas» «Bēbīšu skola», kas turpmāk darbosies kā ««Jundas» skola mazajiem». «No bērna kopšanas atvaļinājuma atgriezusies mūsu skolotāja Agnese Ofkante, kura ir lielisks piemērs tam, cik radoša var būt daudzbērnu ģimene. Skolotāja bērnus un viņu vecākus iesaista rotaļdziesmās, radošajās darbnīcās, vada aktivitātes, kurās tiek attīstītas dažādas maņas. ««Jundas» skola mazajiem» ir vieta, kur mācās gan bērni, gan arī vecāki, jo viņiem ir iespēja darboties ar savu bērnu pieredzējuša pedagoga vadībā,» norāda «Jundas» direktores vietniece Zane Leikuma. Tāpat šajā pulciņā bērni socializējas, mācās dalīties ar rotaļlietām – tas ir īpaši aktuāli ģimenēm, kurās aug viens bērns. ««Jundas» skolā mazajiem» tiek svinētas gadskārtas, dažādi valsts nozīmes svētki, ir izveidojušās savas tradīcijas. Jāpiebilst, ka uzņemšana šajā pulciņā «Jundā» Pasta ielā 32 notiks 3. septembrī no pulksten 9.30 līdz 12.00.

Savu darbību paplašinājis pulciņš «Koka tehnika», kas iepriekš darboties aicināja tikai pamatskolas skolēnus, bet septembrī uzņems arī grupu vidusskolēniem un studentiem. «Daudzi šādos tehniskajos pulciņos izvēlas attīstīt kādu projektu, piemēram, bijuši gadījumi, kad pulciņā rodas iecere par produktu, ko ražot skolēnu mācību uzņēmumā – šī ir iespēja pilnveidot savas prasmes, eksperimentēt, iedvesmoties,» vērtē Z.Leikuma.

Pusaudži un jaunieši, kuri vēl nav izlēmuši, kādā pulciņā iesaistīties, bet ir aktīvi un vēlas uzzināt vairāk par savām iespējām pilsētā un pasaulē, aicināti apmeklēt pusaudžu klubu «Bāze» vai «Jundas» «Jauniešu klubu». Tā ir iespēja iesaistīties pasākumu organizēšanā, darboties brīvprātīgā lomā, satikt domubiedrus, kopīgi spēlēt galda spēles un uzzināt vairāk par dažādām pusaudžu un jauniešu programmām, konkursiem. «Bāze» gaida interesentus vecumā no 10 līdz 14 gadiem, bet «Jauniešu klubs» pulcē dalībniekus no 15 gadu vecuma.

Jāatgādina, ka darbību turpinās arī brīvā laika klubs «Pietura» Miezītes bibliotēkā, «Radošā studija» un «Trases automodelisms» Jelgavas 6. vidusskolā, kā arī «Sporta tūrisms, alpīnisms un klinšu kāpšana» Jelgavas pamatskolā «Valdeka» – attīstības centrā. Organizējot šos pulciņus, «Junda» nodrošina iespēju lietderīgi pavadīt brīvo laiku netālu no dzīvesvietas Pārlielupē un Dobeles šosejas rajonā dzīvojošajiem bērniem un jauniešiem.

«Junda» sev interesējošo pulciņu aicina izvēlēties bērnus un jauniešus vecumā līdz 25 gadiem. «Bieži vien cilvēki ir pārsteigti, ka centrā ko sev saistošu var atrast interesenti līdz pat 25 gadu vecumam – tās ir dažādas darbnīcas, piemēram, keramika, ādas plastika, deja, dziedāšana. Jāuzsver, ka Jelgavā deklarētajiem bērniem un jauniešiem, tostarp studentiem, nodarbības «Jundā» ir pieejamas bez maksas, bet citā pašvaldībā deklarētajiem interesentiem mēneša maksa par dalību pulciņā ir 7,11 eiro,» papildina Z.Leikuma.

Pieteikšanās nodarbībām sāksies no 2. septembra nodarbību norises laikos pie interešu izglītības pedagoga. «Bērni mācību gada pirmajos mēnešos apzinās savu noslodzi mācībās, prioritātes, tādēļ nereti gadās, ka kāds no dalības pulciņā atsakās un rodas brīva vieta citam interesentam. Tādēļ pat gadījumā, ja kāda pulciņa grupa nokomplektēta jau pirmajās pieteikšanās dienās, tas nenozīmē, ka vēlāk neradīsies brīva vieta,» skaidro «Jundā». Sekot līdzi aktuālajai informācijai par pulciņiem un to pieejamību var mājaslapā www.junda.lv. Tāpat tur atrodams pieteikšanās iesniegums, ko pilngadīgi jaunieši var aizpildīt patstāvīgi, bet jaunāku bērnu iesniegums jāparaksta kādam no vecākiem vai aizbildnim.

«Junda» aicina ikvienu atvērtu, radošu un darboties gribošu bērnu un jaunieti kuplināt centra saimi un ar nepacietību gaida mirkli, kad varēs pārvākties uz jaunajām telpām Zemgales prospektā 7, kur vienuviet atradīsies visi «Jundas» pulciņi. Bērnu un jauniešu centra administrācija lēš, ka pārvākšanās varētu notikt nākamā gada sākumā, un atklāj, ka tā būs 30 gadu jubilejas nozīmīgākā dāvana, kas paplašinās «Jundas» iespējas. «Gan šobrīd, gan saistībā ar jauno ēku mums ir daudz ideju un ieceru, tādēļ, ja kāds vēlas pievienoties «Jundas» pedagogu kolektīvam, aicinām sazināties un kļūt par mūsu kolēģi,» aicina K.Jankeviča.

 

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru