Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 10 °C Lēns vējš, 4.6 m/s no DR
Ceturdiena, 2019. gada 14. NovembrisVārda dienu svin: Fricis, Vikentijs, Vincents

Piesakies regatei un uzbūvē savu piena paku laivu!

Jana Bahmane
Sākusies pieteikšanās 17. «Baltais» piena paku laivu regatei, kas atraktīvākos, radošākos un drosmīgākos darba un mākslinieciskos kolektīvus, draugu kompānijas un ģimenes Lielupes ūdeņos pulcēs 31. augustā, kad Jelgavā norisināsies arī tradicionālie Piena, maizes un medus svētki, kā arī trešais labsajūtas festivāls «ESI». Pieteikties dalībai Piena paku laivu regatē var līdz 25. augustam.

Regates organizatori Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde «Kultūra» norāda, ka «Baltais» piena paku laivu regate ir vienīgās šāda veida sacensības Eiropā – laivas ir unikāls roku darbs un katras komandas interpretācija, ievērojot noteikumu, ka laivu var darbināt tikai ar cilvēka spēku.

Katrai komandai organizatori nodrošinās ap 2000 tukšu viena litra piena paku, kas tiks rezervētas pieteikumu saņemšanas kārtībā. Paku skaits ir ierobežots, tādēļ organizatori aicina regatei pieteikties savlaicīgi. Galveno būvmateriālu – piena pakas – komandas varēs saņemt augustā, bet laivas būvēšanā drīkst izmantot arī savus tukšo piena paku krājumus. Jāpiebilst, ka viena aizlīmēta, tukša litra piena paka uz ūdens notur apmēram 700–900 gramu smagumu – tas jāņem vērā, aprēķinot laivai nepieciešamo paku skaitu. Sacensībās drīkst piedalīties tikai peldošie transportlīdzekļi – laivas, plosti, kuģi –, kuru peldspēju nodrošina kartona piena pakas. Par laivas klāju drīkst izmantot arī, piemēram, finieri, preskartonu, bet nav atļauta putuplasta un putu izmantošana laivu peldspējas nodrošināšanā.

Žūrija galvenokārt vērtēs regates dalībnieku radošumu un atraktivitāti. Labāko laivu autori tiks apbalvoti nominācijās «Oriģinālākā laiva», «Inovatīvākā laiva», «Treknākais piena plosts», «Visatraktīvākā komanda», «Pilnīgs sviests», «Stilīgākā apkalpe», «Ātrākā laiva», kā arī tiks pasniegta žūrijas speciālbalva. Stundu pirms brauciena tiks pārbaudīta laivas atbilstība prasībām, un šajā laikā komandām būs iespēja sniegt minūti garu prezentāciju, priekšnesumu par sevi.

Laivu braucieni Lielupē 31. augustā sāksies pulksten 16, bet laureātu apbalvošana plānota pulksten 20.

Pieteikuma anketa pieejama iestādes «Kultūra» mājaslapā www.kultura.jelgava.lv, kā arī vietnē festivali.jelgava.lv. Pieteikties regatei, aizpildot elektronisko anketu, var līdz 25. augustam, bet 27. augustā Jelgavas kultūras namā notiks sapulce komandu kapteiņiem.

Pasākumu organizē pašvaldības iestāde «Kultūra» sadarbībā ar AS «Tukuma piens».

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti