Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 6 °C Viegls vējš, 2.6 m/s no R-ZR
Ceturdiena, 2019. gada 19. SeptembrisVārda dienu svin: Verners, Muntis

Piedalies akcijā «Vīrieši! Tēvi! Lasītāji!» un laimē atpūtu kopā ar ģimeni!

www.jelgavasvestnesis.lv
Lasīšanas veicināšanas programmas «Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija» gaitā izsludināta akcija «Vīrieši! Tēvi! Lasītāji!», aicinot tēvus, lielos brāļus, vectēvus un krusttēvus izlasīt sešas «Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas» kolekcijas grāmatas.

«Esam novērojuši, ka vīriešiem ir grūtāk atrast motivāciju daiļliteratūras lasīšanai – tostarp grāmatu lasīšanai kopā ar bērniem, taču pētījumos pamatots, ka vispozitīvākais iespaids bērniem par lasīšanu rodas, klausoties tēva vai vectēva balsī, kamēr viņš lasa priekšā grāmatu. Ar savu piemēru vīrietis apliecina, ka lasīšana ir svarīga, visas dzīves laikā noderīga prasme, kas jāattīsta un jāpraktizē. Grāmatu lasīšana sniedz atbildes uz dažādiem jautājumiem, bet augstvērtīgas daiļliteratūras lasīšana – arī lielu prieku un vērtīgas pārdomas,» norāda Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrā.

Vīrieši aicināti izlasīt četras jaunas pieaugušo literatūras grāmatas, ko atlasījuši literatūras eksperti. Bet, lai veidotu dialogu ar ģimenē augošo jauno paaudzi un motivētu bērnus lasīt, jāizlasa arī divas grāmatas no «Bērnu un jauniešu žūrijas» grāmatu kolekcijas pēc paša vai kopīgi ar bērnu veiktas izvēles.

Interesenti aicināti doties uz kādu no Jelgavas bibliotēkām, pieteikties dalībai «Vecāku žūrijā», izlasīt izvēlētās grāmatas, bet, izlasot tās, aizpildīt elektronisko anketu. Vairāk par akciju var lasīt ŠEIT.

Akcijas dalībnieki var pretendēt uz kādu no 29 vasaras piedzīvojumiem kopā ar ģimeni, piemēram, «Tallink» kruīza ceļojumu, Rīgas Motormuzeja, Rīgas Zooloģiskā dārza vai Latvijas Leļļu teātra apmeklējumu, kā arī citām balvām.

Foto: lasamkoks.lv

Viedokļi

Pievienot komentāru