Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 6 °C Mērens vējš, 6.9 m/s no DR
Pirmdiena, 2019. gada 9. DecembrisVārda dienu svin: Tabita, Sarmīte

Pašvaldības finansējumu saņem 45 nevalstiskās organizācijas

Ritma Gaidamoviča
Projektu konkursa «Jelgavas pilsētas biedrību, nodibinājumu un reliģisko organizāciju atbalsts» 2019. gada 2. kārtā Jelgavas pilsētas pašvaldība finansiālu atbalstu piešķīrusi 45 organizācijām par kopējo summu 33 792 eiro.

Biedrību, nodibinājumu un reliģisko organizāciju atbalsta komisijas sekretāre Ksenija Simonova informē, ka konkursa 2. kārtā kopumā saņemti 50 pieteikumi, bet pašvaldības finansējums 100–2400 eiro apmērā piešķirts 45 pilsētas biedrībām un reliģiskajām organizācijām. Naudu nevalstiskās organizācijas saņēmušas darbības nodrošināšanai, pasākumu rīkošanai, dzīves kvalitātes uzlabošanai trūcīgajām un daudzbērnu ģimenēm, sienas gleznojuma atjaunošanai baznīcā un cittautu kultūras saglabāšanai Jelgavā.

Vislielāko finansējumu – 2400 eiro – konkursa 2. kārtā ieguvusi biedrība «Oranžais stars» apmācību procesa uzlabošanai bērniem ar īpašām vajadzībām, 2000 eiro saņēmusi Jelgavas Invalīdu biedrība tās darbības nodrošināšanai, 1500 eiro – Jelgavas krievu biedrība «Istok» projektam «Pasākumu kaleidoskops 2019» un baltkrievu biedrība «Ļanok» baltkrievu kultūras saglabāšanai un attīstīšanai Jelgavā, 1400 eiro lielu finansiālu atbalstu telpu pielāgošanai ugunsdrošības prasībām ieguvis Bērnu un jauniešu mūzikas klubs.

Desmit nevalstiskajām un reliģiskajām organizācijām pašvaldība piešķīrusi 1000 eiro finansējumu: biedrībai «Zemgales Lāčplēsis» darbības nodrošināšanai, NVO sporta sacensību galda spēlēs un franču pensionāru spēles «Petanka» organizēšanai, biedrībai «Mehu absolventi» tehniskajam nodrošinājumam, atbalsta biedrībai «Sporta dejas Jelgavā» un Jelgavas Latviešu biedrībai darbības nodrošināšanai, Jelgavas Svētā Simeona un Svētās Annas pareizticīgo draudzei, lai palīdzētu trūcīgiem un vientuļiem sirmgalvjiem un pareizticīgo katedrāles ieejas daļas sienas gleznojumu restaurācijas darbiem, biedrībai «Jelgavā 21. gadsimts» projektam «Senioru universitāte Jelgavā», lietuviešu biedrībai «Vītis» projektam «Lietuvieši Jelgavā», ukraiņu kultūras centram «Džerelo» ukraiņu kultūras saglabāšanai pilsētā, biedrībai «Caritas» sociālā riska ģimeņu salidojuma «Būsim kopā 2020» organizēšanai un Jelgavas Vissvētākās Dievmātes aizmigšanas pareizticīgo draudzei infrastruktūras uzturēšanai un zupas virtuves un ēdināšanas pakalpojuma nodrošināšanai mazaizsargātajām sociālajām grupām un brīvprātīgā darba veicējiem.

Ar pārējiem atbalstītajiem projektiem var iepazīties Jelgavas pilsētas mājaslapas www.jelgava.lv sadaļas «Pilsēta» apakšsadaļā «Sabiedrība», «NVO».

Projektu konkursa mērķis ir sekmēt iedzīvotāju aktivitāti un iesaistīšanos Jelgavas pilsētas attīstības, kultūras un sociālo jautājumu risināšanā, veicināt iedzīvotāju pilsonisko līdzdalību, tradīciju saglabāšanos un sadarbību starp Jelgavas pilsētas pašvaldību un biedrībām, nodibinājumiem un reliģiskajām organizācijām, kas darbojas Jelgavā.

Jāpiebilst, ka konkursa 1. kārtā pavasarī saņemti 52 nevalstisko organizāciju projekti, bet pašvaldības atbalstu ieguva 49 par kopējo summu 83 759 eiro.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti