Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 7 °C Mērens vējš, 6.4 m/s no DR
Pirmdiena, 2019. gada 18. MartsVārda dienu svin: Ilona, Adelīna

Pašvaldība sāk izsūtīt NĪN paziņojumus

Ilze Knusle-Jankevica
Jelgavas pilsētas pašvaldība sākusi izsūtīt nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) maksāšanas paziņojumus. «Saskaņā ar likumu pašvaldībai NĪN maksāšanas paziņojums jānosūta līdz 15. februārim. Ja NĪN maksātājs to nav saņēmis līdz minētajam termiņam, viņa pienākums ir informēt pašvaldību,» norāda Jelgavas pilsētas pašvaldības Finanšu nodaļas vadītājas vietnieks nodokļu jautājumos Ingars Bušs. Viņš skaidro: ja maksāšanas termiņš sakrīt ar brīvdienu (svētku dienu), tad par maksāšanas dienu uzskatāma pirmā darbdiena pēc brīvdienas (svētku dienas), līdz ar to 2018. gadā pirmais NĪN ceturkšņa nomaksas datums ir 3. aprīlis.

NĪN tiek aprēķināts par ēkām un zemi, un to var maksāt arī avansā – samaksājot visu aprēķināto summu līdz pirmajam maksājuma termiņam – vai pa daļām noteiktajos termiņos. Maksājuma termiņi šogad ir 3. aprīlis, 15. maijs, 15. augusts un 15. novembris. Ja maksājums nebūs veikts norādītajā termiņā, saskaņā ar likumu tiks aprēķināta kavējuma nauda.

NĪN tiek ieskaitīts pašvaldības budžetā un tiek izlietots likumā «Par pašvaldībām» noteikto funkciju izpildes nodrošināšanai, piemēram, sociālās palīdzības sniegšanai, sabiedriskās kārtības un drošības uzturēšanai, pilsētas teritorijas labiekārtošanai, veselības un izglītības pieejamībai iedzīvotājiem.

Jāatgādina, ka arī šogad Jelgavas pilsētas pašvaldībā ir paredzēti NĪN atvieglojumi īpašniekiem, kuru mājoklī neviens nedzīvo un par kuru jāmaksā paaugstināta NĪN likme. Ja 2018. gada 1. janvāra pusnaktī īpašumā, kura lietojuma mērķis ir dzīvošana, nebija deklarēta neviena persona, piemērota NĪN likme 1,5 procentu apmērā no objekta kadastrālās vērtības, tomēr, ja šī gada laikā šajā īpašumā tiks deklarēta kāda persona, īpašnieks var pieteikties atvieglojuma piešķiršanai. «Ja īpašumā tiks deklarēta kādas personas dzīvesvieta līdz 1. jūnijam, pašvaldība piemēros NĪN atvieglojumu 70 procentu apmērā, bet, ja persona deklarēsies no 2018. gada 1. jūnija līdz 1. novembrim, nodokļa atvieglojums būs 50 procentu apmērā,» atgādina I.Bušs, norādot, ka šī NĪN atvieglojuma piešķiršanas kārtība tika apstiprināta Jelgavas domes sēdē pērn septembrī. Šādā gadījumā atvieglojuma saņemšanai personai ir jāraksta iesniegums pašvaldībai.

Joprojām spēkā ir arī visi līdzšinējie pašvaldībā noteiktie NĪN atvieglojumi citām mērķgrupām, bet izmaiņas skārušas daudzbērnu ģimenes, kam tiek piešķirts atvieglojums 50 procentu apmērā. No šā gada NĪN atvieglojums tiek piešķirts, ja taksācijas gada 1. janvārī personai objektā ir deklarēta dzīvesvieta kopā ar trīs vai vairāk bērniem vecumā līdz 18 gadiem (arī aizbildnībā esoši vai audžuģimenē ievietoti bērni) vai bērniem līdz 24 gadu vecumam ar nosacījumu, ka jaunieši no 18 līdz 24 gadu vecumam iegūst vispārējo, profesionālo vai augstāko izglītību.

Nomaksāt NĪN iespējams SIA «Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde» norēķinu punktos, bankā, internetbankā, rūpīgi pārliecinoties par konta atbilstību un to, vai pārskaitījums adresēts pašvaldībai, kas izsūtījusi paziņojumu par NĪN nomaksu, kā arī maksājuma mērķī precīzi norādot nodokļa maksātāja personīgā konta numuru par zemi un ēkām, īpašuma adresi vai kadastra numuru, par kuru veikts maksājums. Tāpat var izmantot portālu www.epakalpojumi.lv vai www.latvija.lv – tur pieejami pašvaldību banku konti NĪN samaksai, kā arī nodokļa maksātājam automātiski uzrādās visa nepieciešamā informācija. Vienlaikus portālā www.epakalpojumi.lv nodokļa maksātāji var pieteikties atgādinājumu par NĪN samaksas termiņa tuvošanos saņemt savā e-pastā vai mobilajā tālrunī īsziņas veidā.

Jautājumus par NĪN nomaksu var precizēt Jelgavas pašvaldības Finanšu nodaļā Lielajā ielā 11, 106., 107. un 108. kabinetā, vai pa tālruni 63005589, 63005491, 63005596, 63005550. Pašvaldības Finanšu nodaļa arī jāinformē, ja laikus nav saņemts NĪN maksāšanas paziņojums.

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti