Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 11 °C Vēja vēsma, 1 m/s no D
Otrdiena, 2019. gada 24. SeptembrisVārda dienu svin: Agris, Agrita

Pašvaldība līdzfinansēs četrus veselības veicināšanas projektus

Ritma Gaidamoviča
Jelgavas Sociālo lietu pārvalde paziņojusi veselības veicināšanas ideju konkursa uzvarētājus. Pašvaldības līdzfinansējumu 250 eiro saņems četras veselību veicinošas aktivitātes, kurās jelgavnieki varēs iesaistīties bez maksas. Trīs no atbalstītajiem projektiem tiks īstenoti septembrī, viens – oktobrī, un šobrīd ir sākusies pieteikšanās bezmaksas nodarbībām.

Šis ir jau otrais gads, kad Jelgavas Sociālo lietu pārvalde rīko veselības veicināšanas ideju konkursu, dodot iespēju savas idejas realizācijai saņemt pašvaldības līdzfinansējumu. Pārvaldes Veselības aprūpes un veicināšanas nodaļas vecākais speciālists veselības veicināšanas jautājumos Aleksejs Ērglis stāsta, ka šogad konkursā saņemti septiņi pieteikumi, bet vērtēšanas komisija atbalstīja četrus – katrs saņems pašvaldības līdzfinansējumu 250 eiro. Visas nodarbības un treniņi darbspējas vecuma iedzīvotājiem būs bez maksas.

Pašvaldības atbalstu projektu konkursā saņēmuši divi jelgavnieces Ritas Saltumas projekti, kas tiks realizēti viņas fitnesa studijā «RS fitness» Dobeles šosejā 2a, 3. stāvā. Fitnesa studijas trenere piedāvās nodarbības «Atslābinies ar ROLL», kurās interesentiem rādīs, kā ar speciāliem pašmasāžas ruļļiem, masējot ķermeņa sāpošos punktus, iespējams mazināt sāpes. Šajā aktivitātē var iesaistīties 15 cilvēki, apmeklējot sešas grupai paredzētās nodarbības. Tās notiks 9., 11., 16., 18., 23. un 25. septembrī no pulksten 20.10 līdz 21. Tāpat studijā «RS fitness» būs nodarbības «Esi spēcīgs ar TRX» – tajās tiks izmantotas speciālas piekares sistēmas, kas palīdz cilvēkam attīstīt muskuļu spēku, lokanību, līdzsvaru un nodarbināt dziļo muskulatūru. Arī šajā grupā tiks uzņemti 15 dalībnieki, un treniņi notiks 10., 12., 17., 19., 24. un 26. septembrī no pulksten 20.10 līdz 21. Abām bezmaksas aktivitātēm studijā «RS fitness» obligāti iepriekš jāpiesakās pa tālruni 29618337.

Projektu konkursā atbalstīts arī Jogas centra iesniegtais projekts «Pareiza elpošana un elpošanas vingrinājumi veselībai», ko piedāvā jogas un meditācijas skolotāja Sanita Dubrova. Pasniedzēja jelgavniekus aicina piedalīties nodarbībā par pareizu elpošanu. Nodarbības Jogas centrā Raiņa ielā 14 (ieeja no pagalma) notiks 1., 8., 15. un 22. oktobrī no pulksten 18 līdz 19. Iepriekš obligāti jāpiesakās pa tālruni 29926033. Šajā aktivitātē varēs iesaistīties 45 cilvēki, un katrs var izvēlēties, kurš datums viņam ir ērtākais. Pasniedzēja uzsver, ka pareiza elpošana būtiski ietekmē fizisko un psihoemocionālo veselību, palīdz samazināt saspringumu ķermenī un atbrīvoties no stresa. 

Savukārt fizioterapeite Egija Kovaļenko ar pašvaldības atbalstu īstenos projektu «Izglītojoša nodarbība pedagogiem veselības veicināšanai un slimību profilaksei», 100 Jelgavas pedagogiem piedāvājot vingrojumu apmācības kursu. «Mans mērķis ir izglītot pedagogus par ergonomikas, fizisko aktivitāšu un vingrojumu nozīmi ikdienā. Skolotāji daudz laika pavada sēdus vai stāvus piespiedu pozā – tas veicina sāpes muguras, jostasvietas un spranda zonā un traucē ikdienā kvalitatīvi veikt darba pienākumus, kā arī var būt cēlonis ilgstošai darba nespējai. Tāpēc es aicinu pedagogu kolektīvus piedalīties nodarbībā, kurā apkopoti vingrinājumi, kas ikdienā palīdzēs uzlabot pašsajūtu,» tā E.Kovaļenko. Pedagogu kolektīvi nodarbībām aicināti pieteikties, zvanot E.Kovaļenko pa tālruni 26862456. Nodarbības varēs notikt jau septembrī.

Foto: Jogas centrs/Krišjānis Ķikuts

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti