Meklēšanas forma

Apmācies 9 °C Viegls vējš, 2.4 m/s no D
Svētdiena, 2019. gada 17. NovembrisVārda dienu svin: Hugo, Uga, Uģis

Pasta sala atzīta par vienu no vērtīgākajiem Latvijas objektiem

Ritma Gaidamoviča
Otrdien Rīgā, Jaunajā Teikā, septīto reizi sveikti konkursa «Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā 2019» uzvarētāji, nosaucot Latvijas ilgtspējīgākos jeb vērtīgākos objektus. Nominācijā «Ilgtspējīga publiskā ārtelpa 2019» 2. vietu ieguva Jelgavas Pasta sala.

«Jelgavas Pasta salu esam radījuši, lai pilsētas iedzīvotāji un tās viesi varētu izbaudīt atpūtas, kultūras un sporta iespējas pašā Jelgavas pilsētas centrā. Varu apgalvot, ka mērķis ir sasniegts! Tomēr tas nenozīmē, ka Pasta salas iekārtošanas darbi ir pabeigti – ilgtspējīga vide sniedz iespēju pilnveidoties. Esmu gandarīts, ka mūsu ieguldītais darbs tiek novērtēts,» atzīst Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

Konkursu «Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā 2019» organizē nevalstiskā organizācija biedrība «Building Design and Construction Council» sadarbībā ar Ekonomikas ministriju un Būvniecības valsts kontroles biroju. Konkursā ir četras nominācijas: «Ilgtspējīgākā ēka», «Ilgtspējīgākais projekts», «Ilgtspējīgākā publiskā ārtelpa», «Ilgtspējīgākā studentu ideja». Biedrības «Building Design and Construction Council» vadītāja Gunita Jansone norāda, ka objektus konkursam piesaka Latvijas pašvaldības, bet uzvarētājus izvēlas biedrības organizēta žūrijas komisija, kas ietver būvniecības jomas profesionāļus, tostarp ārvalstu ekspertus. Jelgavas pašvaldība pieteica vienu objektu – Pasta salu nominācijā «Ilgtspējīga publiskā ārtelpa».  

G.Jansone uzsver, ka šī konkursa mērķis ir meklēt un izcelt objektus, kuru vērtība izpaužas ekonomiskos ekspluatācijas izdevumos, draudzīgumā videi un cilvēkam, ko nosaka kvalitatīvu materiālu izmantojums. «Labi būvēt nenozīmē būvēt dārgi, lielāka nozīme ir pārdomātiem risinājumiem. Atceros, ka vēl pirms gadiem, kad Jelgavā uzbūvēja Mītavas tiltu, cilvēki runāja, kas tas ved uz nekurieni. Taču jau tad tas izrādījās pareizs solis, domājot par attīstību ilgtermiņā. Konkursa žūrijas komisija augstu novērtēja Jelgavas Pasta salas pārdomātību un ilgtspējību, jo šis objekts šobrīd ir kļuvis par tādu kā pilsētas centru ar attīstītu infrastruktūru – jums ir sava slidotava un brīvdabas koncertzāle «Mītava» ar unikālām jumta konstrukcijām. Ilgtspējība nozīmē arī sociālo atbildību, un šajā gadījumā cilvēki ļoti labprāt izmanto Pasta salas infrastruktūru, kā arī sala piesaista tūristu uzmanību,» tā G.Jansone, norādot, ka žūrija gan ieteikusi pašvaldībai veikt dažus uzlabojumus pārdomāta kopējā tēla veidošanā.

Pavisam konkursam šogad bija pieteikti 26 objekti, bet nominācijā «Ilgtspējīga publiskā ārtelpa» sacentās astoņi. «Šajā nominācijā šogad bija ļoti spēcīga konkurence,» piebilst G.Jansone. Nominācijā «Ilgtspējīga publiskā ārtelpa» žūrija visaugstāk novērtēja Ventspils Lielo laukumu, 2. vietu ieguva divi pretendenti – Jelgavas Pasta sala un atjaunotais Rīgas HES ūdenskrātuves Ikšķiles aizsargdambis, 3. vietu – Daugavpilī izveidotais multifunkcionālais veloparks un turpat Esplanādē attīstītā teritorija.

Jāpiebilst, ka nominācijā «Ilgtspējīgākā studentu ideja 2019» 1. vietu izcīnīja ekspozīcija «Viedais koks», kas tapusi sadarbībā ar Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūtu «MeKA». Jaunie arhitekti Rūdis Rubenis un Ritvars Krastiņš sadarbībā ar «MeKA» un tās direktoru Andreju Domkinu radījuši koka ekspozīciju, kas šobrīd apskatāma Tērvetes dabas parkā.

Foto: rodentia.lv

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Kate attēls

Ta Pasta sala ir viena īsta šanhaja.

Pievienot komentāru

Saistītie raksti