Meklēšanas forma

Apmācies 6 °C Mērens vējš, 7.3 m/s no R-DR
Sestdiena, 2019. gada 7. DecembrisVārda dienu svin: Antonija, Anta, Dzirkstīte

Pārmaiņas piedzīvo bērnudārzs «Sprīdītis»

Ritma Gaidamoviča
Nozīmīgas pārmaiņas šobrīd piedzīvo pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāde (PII) «Sprīdītis» Tērvetes ielā 6, kur notiek būvdarbi, lai paaugstinātu ēkas energoefektivitāti. Bērnudārzam tiks nosiltināta fasāde, nomainīti visi logi un ārdurvis, izbūvēts jauns divslīpju jumts un veikta virkne citu darbu. Iecerētie darbi šobrīd rit pēc plāna, un tiem jābūt pabeigtiem līdz jaunā mācību gada sākumam.

Būvdarbi «Sprīdītī», cenšoties netraucēt mācību darbu, sākās jau maijā, taču aktīvākais darba periods ir šobrīd. Jelgavas pilsētas pašvaldības Attīstības un pilsētplānošanas pārvaldes projektu vadītāja Aiga Anitena stāsta, ka šobrīd būvnieki jau ir izbūvējuši drenāžas sistēmas ap ēku un sakārtojuši ēkas cokola daļas hidroizolāciju. «Šobrīd tiek būvētas jumta konstrukcijas un siltināts pagraba pārsegums, kā arī notiek sagatavošanās logu un durvju nomaiņas darbiem visā bērnudārzā. Drīzumā tiks uzsākta arī pati ēkas fasādes siltināšana, kam sekos dekoratīvā apmetuma uzklāšana,» stāsta projektu vadītāja.

PII «Sprīdītis» vadītāja Vēsma Bērtule atzīst, ka laikapstākļi līdz šim bijuši iepriecinoši, un tas ļauj būvdarbiem noritēt pēc plāna. «Bērnudārza ēka ir celta 1979. gadā, un līdz šim tik vērienīgas pārmaiņas nav piedzīvojusi. Iespēju robežās ir remontētas grupu un citas telpas, veikti dažādi uzlabojumi ēkas ārpusē, bet pirms nepilniem desmit gadiem – nomainīts jumta segums. Taču šobrīd mūsu iestādes ēka piedzīvo kardinālas pārmaiņas, par ko priecājamies,» saka iestādes vadītāja, uzsverot, ka lielākais ieguvums, protams, būs ēkas energoefektivitāte, samazinot rēķinus par apkuri un elektrību. «Jau drīzumā tiks uzsākta logu un durvju nomaiņa. Dažās telpās tiks izvēlēti speciāli logi, kas nodrošinās labāku ventilāciju. Tāpat renovācijas laikā tiks rekonstruēta ventilācijas sistēma, kas uzlabos mikroklimatu grupās. Mums ir atsevišķas grupas, kurās saulainā laikā, jo īpaši vasarā, ir ļoti karsts, un tādās telpās ir grūti strādāt, taču renovācijas laikā ceram šo problēmu atrisināt,» stāsta iestādes vadītāja. Darbu gaitā tiks atjaunota arī siltumapgādes sistēma ēkas iekštelpās un modernizēta apgaismojuma sistēma.

Energoefektivitātes paaugstināšanas būvdarbus PII «Sprīdītis» veic SIA «Bildberg». Projekta plānotās izmaksas ir 1 188 567,50 eiro, no tiem 396 762 eiro Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējums, 42 898,09 eiro – valsts budžeta dotācija pašvaldībām un 748 907,41 eiro ir Jelgavas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums.

Jāuzsver, ka no 4. jūnija, kad pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes sāka strādāt pēc vasaras darba grafika, «Sprīdītis» ir slēgts un bērni iestādi neapmeklē. «Sprīdīša» audzēkņiem nepieciešamības gadījumā tiek nodrošināta vieta «Gaismiņā», «Pasaciņā», «Kāpēcīšos» vai «Kamolītī». Plānots, ka iestādes audzēkņi «Sprīdītī» varēs atgriezties un jauni audzēkņi tiks uzņemti no 3. septembra.

Jāpiebilst, ka līdz ar «Sprīdīša» nosiltināšanu, visās 11 pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs būs veikti energoefektivitātes uzlabošanas pasākumi.

Foto: Ivars Veiliņš/ «Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti