Meklēšanas forma

Apmācies 11 °C Lēns vējš, 4.8 m/s no A-DA
Otrdiena, 2019. gada 15. OktobrisVārda dienu svin: Eda, Hedviga, Helvijs

Paraksta līgumu par Jelgavas tehnikuma sporta zāles būvniecību

Ritma Gaidamoviča
Šodien Jelgavas tehnikuma direktore Janīna Rudzīte un SIA «Reaton LTD» Celtniecības departamenta direktors Antons Ričalovskis parakstīja līgumu par tehnikuma sporta zāles būvniecību. Plānots, ka būvniecības darbi objektā varētu sākties augustā, bet sporta zāle tehnikuma audzēkņiem būs pieejama no 2020./2021. mācību gada.

«Šis notikums tehnikumam ir ļoti nozīmīgs. Kopš 1969. gada, kad tika uzbūvēta mūsu skola, audzēkņu skaits ir dubultojies, līdz ar to esošā sporta zāle, kas ir uz pusi mazāka nekā plānotā jaunā, ir savu kapacitāti izsmēlusi, un nevaram nodrošināt kvalitatīvas sporta nodarbības. Šodien ir liels gandarījums, jo, parakstot būvniecības līgumu, esam tikuši vēl soli tuvāk savai jaunajai sporta zālei, lai 2020./2021. mācību gadā sporta nodarbības mūsu audzēkņiem jau varētu notikt jaunuzceltajā ēkā,» atzīst Jelgavas tehnikuma direktore J.Rudzīte, norādot, ka pēdējos gados tehnikuma audzēkņi uzrādījuši labus sportiskos sasniegumus, piemēram, Jelgavas pilsētas 48. skolēnu spartakiādes kopvērtējumā vidusskolas klašu grupā tehnikums ieņem 2. vietu un arī starp 30 Latvijas profesionālajām skolām Jelgavas tehnikuma sportisti uzrādījuši otro labāko rezultātu. «Mums ir daudz sportisku jauniešu, un ceru, ka līdz ar jauno sporta zāli interese par sportu tikai pieaugs,» tā direktore.

Jaunā sporta zāle atradīsies blakus 2015. gadā uzbūvētajām topošo automehāniķu un būvnieku laboratorijām. Kopējā jaunbūves platība būs 960 kvadrātmetri, no kuriem tieši sporta zāle būs 642 kvadrātmetrus liela, kas ir divreiz lielāka par tagadējo sporta zāli, kas atrodas tehnikuma galvenajā ēkā. Tāpat jaunajā ēkā tiks ierīkotas trīs ģērbtuves, labierīcības un dušas telpas, kabinets skolotājiem, divas inventāra noliktavas un medpunkts. 

SIA «Reaton LTD» Celtniecības departamenta direktors A.Ričalovskis portālam www.jelgavasvestnesis.lv stāsta, ka pēc līguma parakstīšanas vismaz mēnesis būs nepieciešams, lai saņemtu būvatļauju un sakārtotu pārējo dokumentāciju, tas nozīmē, ka objektā darbi varētu sākties augustā. «Sāksim ar pamatu un apakšzemes inženierkomunikāciju izbūvi. Tā sauktie zemes darbi varētu ilgt divus mēnešus, un tad jau varēs ēkas pamatos ierakt simbolisko kapsulu nākamajām paaudzēm,» stāsta A.Ričalovskis. Jāpiebilst, ka SIA «Reaton LTD» šobrīd Jelgavā veic Jelgavas 4. sākumskolas stadiona pārbūvi, ko paredzēts pabeigt augustā.

Plānotais būvdarbu izpildes termiņš sporta zālei – 10 mēneši, un paredzēts, ka sportot tehnikuma audzēkņi tajā varēs sākt 2020./2021. mācību gadā.  

Sporta zāle tiks būvēta ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) finansiālu atbalstu, īstenojot projektu «Jelgavas tehnikuma sporta zāles jaunbūve un tai piegulošās teritorijas labiekārtošana, 2. kārta». Būvdarbus veiks SIA «Reaton LTD», un plānotās būvdarbu izmaksas ir 1 460 408,99 eiro bez PVN, no kurām 85 procentus izmaksu sedz ERAF, bet 15 procenti ir valsts budžeta līdzekļi. Jāpiebilst, ka tehnisko projektu izstrādāja un autoruzraudzību nodrošinās SIA «BM projekts», būvuzraudzību nodrošinās SIA «BaltLine Globe».

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»; skice: no Jelgavas tehnikuma arhīva

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti