Meklēšanas forma

Daļēji apmācies -2 °C Mērens vējš, 6 m/s no DA
Sestdiena, 2019. gada 23. NovembrisVārda dienu svin: Zigrīda, Zigfrīda, Zigrīds

Par priekšzīmīgu dienestu apbalvo Jelgavas ugunsdzēsējus

Anastasija Miteniece
Atzīmējot Ugunsdzēsēju un glābēju dienu, šodien Jelgavā notika Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigādes (ZRB) svinīgais pasākums – tajā godināti cilvēki, kuri snieguši ieguldījumu VUGD attīstībā, priekšzīmīgi pildījuši dienesta pienākumus, sasnieguši teicamus darba rezultātus un riskējuši ar savu dzīvību glābšanas darbos.

Pasākumā VUGD priekšnieka vietnieks pulkvežleitnants Mārtiņš Baltmanis norādīja, ka katru gadu dienesta darbs kļūst arvien grūtāks – izaicinājumu ir vairāk, tie paliek arvien dažādāki. Līdz ar to ugunsdzēsējiem jāmeklē arvien jauni veidi, kā pieņemt izaicinājumus un tikt ar tiem galā pēc iespējas īsākā laika posmā. «Lai gan nav viegli, tieši ikdienas izaicinājumi ir tie, kas ļauj mums kļūt labākiem, attīstīt savas profesionālās spējas un sniegt sabiedrībai kvalitatīvus pakalpojumus. Izvērtējot Zemgales reģiona darbu, jāatzīst, ka jau šobrīd jūsu efektivitātes rādītāji ir augstā līmenī. Savukārt, reaģējot uz sarežģītām situācijām, esat pierādījuši spēju pielietot inovatīvas metodes,» ugunsdzēsēju darbu uzteica M.Baltmanis. Savukārt VUGD ZRB komandieris pulkvedis Dainis Bērziņš papildināja, ka pēdējie mēneši Zemgales reģiona ugunsdzēsējiem ir bijuši patiesi grūti – nācās piedzīvot ugunsgrēkus, kuros iesaistīti teju visi esošie resursi. «Paldies par jūsu darbu un ieguldījumu – tas patiesi ir novērtēts. Ceru, ka katrs no jums pēc šiem mēnešiem atradīs laiku arī atpūtai – ģimenei vai hobijam, lai varētu smelties spēkus jauniem izaicinājumiem,» tā viņš.

Pasākuma gaitā divas amatpersonas apbalvotas ar VUGD apbalvojuma zīmi «Par priekšzīmīgu dienestu», divām amatpersonām piešķirta kārtējā speciālā dienesta pakāpe pirms termiņa, kā arī pasniegti 12 VUGD Goda raksti, 14 VUGD Pateicības un 22 VUGD ZRB Pateicības. Pasākumā sveikti arī septiņi jaunie ugunsdzēsēji glābēji.

APBALVOTIE

Par priekšzīmīgu dienesta pienākumu pildīšanu, teicamiem darba rezultātiem un sasniegumiem dienesta pienākumu pildīšanas laikā un sakarā ar Latvijas Ugunsdzēsības 154.gadadienu ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta III pakāpes apbalvojuma zīmi «Par priekšzīmīgu dienestu» apbalvots Jelgavas daļas vada komandiera vietnieks virsniekvietnieks Andis Peļņa.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Goda rakstu saņēma Jelgavas daļas ugunsdzēsējs glābējs kaprālis Deniss Dovnarovičs un Jelgavas daļas ugunsdzēsējs glābējs (autovadītājs) kaprālis Nikolajs Sagalats.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Pateicību saņēma Jelgavas daļas ugunsdzēsējs glābējs (autovadītājs) kaprālis Aivars Balodis, Jelgavas daļas vada komandiera vietnieks seržants Sergejs Kuzminčuks un Jelgavas daļas ugunsdzēsējs glābējs kaprālis Mariss Vecvagars.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigādes Pateicību saņēma Jelgavas daļas ugunsdzēsējs glābējs kaprālis Jānis Rihards un Jelgavas daļas ugunsdzēsējs glābējs (autovadītājs) kaprālis Artūrs Liepa.

Par veiksmīgu sadarbību un atbalsta sniegšanu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigādei un sakarā ar Latvijas Ugunsdzēsības 154. gadadienu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigādes Pateicību saņēma Jelgavas Neatliekamās medicīniskās palīdzības ārsta palīgs Anita Ābula un Jelgavas pilsētas Pašvaldības policijas Patruļpolicijas nodaļas vecākais inspektors Jevgēnijs Siņicins.

Jāpiebilst, ka piektdien, svinīgajā pasākumā Rīgā, VUGD apbalvojums zelta zīme «Par nopelniem» tiks pasniegta Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājam Andrim Rāviņam. Šis apbalvojums tiks pasniegts par atbalstu un sekmīgo sadarbību, kas izveidojusies starp VUGD un Jelgavas pilsētas pašvaldību. Savukārt VUGD Goda raksts tiks pasniegts Jelgavas Pašvaldības Operatīvās informācijas centra vadītājam Gintam Reinsonam un Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāja vietniekam Jurijam Strodam.

Foto: «Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti