Meklēšanas forma

Apmācies 9 °C Viegls vējš, 2.4 m/s no D
Svētdiena, 2019. gada 17. NovembrisVārda dienu svin: Hugo, Uga, Uģis

Par laupīšanu aizturēta piecu personu grupa (precizēta)

Ilze Knusle
Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas darbinieki, veicot operatīvos meklēšanas pasākumus, aizturējusi piecu personu grupu aizdomās par laupīšanu Jelgavā.

3. novembrī Valsts policija saņēma informāciju, ka ap pulksten 20 Jelgavā kāda daudzdzīvokļu nama dzīvoklī Katoļu ielā, piedraudot 1998. gadā dzimušam vīrietim ar fizisku izrēķināšanos, tika nolaupīta nauda 500 eiro apmērā. Kā policijā iepriekš norādīja portālam www.jelgavasvestnesis.lv, pēc viņu rīcībā esošās sākotnējās informācijas, dzīvoklī tobrīd nav notikusi nekāda pasēdēšana vai kopīga iedzeršana.  

Veicot izmeklēšanas darbības, par laupīšanas izdarīšanu policisti 5. novembrī Jelgavā aizturēja iespējamās vainīgās personas – 1956., 1979., 1982. un 1996. gadā dzimušus vīriešus, kā arī vienu 2003. gadā dzimušu jaunieti. Tiesa visām aizturētajām personām piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu.

Par konkrēto noziedzīgo nodarījumu uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 176. panta 2. daļas – par laupīšanu, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai ja tā izdarīta, iekļūstot transportlīdzeklī, dzīvoklī vai citā telpā. Par šādu nodarījumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti