Meklēšanas forma

Apmācies 13 °C Lēns vējš, 4.9 m/s no D-DR
Ceturdiena, 2019. gada 17. OktobrisVārda dienu svin: Gaits, Karīna, Gaitis

Par «Brašā ugunsdzēsēja» titulu cīnās 49 komandas

www.jelgavasvestnesis.lv
Pārbauda komandas saliedētību, savu fizisko sagatavotību un spēju ātri reaģēt – šodien pļavā pretim Jelgavas pilij notiek sacensības ugunsdzēsības sportā «Brašais ugunsdzēsējs», kurā savu meistarību apliecina ap 400 dalībniekiem no 49 komandām, tostarp viena Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Jelgavas daļas komanda.

VUGD Zemgales reģiona brigādes un Jelgavas pilsētas pašvaldības rīko sacensības jau 16. reizi, un arī šoreiz to galvenais mērķis ir popularizēt ugunsdzēsības sportu ne vien VUGD darbinieku, bet arī citu interesentu vidū. «Arī šogad sacensību dalībnieki sacenšas disciplīnā «Izvēršanās no motorsūkņa». Tas ir uzdevums, kura galvenais mērķis ir maksimāli ātri un efektīvi nodzēst iedomātu ugunsgrēku, kas šajā gadījumā nozīmē pēc iespējas ātrāk un precīzāk piepildīt mērķi ar ūdeni. Patiesībā, šī disciplīna ir maksimāli pietuvināta ugunsdzēsēju darbam ikdienā, jo pamata darbības ir nemainīgas – šļūtenes pievienošana, padošana un ugunsgrēka dzēšana,» atzīst VUGD Zemgales reģiona brigādes komandieris sacensību «Brašais ugunsdzēsējs» galvenais tiesnesis Dainis Bērziņš, papildinot, ka savas prasmes sacensību dalībnieki apliecina piecās komandu grupās – VUGD struktūrvienību, citu ugunsdzēsības organizāciju pārstāvji, sieviešu, zēnu un meiteņu komandas. Būtiski uzsvērt, ka VUGD struktūrvienību, citu ugunsdzēsības organizāciju pārstāvji sacensību gaitā dzēš mērķi 100 metru attālumā, turklāt ap 10 kilogramu smagā ekipējumā, sievietes – 80 metru attālumā, bet jaunieši – 60 metru attālumā.  

«Šīs sacensības mums ir kā sports un līdz ar to arī izaicinājums parādīt labāko sniegumu un uzvarēt. Pagājušajā gadā jau guvām godalgas sacensībās, un arī šogad par tām cīnīsimies!» stāsta VUGD Jelgavas daļas komandas pārstāvji Inguss un Deniss, papildinot: zināšanas un prasmes uzdevuma izpildei apgūtas ikdienas darbā; galvenais priekšnoteikums uzvarai drīzāk ir salāgots komandas darbs.

«Brašais ugunsdzēsējs» vienlaikus ir iespēja arī jauniešiem labāk iepazīt ugunsdzēsēju darbu. «Sacensībās piedalāmies jau trešo reizi – mums ļoti patīk! Pirmoreiz tā mums bija iespēja labāk iepazīt ugunsdzēsēju darbu un praktiski iejusties viņu ikdienā – mēģinājām pievienot šļūtenes, operatīvi tās izkārtot, dzēst ugunsgrēku. Bijām pārsteigtas gan par smago aprīkojumu, gan par to, cik svarīga patiesībā ir komandas sadarbība. Bet šoreiz jau braucām pēc uzvaras meiteņu komandu vidū,» atzīst Alojas Ausekļa vidusskolas komandas pārstāve Eva Bitmane.

Sacensības organizē VUGD Zemgales reģiona brigāde un Jelgavas pilsētas pašvaldība.

Foto: Ivars Veiliņš/ «Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti