Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 4 °C Lēns vējš, 4.3 m/s no D-DR
Otrdiena, 2019. gada 10. DecembrisVārda dienu svin: Guna, Judīte

Paplašināts Eiropas palīdzības paku saņēmēju loks

Ritma Gaidamoviča
No janvāra paplašināts to iedzīvotāju loks, kas var saņemt Eiropas Savienības (ES) finansētos bezmaksas pārtikas, higiēnas un saimniecības preču komplektus. Atbalsta pakas tagad var saņemt maznodrošinātas personas vai ģimenes, kuru vidējie ienākumi mēnesī nepārsniedz 242 eiro uz vienu cilvēku, savukārt higiēnas un saimniecības preces reizi ceturksnī tagad tiek piešķirtas arī pieaugušajiem. Jelgavā bezmaksas ES atbalsta komplekti tiek izsniegti divās vietās – radošo domu un darbu centrā «Svētelis» Pļavu ielā 2 un Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) Jelgavas komitejas izdales punktā Pasta ielā 26.

No pagājušā gada aprīļa ES atbalsta pakas varēja saņemt ne tikai trūcīgie un krīzes situācijās nonākušie, bet arī maznodrošinātie, kuru ienākumi uz vienu personu nepārsniedza 188 eiro mēnesī. Decembrī pieņemtie Ministru kabineta grozījumi paredz, ka 2019. gadā tiek palielināts maznodrošināto ienākumu slieksnis uz vienu personu – no janvāra atbalsta pakas var saņemt maznodrošinātas personas vai ģimenes, kuru vidējie ienākumi mēnesī vienam cilvēkam nepārsniedz 242 eiro, līdzšinējo 188 eiro vietā, informē Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists Egils Zariņš.

LSK atbalsta programmas vadītāja Alla Kruglova skaidro, ka tāpat Ministru kabineta grozījumi nosaka to, ka turpmāk visas pilngadīgās personas var saņemt ne tikai bezmaksas pārtikas pakas, bet arī higiēnas un saimniecības preču komplektus.«Līdz šim higiēnas un saimniecības preču pakas tika izsniegtas tikai tām ģimenēm, kurās aug bērni līdz 18 gadu vecumam – katram bērnam viena paka reizi trijos mēnešos. Taču grozījumi paredz, ka reizi ceturksnī šo paku tagad var saņemt visi, arī pieaugušie, kuri atbilst ES atbalsta paku saņemšanas nosacījumiem,» skaidro A.Kruglova.

Viņa gan uzsver – lai saņemtu ES atbalsta pakas, nepieciešama Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes izsniegta izziņa. «Tikai uzrādot šo izziņu, persona kādā no divām vietām pilsētā var saņemt bezmaksas pārtikas, higiēnas un saimniecībFas preču komplektu,» norāda A.Kruglova.

LSK Jelgavas komitejas izpilddirektore Ingrīda Grīnberga stāsta, ka ES atbalsta pakas iedzīvotājiem Jelgavā tiek izsniegtas divās vietās. Pirmdienās un otrdienās no pulksten 12 līdz 16 LSK Jelgavas komitejas izdales punktā Pasta ielā 26, savukārt trešdienās un ceturtdienās no pulksten 12 līdz 16 – «Svētelī» Pļavu ielā 2. «Vidēji mēnesī abos izdales punktos līdz šim esam izsnieguši aptuveni 500 pārtikas pakas un 100 higiēnas un saimniecības preču pakas. Atzinīgi vērtēju to, ka šobrīd arī pieaugušie var saņemt bezmaksas higiēnas preces. Daudziem mūsu klientiem tas ir neatsverams atbalsts,» atzīst I.Grīnberga, piebilstot, ka Jelgavā pēc bezmaksas ES atbalsta pakām reti ierodas maznodrošinātās ģimenes. «Pieļauju, ka daļa maznodrošināto statusu saņēmušās ģimenes nemaz nav informētas par šo iespēju,» tā I.Grīnberga.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti