Meklēšanas forma

Apmācies 6 °C Mērens vējš, 5.8 m/s no DR
Ceturdiena, 2019. gada 5. DecembrisVārda dienu svin: Sabīne, Sarma, Klaudijs

Papildina operatīvo dienestu tehnisko bāzi

www.jelgavasvestnesis.lv
Noslēdzies «Interreg V-A» Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam projekts «Vides risku pārvaldības resursu pilnveidošana pierobežas reģionā, lai efektīvi veiktu vides aizsardzības pasākumus», kura laikā ir uzlabota Jelgavas un Šauļu operatīvo dienestu tehniskā bāze, īstenota veiksmīga sadarbība un praktiskās mācības vides un civilās aizsardzības jomā Latvijas un Lietuvas pierobežas teritorijās.

Jelgavas pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldes Sabiedrisko attiecību un mārketinga galvenā speciāliste Rita Ličāgina-Timofejeva informē, ka šo projektu īstenojusi Jelgavas pilsētas pašvaldība kā vadošais partneris, kopā ar Šauļu pilsētas pašvaldību, Latvijas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu un Šauļu apriņķa ugunsdzēsības un glābšanas pārvaldi.

Projekta laikā no 2017. gada 1. aprīļa līdz 2019. gada 30. oktobrim, projekta partneri Jelgavas un Šauļu pilsētu pašvaldību administratīvajās teritorijās uzlaboja agrīnās brīdināšanas sistēmu un operatīvās informācijas apmaiņu starp atbildīgajiem operatīvajiem dienestiem, lai nodrošinātu iedzīvotāju informēšanu krīzes situācijās. Pārrobežu sadarbības ietvaros uzlabots arī Latvijas un Lietuvas operatīvo glābšanas dienestu tehniskais aprīkojums un iegādāta papildus nepieciešamā infrastruktūra un inventārs, piemēram, operatīvie transportlīdzekļi, ugunsgrēku dzēšanas aprīkojums, glābšanas laivas, rācijas, droni, uzstādītas videonovērošanas kameras, iegādātas mobilās nojumes, teltis un materiālās rezerves ārkārtas situācijām.

Projektā organizētajās mācībās pilnveidotas Latvijas un Lietuvas operatīvo glābšanas dienestu speciālistu zināšanas un iemaņas un uzlabota savstarpējā sadarbība dažādu iespējamo vides risku novēršanā, piemēram, kūlas un kūdras ugunsgrēku dzēšanā, ķīmisko avāriju novēršanā. Projekta gaitā arī īstenotas sabiedrību izglītojošas kampaņas, veikti pētījumi, medijos un sociālajos tīklos publicēti informatīvie video rullīši un izglītojošu rakstu sērija, kā arī organizēti erudīcijas konkursi skolēniem, lai pierobežas teritorijā uzlabotu iedzīvotāju zināšanas par dažādiem pasākumiem un rīcībām, kas saistīti ar vides risku mazināšanu.

R.Ličāgina-Timofejeva norāda, ka projekta mērķis bija pilnveidot vides risku pārvaldības sistēmu Latvijas un Lietuvas pierobežas reģionā, lai nodrošinātu efektīvus vides aizsardzības pasākumus. Projekta kopējais budžets bija 1 160 320,66 eiro, no tiem 986 272,56 eiro jeb 85 procenti ir Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējums.

Foto: publicitātes

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru