Meklēšanas forma

Apmācies 2 °C Mērens vējš, 6 m/s no DA
Piektdiena, 2019. gada 13. DecembrisVārda dienu svin: Lūcija, Veldze

Pagalmu labiekārtošanas darbus iesaka dalīt vairākās kārtās

Ritma Gaidamoviča
Pirmdienas vakarā Jelgavas domes ēkā notika iedzīvotāju tikšanās par pašvaldības atbalsta programmu daudzdzīvokļu māju pagalmu labiekārtošanai. Klātesošie interesējās par to, vai iecerētos darbus var veikt vairākos posmos, kur rast nepieciešamo summu darbu veikšanai līdz saņem pašvaldības līdzfinansējumu, kas tiek izmaksāts tikai darbu noslēgumā, cik lielam jābūt iedzīvotāju atbalstam, cik izmaksā bērnu rotaļu laukuma izbūve.

Uz iedzīvotāju tikšanos bija ieradušies ap 15 daudzdzīvokļu māju pārstāvji, tostarp tādi, kas pagalmu programmā vēlas iesaistīties pirmo reizi, un tādi, kas jau atkārtoti.

«Ieceres mums ir grandiozas, taču saprotam, ka vienā gadā tas nav paveicams. Galvenais ir sākt. Gribam izbūvēt lietusūdens kanalizācijas sistēmu, sakārtot iebrauktuvi uz pagalmu, ko dalām ar blakus māju, izveidot auto stāvlaukumu, jo šobrīd pagalmā vieta ir tikai septiņām automašīnām, turklāt tās mēs dalām ar blakus māju, taču mūsu mājā ir 55 dzīvokļi. Tāpat gribam izbūvēt atkritumu konteineru novietošanas laukumu, kurā varētu izvietot arī atkritumu šķirošanas konteinerus, jo šobrīd mums ir tikai kopējais konteiners sadzīves atkritumiem. Svarīgi būtu arī atrast vietu bērnu rotaļu laukumam,» stāsta Raiņa ielas 26. nama mājas vecākais Janeks Drozdeks, atzīstot, ka no šīm sāpīgākā problēma ir auto stāvlaukums. Viņš norāda, ka šobrīd tiek veikta mājas iedzīvotāju aptauja. Ja iedzīvotāju vairākums būs par pārmaiņām un gatavi iesaistīties ar savu finansējumu, tiks izstrādāts projekts, lai iesniegtu to un pretendētu uz pašvaldības līdzfinansējumu. Mājas vecākais, atsaucoties uz šodien dzirdēto, atzina, ka visticamāk, darbi tiks dalīti posmos.

Pasta ielas 33. nams jau kopā ar kaimiņu mājām pirms diviem gadiem piedalījās pašvaldības pagalmu labiekārtošanas programmā, starp mājām izbūvējot bērnu rotaļu laukumu. «Šobrīd iedzīvotāji sūkstās, ka mūsu pagalms ir tumšs, līdz ar to diennakts tumšajā laikā nav patīkami un droši pa to pārvietoties. Tāpēc apsveram iespēju piesaistīt pašvaldības finanses, lai atrisinātu šo problēmu,» stāsta Pasta ielas 33. nama vecākā Olga Sokolova. Viņa vēlējās noskaidrot, cik lielam ir jābūt pašu ieguldījumam, lai realizētu šo ideju. Jāteic, ka tas ir atkarīgs no projekta kopējām izmaksām.

Vairākkārt izskanēja jautājums par to, kur ņemt naudu darbu veikšanai, līdz saņem pašvaldības līdzfinansējumu. Noteikumi nosaka, ka līdzfinansējums mājas pārstāvja kontā tiek ieskaitīts tikai pēc darbu pabeigšanas, tas netiek izmaksāts avansā. Jelgavas domes priekšsēdētāja vietnieks Jurijs Strods pēc pieredzes zināja teikt, ka mājas, kas līdz šim piedalījušās programmā, izmantojušas divus variantus – mājas uzkrājumu, ja tāds ir, vai ņēmuši aizdevumu. Tāpat interesentiem tika sniegta atbilde par to, cik lielam jābūt mājas iedzīvotāju atbalstam – vairāk nekā 50 procentiem īpašnieku iecere jāatbalsta, turklāt, ja vairākas mājas iesniedz vienu projektu, šis nosacījums jāizpilda katrai no iesaistītajām mājām atsevišķi. Izskanēja arī jautājums par to, ko darīt situācijā, ja zemes, uz kuras atrodas daudzdzīvokļu māja, īpašnieks nepiekrīt pagalma labiekārtošanai, uz ko J.Strods atbildēja, ka tādā gadījumā projekts nav realizējams, jo bez zemes īpašnieka piekrišanas neko nedrīkst darīt. Aktuāls bija arī jautājums par to, cik izmaksā bērnu rotaļu laukuma izveide – cena ir atkarīga no prasībām un ražotāja.

«Iespējams, daļu iedzīvotāju iesaistīties atbaida nepieciešamais dokumentu apjoms, taču līdzfinansējumu līdz šim saņēmusi ne viena vien māja, un tas apliecina, ka viss ir izdarāms. Tikai, sākot darīt, var apjaust, ka tas nemaz nav tik sarežģīti. Galvenais ar kaimiņiem vienoties par darāmajiem darbiem un iesaistīties. Gribu uzsvērt, ka visi darbi nav jāpaveic vienā gadā – sadaliet tos pa posmiem. Sāciet ar mazāko, lai izprastu visu procedūru, un vēlāk turpiniet ar jaunām idejām. Svarīgi ir kādam no iedzīvotājiem uzņemties iniciatīvu,» uzsvēra Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes «Pilsētsaimniecība» vadītājs Māris Mielavs.

Jāpiebilst, ka šobrīd jau ir izsludināta 2019. gada pašvaldības līdzfinansētajā daudzdzīvokļu namu pagalmu labiekārtošanas programma un pieteikumi tiek gaidīti līdz 18. marta pulksten 19.  Plānotais pašvaldības līdzfinansējuma apmērs šogad ir 100 000 eiro, un šogad līdzfinansējuma saņemšanas nosacījumi ir tādi paši kā pagājušā gadā. Ar tiem var iepazīties «Pilsētsaimniecības» mājas lapas www.pilsetsaimnieciba.lv sadaļas «Infrastruktūra» apakšsadaļā «Pašvaldības līdzfinansējums iekšpagalmu labiekārtošanai», zvanot pa tālruni 63084470 vai sūtot jautājumus elektroniski pa e-pastu pilsetsaimnieciba@pilsetsaimnieciba.jelgava.lv, vai klātienē «Pilsētsaimniecībā» pirmdienās no pulksten 18 līdz 19, iepriekš piesakoties pa tālruni 63084470.

J.Strods gan norādīja: ja neizdosies pieteikumu iesniegt un nepieciešamos dokumentus sakārtot līdz 18. martam, plānots, ka programmai šogad tiks izsludināts vēl vismaz viens papildu pieteikšanās termiņš.

Daudzdzīvokļu namu pagalmu labiekārtošanas programma darbojas saskaņā ar Jelgavas pilsētas pašvaldības 2016. gada 18. februāra saistošajiem noteikumiem Nr. 16-7 «Par Jelgavas pilsētas pašvaldības līdzfinansējumu daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai».

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka pērn pašvaldības piešķirtais finansējums pagalmu labiekārtošanas programmai bija 100 000 eiro, no kuriem apgūti tika 42 350,84 eiro, realizējot astoņus projektus.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti