Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 4 °C Vēja vēsma, 1.4 m/s no D-DR
Pirmdiena, 2019. gada 11. NovembrisVārda dienu svin: Ojārs, Rainers, Nellija

Otro reizi «Jelgavas kaķa» titulu iegūst meinkūnu šķirnes runcis Pīrs

Anastasija Miteniece
Šodien ar konkursa «Jelgavas kaķis 2018» laureātu apbalvošanu Zemgales Olimpiskajā centrā (ZOC) noslēdzās astotā specializētā kaķu izstāde Jelgavā. Rezumējot izstādes apmeklētāju balsojumu divu dienu laikā, par šā gada favorītu kļuva pagājušā gada uzvarētājs – meinkūnu šķirnes runcis Pīrs.

«Šogad, otro reizi braucot uz Jelgavas izstādi, nevarējām iedomāties, ka atkal tiksim godalgoti,» stāsta runča Pīra saimniece Darja Nikolajeva. Viņa norāda, ka kopš pērnā gada kaķis ir paaudzies un pieņēmies svarā – viņam ir divi gadi, bet svars ir ap deviņiem kilogramiem, – tomēr raksturā tas nemaz nav mainījies. «Viņš ir ļoti mīļš, pacietīgs un draudzīgs. Atnākot mājās, viņš līdzīgi kā to dara suņi, skrien sagaidīt savu ģimeni,» tā kaķa saimniece. Viņa gan piebilst, ka uzreiz pēc sagaidīšanas viņš prasa ēst. «Apetīte viņam ir ļoti laba – pa dienu viņš apēd aptuveni pus kilogramu gaļas,» tā D.Nikolajeva. Daudzi izstādes apmeklētāji interesējās, vai kaķis neuzbrūk, jo viņa skatiens ir ļoti tiešs un nikns, tomēr saimniece skaidroja: viņš mēģina būt nikns un iebiedēt, jo pats ir ļoti bailīgs un tādās vietās kā izstāde, kur ir daudz cilvēku, jūtas ļoti satraukts.

Savukārt otrās vietas ieguvēja meinkūna šķirnes kaķa Doktora Hausa saimniece Rahela Liannamagi no Igaunijas stāsta, ka viņas mīlulim ir īpaša saikne ar Jelgavu. «Pirms aptuveni trīs gadiem kādu vakaru sēdēju facebook un redzēju sludinājumu, kur Jelgavas novada kaķu audzētava pārdod meinkūnu. Tajā brīdī mums jau mājās bija viens mīlulis. Kad vīrs deva savu jā vārdu un atļauju paņemt vēl vienu runci, es momentāli sakravāju koferi un devos viņam pakaļ,» tā kaķa saimniece. Viņa stāsta, ka šobrīd Doktoram ir jau divi ar pus gadi un dzīve bez viņa nav iedomājama. «Tas vārds, ko viņam deva audzētavā, ir ļoti piemērots – viņam tāds baiss skatiens,» tā Rahela.

Savukārt trešās vietas ieguvējs šā gada izstādē ir meinkūna šķirnes runcis Antares. Viņš ir astoņus mēnešus vecs jelgavnieks, kurš izstādē piedalījās pirmoreiz. «Šī ir mūsu pirmā pieredze un prieks, ka esam pamanīti un novērtēti,» stāsta runča saimniece Kristīne Bogdane. Arī viņas meinkūns ir ļoti mīļš un draudzīgs, tomēr pagaidām vēl ļoti bailīgs. «Lai gan šī šķirne vēsturiski ir mednieki, kuri Amerikas laukos ķēra peles, mūsu runcim vēl ir kaķēna sindroms un viņš mēdz būt ļoti bailīgs,» stāsta kaķa saimniece, papildinot, ka Antares var nobīties no putna vai, piemēram, uzrāpjoties kokā, baidīties no tā nokāpt. «Izstādes laikā noskatījām vēl vienu meinkūnu un, ja vīrs piekritīs, domāsim par otru mīluli mūsmājās,» teic jelgavniece, papildinot, ka izstāde ir laba platforma, lai satiktu pieredzējušus audzētājus, kuri piedāvā iegādāties dažādu šķirņu kaķus, izglīto par dažādām viņu īpatnībām, kā arī dalās pieredzē to kopšanā. 

Pasākuma noslēgumā izstādes koordinatore Mārīte Baranovska uzsvēra, ka, spriežot pēc balsojuma rezultātiem, jelgavnieku favorīti nemainīgi ir meinkūni. «Balsojuma top pieci nebija neviena cita kaķu šķirne – tikai meinkūni. Ja ņemam desmit favorītus, starp tiem parādās tikai viens Birmas un viens bengālietis,» stāsta M.Baranovska. Jāpiebilst, ka daudzi portāla www.jelgavasvestnesis.lv uzrunātie dalībnieki šogad Jelgavas kaķu izstādē viesojās pirmo reizi un uzvēra teicamu pasākuma organizēšanas līmeni.

Jāpiebilst, ka izstādē kaķus vērtēja ne vien izstādes apmeklētāji, bet arī profesionāla žūrija, nosakot, vai kaķi atbilst šķirnes standartiem, un salīdzinot tos ar citiem kaķiem savā grupā. Līdz desmit mēnešu vecumam kaķi tiek vērtēti kaķēnu klasē, bet vecāki – pieaugušo klasē. M.Baranovska norāda, ka dalība izstādēs ir iespēja iziet nepieciešamo tiesnešu pārbaudi, kas šķirnes kaķiem šķirnes īpašību uzlabošanai jāveic regulāri.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka 19. un 20. maijā ZOC notika astotā specializētā kaķu izstāde «Jelgavas kaķis 2018», kurā bija apskatāmi vairāk nekā 200 šķirņu kaķi no Baltijas valstīm, Somijas, Itālijas, Nīderlandes, Beļģijas, Krievijas un Baltkrievijas.

Foto: Ivars Veiliņš/ «Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti