Meklēšanas forma

Apmācies 2 °C Mērens vējš, 6.7 m/s no DA
Sestdiena, 2019. gada 14. DecembrisVārda dienu svin: Auseklis, Gaisma

Nozagts Pils salas zirgiem paredzētais siens

Ilze Knusle-Jankevica
No palienes pļavas Lielupes krastā šonedēļ nozagti 150 siena ruļļi, kas bija sagatavoti Pils salas savvaļas zirgu piebarošanai ziemā. «Aicinām iedzīvotājus būt vērīgiem un ziņot mums, ja mana siena izvešanu Pils salā. Ja siena zagšana turpināsies, zirgiem ziemā nebūs, ko ēst,» norāda teritoriju apsaimniekotāja Latvijas Dabas fonda komunikācijas vadītāja Liene Brizga-Kalniņa.

Fonda pārstāve informē, ka šonedēļ, apsekojot palienes pļavas, konstatēts fondam nepiederošs traktors, kā arī fakts, ka pazuduši 150 siena ruļļi, kas vēl nebija aizvesti uz novietni. Fonds par notikušo vērsies policijā, tomēr aicina arī Jelgavas iedzīvotājus palīdzēt novērst iespējamo siena zagšanu. «Kas tāds notiek pirmo reizi. Citus gadus siens varēja stāvēt un nebija nevienam vajadzīgs, bet šogad lielā sausuma dēļ tas Latvijā ir deficīts – pļavās siena ir par trešdaļu vai pat uz pusi mazāk nekā pērnvasar,» stāsta L.Brizga-Kalniņa. Latvijas Dabas fonds aicina iedzīvotājus ziņot fondam, ja palienes pļavās ievēro siena ruļļu pārvešanu, zvanot pa tālruni 67830999 vai 26556605. «Iespējams, ka tie būs mūsu darbinieki, kas vedīs sienu, tomēr labāk būt vērīgiem un pārbaudīt, lai ziemā nenāktos pirkt klāt sienu savvaļas zirgu vajadzībām,» norāda fonda pārstāve.

Tāpat Latvijas Dabas fonds aicina cilvēkus, kas pērk siena ruļļus, noskaidrot to izcelsmi un iegādāties sienu no saimniekiem, lai neviļus nekļūtu par zagta siena īpašniekiem.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Linda attēls

Paris dienas zils traktors staveja krumos palienu plava un vakar vai sodien vaca siena rullus. Nezinu vai tie oficialie vai zagli, bet laikam jau zagli, jo tas traktors krumos ta ka paslepts bijam
Lietotāja A attēls

Pāris dienas atpakaļ no loga redzēju,ka fūre ar garu piekabi bija iedzinusies pļavā,un uzkrāmējusies pilna ar siena ruļliem...vēl nodomāju,kā izbrauks ārā pa pļavu...likās tīri interesanti,bet var jau būt,ka tie bija oficiālie siena ruļlu savācēji....bet beigas neredzēju...nesagaidīju.... Bet nu arī vēl tagad uz doto brīdi tur ir daudz nesavāktu siena ruļlu....
Lietotāja IV attēls

Rakstā nav teikts, ka nozagts no Pils salas, ir uzmanīgāk jālasa.
Lietotāja kita attēls

Leta un citi mediji gan raksta, ka no pļavām, kur bija mobilais ganāmpulks, nevis no Pilssalas.
Lietotāja Redakcija attēls

Jā, precizējam, ka siens nozagts no palienes pļavas Lielupes krastā Kalciema ceļa rajonā. Tas bija paredzēts Pils salas savvaļas zirgiem.

Pievienot komentāru

Saistītie raksti