Meklēšanas forma

Daļēji apmācies -2 °C Lēns vējš, 4.8 m/s no D-DA
Trešdiena, 2019. gada 11. DecembrisVārda dienu svin: Voldemārs, Valdemārs, Valdis

Novērš intensīvo nokrišņu radītās sekas

Ritma Gaidamoviča
Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde «Pilsētsaimniecības» speciālisti joprojām apseko pilsētu, lai apzinātu piektdien stiprā lietus un krusas nodarītos postījumus. Pēc intensīvajiem nokrišņiem pilsētā vairākās vietās ir izveidojusies grāvju nogāžu izskalojumi un atbildīgie dienesti jau sākuši to piebēršanu.

«Pilsētsaimniecības» pārstāve Kristīne Lazdiņa norāda, ka būtiskus pilsētas infrastruktūras bojājumus lietavas nav nodarījušas, taču joprojām notiek pilsētas apsekošana. «Apsekojot pilsētu, pēc lietavām konstatētas grāvju nogāžu izskalojumu vietas Meiju ceļā, Klijēnu ceļā un Lielajā ielā starp Driksas un Lielupes tiltiem. No krusas ir cietuši arī pilsētas apstādījumi – sadragāti ziedi puķu podos, sevišķi centrālajās ielās esošie kallu stādījumi. Par citiem postījumiem – lūzušiem kokiem vai zariem ziņojumu nav bijis,» tā K.Lazdiņa.

Šobrīd jau ir sākta postījumu novēršana. «Pilsētsaimniecības» ielu ekspluatācijas inženieris Edgars Rubenis stāsta, ka jau vakar likvidēts izskalojums Klijēnu ceļā, kas bija izveidojies uz ceļa braucamās daļas. «Izskalojuma likvidēšanā izmantojām otrreiz izmantojamo materiālu no šobrīd rekonstruētās Loka maģistrāles, bedrē ieberot ap 16 kubikmetriem šķembu un frēzēto asfaltu,» stāsta E.Rubenis, piebilstot, ka minētais ceļa posms arī nogreiderēts. Izskalojums fiksēts arī nogāzē starp Driksas un Lielupes tiltiem Lielajā ielā, kā arī Meiju ceļā. «Seku novēršanas darbi turpinās un domājam, ka šīs nedēļas laikā viss tiks sakārtots. Taču speciālisti joprojām apseko pilsētu, lai pārliecinātos vai nav vēl kāds postījums, kā arī reaģējam uz Pašvaldības operatīvajā informācijas centrā saņemtajiem ziņojumiem par infrastruktūras bojājumiem,» stāsta E.Rubenis.

Jāatgādina, ka iedzīvotāji par konstatētajiem pilsētas infrastruktūras postījumiem aicināti zvanīt uz bezmaksas tālruni 8787, ko apkalpo Pašvaldības operatīvās informācijas centrs.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka piektdien, 9. augustā, Jelgavu ap pulksten 14 pārsteidza stiprs lietus, vējš un ievērojama lieluma krusas graudi. Nokrišņu dēļ applūda vairākas pilsētas ielas un krustojumi, kas radīja problēmas gan autovadītājiem, gan gājējiem. Nekavējoties problemātiskākajās vietās tika uzsākta lietus ūdens novades gūliju tīrīšana, lai paātrinātu ūdens aizplūšanu. Reģistrētais nokrišņu daudzums, kas appludināja pilsētas ielas, bija 23,76 milimetri, kas ir ap 23 litriem ūdens uz vienu kvadrātmetru.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis», «Pilsētsaimniecība»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti