Meklēšanas forma

Lietus 4 °C Mērens vējš, 5.6 m/s no D-DR
Sestdiena, 2019. gada 7. DecembrisVārda dienu svin: Antonija, Anta, Dzirkstīte

NMPD Zemgales reģionālajam centram – jauna vadība

Anastasija Miteniece
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Zemgales reģionālajā centrā jūlijā darbu sāka jauna vadība, jo ar mērķi ļauties jauniem profesionālajiem izaicinājumiem aprīlī vadītāja amatu atstāja Roberts Fūrmanis, bet maijā – vadītāja vietnieks Kristians Galanders. Uz amata vietām tika izsludināts konkurss, un 4. jūlijā NMPD Zemgales reģionālā centra vadību pārņēma pieredzējis dienesta ārsts Dmitrijs Sergejevs, savukārt par viņa vietnieci izraudzīta Ilona Indriksone.

NMPD pārstāve Ilze Bukša stāsta, ka, pateicoties pieredzei un brigāžu mediķu vidū iemantotajai autoritātei, konkursa komisija par atbilstošāko vadītāja amatam vienbalsīgi atzina D.Sergejeva kandidatūru. D.Sergejevs ir sertificēts neatliekamās medicīnas ārsts, kurš dienestā strādā jau teju 20 gadu. Darbu ātrajā palīdzībā viņš sācis kā feldšeris, bet, iegūstot ārsta izglītību, darbojies intensīvās terapijas un reanimācijas brigādē. Pēdējos sešus gadus ārsts strādāja Medicīnas kvalifikācijas un mācību centrā, līdzdarbojoties mediķu apmācību programmas izstrādē un vērtējot arī dienesta mediķu darba kvalitāti. Tāpat vairākus gadus viņš ir mācībspēks Latvijas Universitātē, Rīgas Medicīnas koledžā un Paula Stradiņa medicīnas koledžā. «Esmu jau nedaudz iepazinies ar darba vidi Jelgavā. Svarīgākais darbs tuvākajā nākotnē ir panākt, lai dienests Zemgales reģionā uzlabotu iedzīvotājiem savlaicīgu un kvalitatīvu neatliekamo medicīnisko palīdzību,» uzsver D.Sergejevs, norādot, ka būtiski ir nodrošināt arī kvalitatīvas medicīniskās palīdzības nepārtrauktību. «Šobrīd valstī saskaramies ar mediķu trūkumu. Protams, labot situāciju ir gana ilgs un komplicēts process, tomēr, ņemot vērā, ka ilgstoši esmu apmācījis jaunos mediķus un palīdzējis kāpināt kvalifikāciju jau pieredzējušiem, mudināšu to darīt arī kolēģus savā jaunajā darbavietā,» tā D.Sergejevs.

Savukārt par Zemgales reģionālā centra vadītāja vietnieci izraudzīta I.Indriksone. Viņa ir ārsta palīdze un vairāk nekā desmit gadu strādājusi NMPD gan mediķu brigādē, gan arī organizējot brigāžu darbu vienā no Rīgas brigāžu atbalsta centriem. Paralēli darbam dienestā viņa bijusi Paula Stradiņa koledžas docētāja, kā arī darbojusies biedrībā «Baltijas HIV asociācija».

Jāpiebilst, ka bijušais NMPD Zemgales reģionālā centra vadītājs R.Fūrmanis šobrīd strādā vienā no trim ārstu speciālistu brigādēm valstī, kurā darbojas augsti sertificēti anesteziologi reanimatologi un ārstu palīgi, kas ar specializētu vieglo transportu dodas palīgā ātrās palīdzības brigādēm sevišķi smagos un sarežģītos gadījumos, piemēram, pie cietušajiem ar smagām traumām. Bet K.Galanders, kurš bija NMPD Zemgales reģionālā centra vadītāja vietnieks, ir NMPD direktora vietnieks operatīvās vadības jautājumos. Viņa pārziņā ir visi operatīvie vadības procesi visa dienesta līmenī.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Anonīms attēls

Prieks par Dr.Galanderu, atšķirībā no dr.Fūrmaņa, jauks un patīkams cilveks.
Lietotāja Lita Zita attēls

Dr. Sergejev! Lai Jūs sargā debesīs un mīl uz zemes!
Lietotāja Gita Jankoviča attēls

Sveicu dr.Sergejevu, lai labi strādājas, mazāk liela stresa
Lietotāja UPS !!! attēls

Galanders ir apsteidzis Furmani !!!⛑
Lietotāja hmmm attēls

Galanderam, atšķirībā no Fūrmana, piemīt zināma inteliģences deva, ar kuru Fūrmanis krietni apdalīts

Lapas

Pievienot komentāru

Saistītie raksti