Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 17 °C Viegls vējš, 2.7 m/s no A-DA
Pirmdiena, 2019. gada 20. MaijsVārda dienu svin: Venta, Salvis, Selva

Nākamnedēļ svinēsim Pilsētas svētkus

Ritma Gaidamoviča
No 20. līdz 26. maijam svinēsim Pilsētas svētkus ar moto «Mēs esam Jelgava». «Jelgava ir mūsu pilsēta. Šeit mēs dzīvojam, strādājam, mācāmies, mīlam… Gribas vēlēt, lai katrā mājā un ģimenē ienāk svētku prieks un kopības izjūta, ko visspilgtāk varēsim izbaudīt Pilsētas svētku gājienā un pasākumos. Svētki ir vēl viena iespēja, kā veicināt un apliecināt piederību pilsētai, jo tieši mēs – katrs iedzīvotājs – esam daļa no Jelgavas,» piedalīties svētku pasākumos aicina pašvaldības iestādes «Kultūra» vadītājs Mintauts Buškevics.

Stabilākā no Pilsētas svētku vērtībām ir gājiens, kurā arī visspilgtāk izpaužas jelgavnieku vienotība, un tajā aicināts piedalīties ikviens – kolektīvi, uzņēmumi, domubiedru grupas. Gājienam, kas piektdienas, 24. maija, vakarā vedīs pa Lielo, Uzvaras un Krišjāņa Barona ielu, iepriekš nav jāpiesakās – ar stāšanās organizācijas shēmu var iepazīties «Kultūras» mājaslapā www.kultura.jelgava.lv. «Lai gan gājiens katru gadu kļūst kuplāks, allaž ir cilvēki, kuri tajā piedalās pirmo reizi. Tas priecē, jo iesaistoties mēs apliecinām, ka esam daļa no Jelgavas,» spriež «Kultūras» vadītāja vietniece Inta Englande.

Hercoga Jēkaba laukums skanēs divas dienas

Pēc svētku gājiena Hercoga Jēkaba laukumā sāksies koncerts. «Veidojot pasākumu programmu, ir svarīgi, lai ko saistošu tajā atrastu katrs. Vēlmes ir dažādas, un vidusceļu mēģinām atrast, uz Jelgavu aicinot gan šobrīd populāros māksliniekus, gan pārbaudītas vērtības. Ir grupas, kuru koncertu apmeklējums Jelgavā apliecina, ka tās mūsu pilsētā gaidītas atkal un atkal,» norāda M.Buškevics.

Koncerts Hercoga Jēkaba laukumā būs divus vakarus pēc kārtas, uzstājoties grupām «Baritoni», «Raxtu Raxti», «Bermudu divstūris», «Krauja band», «Autobuss debesīs», «Labvēlīgais tips» un «Crazy dolls».

Unikāla dziedošo ziedu performance pils pagalmā

«Vienmēr gaidīti ir koncerti Jelgavas pils pagalmā, kur ir īpaša aura un atmosfēra, kas piederas opermūzikai. Šogad tur varēs baudīt unikālu muzikālu mākslas performanci «Ziedu duets», kas Latvijā tiks izrādīta pirmo reizi,» stāsta I.Englande. Koncerts 24. maijā sāksies pulksten 23, jo izrādei nepieciešama tumsa. «Ziedu duetā» profesionāli Latvijas dekorāciju un butaforiju meistari kopā ar lielformāta tērpu šuvējiem, dizaineriem un kostīmu mākslinieci radījuši ļoti iespaidīgus skatuves tērpus ziedu formā – to augstums pārsniedz piecus metrus, bet platums – 4,5 metrus. Tērpi papildināti ar gaismas un skaņas efektiem, un šajos ziedu tērpos uzstāsies Latvijas Nacionālās operas tenors Juris Jope un operas mecosoprāns Baiba Renerte, 50 minūšu programmā izpildot pasaulē pazīstamas populārās mūzikas melodijas, kā arī pasaulslavenu operu un mūziklu duetus. Jāpiebilst, ka lielizmēra ziedi, zem kuriem atradīsies tehniskā komanda, arī pārvietosies pa Jelgavas pils pagalmu – skatītājiem jārēķinās, ka koncertā nav paredzētas sēdvietas.

Ielās iznesīs teātri

Interesants pasākums 25. maijā solās būt Jelgavas kultūras nama pagalmā, kur īpašā atmosfērā varēs baudīt teātri – LLU Studentu teātris kopā ar citu universitāšu teātriem un improvizatoru apvienību «Ārprāts» piedāvās teātra sportu. «Iznesīsim teātri ielās. Aktieri nodosies improvizācijas mākslai dabā, radot ainas pēc skatītāju ieteikuma. Etīdes spēlēs vairākas komandas, un skatītāji ar savu balsojumu varēs noteikt, kam improvizācija padodas vislabāk,» stāsta LLU Studentu teātra režisore Astra Kacena, piebilstot, ka improvizācijas mākslu Pilsētas svētku laikā varēs baudīt arī LLU Studentu teātrī Jāņa Čakstes bulvārī 5a, kur sestdien notiks garās formas improvakars. Jāpiebilst, ka improvizācijas izrādes ir daļa no studentu pop-up teātru festivāla «Krēslainie maija vakari» aktivitātēm.

Piektdienas vakarā LLU Studentu teātrī arī varēs noskatīties divas izrādes pašmāju universitātes un Rīgas Tehniskās universitātes teātra izpildījumā.

Svētku gadatirgus, cirks un izrādes

Svētku gadatirgus notiks skvērā aiz kultūras nama. «Hercoga Jēkaba laukumā, kur būs izvietota svētku galvenā skatuve, kļūst par šauru, tāpēc tirgošanās pārcelta uz skvēru aiz kultūras nama, cenšoties radīt īsta gadatirgus atmosfēru. Būs tirgošanās, akrobāti, burvju mākslinieki, cirks, uzstāsies Ā.Alunāna Jelgavas teātra aktieri, grupa «Bruģis»,» stāsta M.Buškevics.

Uz Hercoga Jēkaba laukuma lielās skatuves tiks rādītas izrādes bērniem, savukārt laukuma zaļajā zonā darbosies atrakciju parks, kur būs pieejamas gan maksas, gan bezmaksas atrakcijas, un brīvdabas kafejnīcas. «Pirmo reizi svētkos atrakciju parks nedēļas nogalē būs atvērts arī Raiņa parkā, kur notiks putu un burbuļu ballīte, aktivitātes, kā arī darbosies našķu tirdziņš,» norāda I.Englande.

Sestdien Raiņa parkā notiks arī bērnu un jauniešu centra «Junda» tautas deju kolektīvu koncerts «Tik uz tirgu!».

Mazākumtautību kolektīvi uzstāsies RAF

«Gribas, lai svētki ir jūtami visā pilsētā, tāpēc arī šogad RAF mikrorajonā notiks Sabiedrības integrācijas pārvaldes rīkotais multikulturālais pasākums «Draudzības vainags», ļaujot iepazīt Jelgavā dzīvojošo tautu tradīcijas un kultūru,» stāsta M.Buškevics. Koncertā pie tirdzniecības centra «Pērnava» uzstāsies Jelgavas mazākumtautību biedrību kolektīvi, ļaujot iepazīt poļu, krievu, baltkrievu un romu kultūru, un uzaicināts arī deju ansamblis «Ivuška» no Rīgas, kas priecēs arī ar itāļu un latviešu dejām.

Paralēli koncertam jau tradicionāli notiks arī radošās darbnīcas bērniem, kā arī svētku apmeklētāji varēs iegādāties jelgavnieku darinātus rokdarbus.

«Lielupe» priecēs ar deju

60 gadu jubileju šogad svin tautas deju ansamblis «Lielupe», svētku laikā ielūdzot uz koncertu «Mīlestībā – Lielupe» Zemgales Olimpiskajā centrā. ««Lielupe» ir starp Latvijā labākajiem deju ansambļiem ar kuplu dalībnieku skaitu – viens no Jelgavas lepnumiem, kas ar košu koncertprogrammu papildinās svētkus,» piebilst M.Buškevics.

Kolektīva mākslinieciskā vadītāja Elita Simsone stāsta, ka jubilejas koncertā akcentēs to, ar ko «lielupieši» atšķiras no pārējiem. «Esam liels kolektīvs – ar četriem sastāviem, kuros ir kopumā 127 dejotāji, tostarp tādi, kas «Lielupē» dejo vairāk nekā 20 un pat vairāk nekā 30 gadu. Mums ir daudz ilggadēju dalībnieku, kuri spējuši rast mīlestību pret vienu kolektīvu mūža garumā. Ar to esam īpaši un to arī uzsvērsim jubilejas koncertā,» atklāj E.Simsone.

Koncerta pirmajā daļā «Lielupe» dejā stāstīs par sevi šodien, bet otrajā daļā skatītāji varēs baudīt pēc Rūdolfa Blaumaņa darba motīviem veidotu deju uzvedumu «Īsa pamācība mīlēšanā». Biļetes uz koncertu vēl nopērkamas Jelgavas kultūras nama un «Biļešu paradīzes» kasēs, kā arī internetā www.bilesuparadize.lv.

Iepazīsti pilsētu ekskursijās!

Savukārt Tūrisma centrs aicina doties ekskursijās. Šoreiz piedāvājumā ir veloekskursija «Jēkaba kanālu meklējot», izzinot vietas, kur savulaik atradies Jēkaba kanāls, gides Inas Jurģes vadībā un ekskursija kājām «Barons un Jelgava», kurā kopā ar gidi Signi Lūsiņu tiks izstaigātas vietas, kas pilsētā saistītas ar Krišjāni Baronu.

Savukārt siltumapgādes uzņēmums «Fortum Jelgava» sestdien, 25. maijā, aicina uz Atvērto durvju dienu koģenerācijas stacijā Rūpniecības ielā 73a, lai kopā atklātu, kur rodas siltums. Pasākuma laikā paredzētas ekskursijas gida vadībā pa koģenerācijas staciju, kā arī koncerts, kurā uzstāsies dziesminieks Kārlis Kazāks, Elza Rozentāle un ģitārists Rainis Jaunais. Tāpat būs atrakcijas visai ģimenei un radošās darbnīcas.

Ievadā – «Laika vilciena» atklāšana, noslēgumā – zaļumballe

Pasākumiem piesātinātākā būs piektdiena un sestdiena, bet svētkus sāksim svinēt jau pirmdien, kad Ozolskvērā atklās koka skulptūra «Laika vilciens».

Otrdien tiks godinātas pilsētas stiprās ģimenes – pāri, kuri šogad svin Zelta kāzu jubileju. Šim pasākumam atsaukušies jau 17 pāri. Tāpat otrdien uz koncertu «Mūzika Jelgavā – vakar, šodien un rīt…» ielūdz Jelgavas Mūzikas vidusskolas audzēkņi, absolventi un skolotāji, kā arī Jelgavas kamerorķestris. Pie diriģenta pults – Aigars Meri. Ieeja koncertā ir bez maksas, un tas notiks Mūzikas vidusskolas zālē.

Jau tradicionāli svētku ievadā Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš godinās skolēnu olimpiāžu un konkursu uzvarētājus, kā arī pasniegs pilsētas augstākos apbalvojumus «Goda zīme» un «Goda raksts». Bet svētdien Pilsētas svētki noslēgsies ar zaļumballi pils saliņā.

Tiekamies Pilsētas svētkos!

SVĒTKU PROGRAMMA

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti