Meklēšanas forma

Apmācies 3 °C Mērens vējš, 7.1 m/s no D-DA
Sestdiena, 2019. gada 14. DecembrisVārda dienu svin: Auseklis, Gaisma

Muzeju naktī iepazīst varoņu stāstus

Anastasija Miteniece
«Muzeju nakts par varoņu tēmu patīkami pārsteidza ar stāstu dažādību – mūsu ģimenē dažādos objektos katrs atrada savus favorītus. No hercogiem un Latvijas brīvvalsts pirmajiem prezidentiem līdz mūziķiem un pasaku tēliem,» teic Beitiņu ģimene no Jelgavas. Šī bija viena no daudzām ģimenēm, kas naktī no sestdienas uz svētdienu pilsētā iesaistījās Muzeju nakts pasākumā par tēmu «Tālavas taurētājs».

Šā gada Muzeju nakts apmeklētāji uzņemti pilsētas muzejos, bibliotēkās, kā arī tūrisma objektos un, kā portālam www.jelgavasvestnesis.lv norādīja jelgavnieki, – katru vietu dažādos veidos caurvija varoņu un patriotisma tēma. Piemēram, Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā vēl bez pastāvīgajām ekspozīcijām un izstādēm, iedzīvotājiem bija pieejama nesen atklātā tematiskā ekspozīcija «Karavīrs un kari Jelgavā cauri laiku lokiem» – to ar lielu interesi aplūkoja gan bērni, gan pieaugušie. «Šodien uz muzeju devāmies kopā ar ģimeni, jo mums visiem pēdējā gada laikā nav sanācis šeit būt, un lielākās diskusijas pēc redzētā raisīja karavīru tērpi. Mūsu ģimenē gan vīrs, gan dēls ir karavīri, tādēļ ar interesi pētījām 13.–14. gadsimta zemgaļu karavīra tērpu, Latvijas armijas karavīra tērpu 20. gadsimta 20. gados un citus,» teic ģimenes mamma Elita, papildinot: gadu no gada muzejs ir starta punkts maršrutam pa Muzeju nakts objektiem.

Viens no kuplāk apmeklētājiem objektiem šogad bija arī Jelgavas pilsētas bibliotēka – tur nodarbi sev atrada gan bērni, kuri ar interesi vēroja kamišibai jeb papīra teātri «Alvas zaldātiņš», veidoja varoņu spēka zīmes un piedalījās prāta spēlēs, – gan arī pieaugušie. «Šogad pirmoreiz piedalāmies Muzeju nakts pasākumā Jelgavā un esam pārsteigti par plašo aktivitāšu piedāvājumu. Tas bija ļoti interesanti! Vīrs ar lielu entuziasmu klausījās stāstos par bibliotēkas vēsturi Otrā pasaules kara laikā, bet man labi padevās atminēt vēsturiski nozīmīgas personības pēc atslēgas vārdiem un bildēm,» vērtē jelgavnieki Samanta un Edgars.

Plašs aktivitāšu klāsts iedzīvotājus sagaidīja arī LLU Jelgavas pilī, kur notika darbnīcas bērniem, sadziedāšanās un sadejošana, kā arī  izskanēja iedvesmas stāsti par varoņu tēmu. Savukārt Svētās Trīsvienības tornis pārsteidza ar īpašu spēli. «Lai gan tornī pavisam nesen bijām viesojušies, šodien ar interesi izspēlējam varoņu spēli. Jau viesojāmies pie Kurzemes un Zemgales hercoga Jēkaba sievas Luīzes Šarlotes un pilsētas alnīša, un dosimies tālāk, lai uzzinātu skaitli, ar ko atvērsim īpašo lādi,» ieintriģēti stāsta jelgavniece Evita. Viņa pasākumu apmeklē ar desmit gadus veco meitu Elīnu un divpadsmit gadus veco Emīlu.

Jāpiebilst, ka šogad apmeklētājus uzņēma un ar šā gada Muzeju nakts tēmu «Tālavas taurētājs» iepazīstināja arī Ādolfa Alunāna memoriālais muzejs, kur varēja redzēt ne vien muzeja galvenā varoņa Ādolfa Alunāna izrāžu ierakstus, kas uzņemti 70. gados, bet arī jaunatklāto Jura Zēberga fotoizstādi «Dabas prelūdijas». Kupli apmeklēts šogad bija arī «Anru motors» retro auto muzejs. Apskatot vēsturisko spēkratu kolekciju, daudzi apmeklētāji kavējās atmiņās par kādreizējo transportu, kā arī dažādām sadzīves lietām, kas pieejamas ekspozīcijā. Piemēram, vecajiem telefoniem, avīzēm, riteņiem un bērnu mantām. Tāpat pirmo reizi Muzeju nakts pasākumā durvis vēra Pārlielupes bibliotēka un viesus uzņēma FK «Jelgavas bāze».

Daudzi pasākuma viesi atzina: šis Muzeju nakts pasākums bija iespēja ne vien redzēt dažādas ekspozīcijas un pilsētas tūrisma objektus, bet arī ļoti radošā veidā izglītoties kopā ar ģimeni un draugiem.

Foto: Ivars Veiliņš/ «Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti