Meklēšanas forma

Light sleet 2 °C Mērens vējš, 7.3 m/s no D-DA
Sestdiena, 2019. gada 14. DecembrisVārda dienu svin: Auseklis, Gaisma

Meinkūnu izkonkurē Ēģiptes mau

Ritma Gaidamoviča
Šodien Zemgales Olimpiskajā centrā (ZOC) ar konkursa «Jelgavas kaķis 2019» laureātu apbalvošanu noslēdzās devītā specializētā kaķu izstāde. Par izstādes apmeklētāju favorītu šogad kļuva Ēģiptes mau šķirnes kaķene Maus no Lietuvas, izkonkurējot meinkūnu šķirnes kaķus, kuri «Jelgavas kaķa» titulu saņēmuši vairākus iepriekšējos gadus.

Izstādes organizatori stāsta, ka Ēģiptes mau šķirnes kaķi Jelgavas izstādē mazākā vai lielākā skaitā, bet ir bijuši vienmēr, tostarp starp uzvarētājiem, taču tas ir bijis ļoti sen. Uzvarētāja kaķene Maus ir trīs gadus veca un Jelgavas izstādē piedalās jau otro gadu. «Pirmoreiz Jelgavā bijām pērn, mums šeit ļoti iepatikās, tāpēc braucām atkal, lai parādītu tiesnešiem, kā pa gadu viņa ir mainījusies. Šodien bija liels pārsteigums uzzinot, ka Maus ir uzvarētāja, izkonkurējot meinkūnus, kas uzvarējuši visus pēdējos gadus. Parasti cilvēkiem tie patīk vairāk, jo ir lieli un pūkaini. Pieļaujam, ka Maus skatītāju simpātijas izpelnījās, pateicoties raibajam kažokam un dzīvespriekam. Šie kaķi ir mazi augumā, bet ļoti aktīvi. Viņi nav nekādi dīvāna gulētāji – grib daudz kustēties, spēlēties un to arī skatītāji varēja redzēt,» stāsta uzvarētājkaķenes saimnieki Gintaras un Monika, piebilstot, ka līdzās Maus izstādē bija apskatāma arī kaķenes meita.

Otro vietu šogad kaķu izstādē pēc skatītāju balsojuma ieņem meinkūna šķirnes runcis Antares no Jelgavas, kurš pērn izcīnīja 3. vietu. «Esam pakāpušies par vienu vietu, bet mums vēl ir kur tiekties,» atzīts divus gadus vecā rudā runča saimniece Kristīne Bogdane, lepojoties, ka Antares augstu novērtējuši ne tikai skatītāji, bet arī starptautiskie tiesneši, atzīstot, ka šis runcis ir perfekts. «Antares lielais lepnums ir garā aste. Parasti šīs šķirnes kaķiem tā ir īsāka par rumpi, bet Antaresam tā ir padevusies ļoti gara, ko uzteica starptautiskie tiesneši,» stāsta saimniece, norādot, ka abās izstādes dienās saņemti daudz jautājumu no apmeklētājiem par meinkūna šķirnes kaķiem. «Šīs šķirnes kaķi ir ļoti lieli, bet mierīgi un mīļi – īsti ģimenes mīluļi. Tiesa, jutām, ka Antaresam mājās ir kļuvis garlaicīgi, bet ar kaimiņu kaķiem socializēties viņš nedrīkst, tāpēc šogad iegādājāmies ģimenē vēl vienu meinkūnu – melno Kodiju, kuram šobrīd ir četri mēneši. Viņš izstādē piedalīsies nākamgad,» stāsta K.Bogdane.

Bet trešo vietu, pēc skatītāju balsojuma, ieņēma ociketu šķirnes kaķene Gandara no Somijas. Šīs šķirnes kaķi Jelgavas kaķu izstādē bija pārstāvēti pirmoreiz – ZOC varēja apskatīt tikai divus šīs šķirnes kaķus. «Gandara ir tikai gadu veca, ļoti dzīvespriecīga kaķene. Šīs šķirnes kaķi ir ļoti piemēroti ģimenēm ar bērniem, jo viņiem patīk spēlēties, būt nepārtrauktā kustībā,» stāsta saimniece Ulla, priecājoties par 3. vietu.

Jāpiebilst, ka izstādē kaķus vērtēja ne vien izstādes apmeklētāji, bet arī profesionāla žūrija, nosakot, vai kaķi atbilst šķirnes standartiem, un salīdzināja tos ar citiem kaķiem savā grupā. Dalība izstādēs ir iespēja iziet nepieciešamo tiesnešu pārbaudi, kas šķirnes kaķiem šķirnes īpašību uzlabošanai jāveic regulāri.

Kaķu izstādē šogad pavisam piedalījās 197 dažādu šķirņu kaķi no Latvijas, Norvēģijas, Somijas, Zviedrijas, Igaunijas, Lietuvas, Krievijas un Baltkrievijas. Visplašāk pārstāvēti bija meinkūni.

Foto: «Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti