Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 23 °C Viegls vējš, 2.3 m/s no R
Otrdiena, 2019. gada 20. AugustsVārda dienu svin: Bernhards, Boriss, Rojs

«Mehi» iziet ielās

Ilze Knusle-Jankevica
Šodien ar tradicionālo gājienu pilsētas ielās atklāti LLU Tehniskās fakultātes svētki «Mehu dienas». «Šogad «Mehu dienas» notiek 24. reizi. Šādi pasākumi ir svarīgi, lai sajustu, ka mūsu rokās un galvās ir spēks, ko varam izmantot, lai veicinātu valsts ekonomisko augšupeju un lauksaimniecības attīstību,» uzrunājot klātesošos, «Mehu dienas» atklāja Tehniskās fakultātes absolvents Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

Gājiens notika no Mātera ielas, pa Lielo ielu, Jāņa Čakstes bulvāri līdz LLU Tehniskajai fakultātei. Kā ierasts, tajā piedalījās gan iespaidīga lauksaimniecības tehnika, gan dažādas vieglās automašīnas, gan transportlīdzekļi uz diviem un trim riteņiem. Savukārt atmosfēru uzturēja un pilsētnieku uzmanību piesaistīja jestras dziesmas un mehu himna.

Tehniskās fakultātes dekāns Ilmārs Dukulis norāda, ka nav iespējams pateikt, kurš no gājienā redzētajiem transportlīdzekļiem ir īpašākais eksponāts. «Katrs transportlīdzeklis ir ar savu stāstu un nozīmi – gājienā piedalās mūsu absolventi, atbalstītāji. Daļa no šīs tehnikas, kas redzama parādē, mācību procesā ir pieejama arī mūsu studentiem – sadarbības partneri ļauj to izmantot, kamēr tā nav pārdota, un tas ir ļoti svarīgi, ka studentiem ir iespēja apgūt jaunāko,» vērtē dekāns.

Nākamgad LLU Tehniskās fakultātes studējošo pašpārvaldes rīkotais pasākums atzīmēs 25. jubileju, un fakultātes dekāns sola jaunu pārsteigumu. «Šogad gājienā centrālā figūra vēl bija mūsu pneimobilis Skaistulis, bet ceram, ka nākamgad gājiena priekšgalā būs mūsu jaunākais veikums – maziņš zaļš 1976. gadā ražots «Fiat», ko pārbūvējam par elektroautomobili,» atklāj I.Dukulis. Viņš skaidro, ka šāds «projekts» izvēlēts, jo elektroautomobiļi ir nākotne, turklāt daudz interesantāks un vērtīgāks studentiem ir pats pārbūves process un sertifikācija, lai transportlīdzeklis varētu piedalīties ceļu satiksmē. «Šodien vecam moskvičam pievērš lielāku uzmanību nekā jaunam autiņam, tāpēc izvēlējāmies modeli, kas izskatās fifīgs,» piebilst dekāns.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka «Mehu dienas» notiek no 19. līdz 21. aprīlim, piedāvājot dažādas aktivitātes gan pilsētā, gan sporta un atpūtas kompleksā «Rullītis».

 

«MEHU DIENU» PROGRAMMA

20. aprīlis

13.00–15.00 veiklības brauciens («Rullītī»)

16.00–20.00 dragreiss («Rullītī»)

22.00 brīvdabas kino («Rullītī»)

21. aprīlis

9.00–11.00 reģistrēšanās dienas aktivitātēm («Rullītī»)

11.00–17.00 auto skaistuma konkurss («Rullītī»)

11.00–17.00 decibelu dragreiss («Rullītī»)

11.00–14.00 ātruma aplis («Rullītī»)

14.00–17.00 drifts («Rullītī»)

17.00–19.00 auto izdzīvošana («Rullītī»)

19.30 sacensību uzvarētāju apbalvošana («Rullītī»)

22.00 «Mehu dienu 2018» noslēgums (klubā «Jelgavas Krekli»)

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti