Meklēšanas forma

Apmācies 7 °C Viegls vējš, 3.3 m/s no A-ZA
Piektdiena, 2019. gada 15. NovembrisVārda dienu svin: Leopolds, Undīne, Unda

Mazie jelgavnieki saņem karotīti ar pilsētas simboliku

Jana Bahmane
Šodien Jelgavas pils pagalmā sveikti 137 mazie jelgavnieki – 66 zēni un 71 meitene –, kas dzimuši laikā no šāgada 7. janvāra līdz 31. martam. Jelgavnieku saimē uzņemtie mazuļi kā piederības simbolu pilsētai saņēma karotīti ar Jelgavas simboliku.

Šāgada pirmajos trīs mēnešos jelgavnieku saimi papildināja divi dvīņu pāri. «Tagad mums kopā ir jau trīs pilsētas dāvinātās karotītes. Mēs ar vīru tās glabājam kā piemiņu un ļoti vēlētos, lai mūsu bērni, izaugot, šīs karotītes nodotu saviem bērniem,» stāsta dvīņu Katrīnas Elizabetes un Kārļa vecāki Ieva un Arvis. Jaunie vecāki atklāj, ka dvīņu ienākšana ģimenē ir ļoti satraucošs, bet skaists notikums, kas, protams, prasa arī lielu atbildību. «Vecākais dēls Kristers jau sāk skriet – mums ir ko darboties,» ar smaidu teic Ieva. Tas, ka visiem ģimenes bērniņiem ir vienāds vārda sākuma burts – «k» – nav nejaušība – vārdi ar šādu sākuma burtu esot spēcīgi. «Elizabete un Katrīna ir karalieņu vārdi – tajos ir spēks,» papildina ģimene.

«Ir patīkami, ka pilsēta pasniedz simbolisku dāvanu bērniņiem, kuri turpmāk šeit dzīvos un augs. Mūsuprāt, Jelgava ir piemērota ģimenēm ar bērniem – netālu no pilsētas ir meži, Jelgavā ir pļavas un parki, kā arī daudz pasākumu, ko apmeklēt ar bērniem,» vērtē Zane un Artūrs – karotīti šodien saņēma viņu dēls Marks Hārvijs. Ģimene atklāj, ka Lieldienu pastaigā piedalās pirmoreiz, jo parasti šos svētkus dodas svinēt uz laukiem.

«Mēs pieturamies pie tradīcijas, ka bērniņam ar sudraba karotīti jāpiesit pie pirmā zobiņa, tad zobi augs stipri, skaisti un balti,» ar smaidu teic jaunā māmiņa Arta, kuras meitiņa Monta šodien uzņemta jelgavnieku saimē. «Pirmā meitiņa piedzima Olaines novadā – arī viņai ir piemiņas karotīte un tagad tāda būs arī Montai. Savukārt man šādas karotītes nebija, tādēļ ļoti novērtēju šādu piemiņas velti. Šī ir skaista tradīcija, un ir prieks šeit šodien būt,» tā Arta.

Jaunos jelgavniekus un viņu ģimenes sveica arī Jelgavas domes priekšsēdētāja vietniece R.Vectirāne. «Mums ir patiess prieks un lepnums mūsu pulkā uzņemt 137 jelgavniekus. No sirds sveicam vecākus un vecvecākus, vēlot, lai bērniņi mūsu pilsētā aug mīlēti un loloti,» uzrunājot klātesošos, sacīja R.Vectirāne.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»
 

Galerija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Es attēls

Ku ta Ondrs er ??? Puķubodē nolūzis?

Pievienot komentāru

Saistītie raksti