Meklēšanas forma

Apmācies 2 °C Mērens vējš, 6 m/s no DA
Piektdiena, 2019. gada 13. DecembrisVārda dienu svin: Lūcija, Veldze

Mazbērni pateicas vecvecākiem

Anastasija Miteniece
Mīļa, skaista, labi gatavo, atbalsta it visā, nekad nelamā, vienmēr cieši samīļo – tā Jelgavas pilsētas bērni un jaunieši vecumā no 4 līdz 14 gadiem raksturo savas omes un opjus, kurus pieteikuši konkursam «Mani lieliskie vecvecāki». Šodien par ieguldījumu mazbērnu audzināšanā, svinīgi godināti 11 bērnu un jauniešu konkursam pieteiktie vecvecāki.

Konkursa «Mani lieliskie vecvecāki» mērķis bija mudināt mazbērnus novērtēt cilvēkus, kuri ikdienā ir viņiem blakus – viņu lielākos lutinātājus, strādīgos, izpalīdzīgos un sirdsgudros vecvecākus. Pasākuma organizatori norāda, ka mērķis ir sasniegts, jo bērni un jaunieši labprāt pateicās saviem mīļajiem par visdažādākajām lietām – ikdienas rūpēm, palīdzību, jaunām zināšanām un mīļumu.

Piemēram, astoņus gadus vecā Alise stāsta, ka viņas vecmāmiņa un vectētiņš ne vien palīdz ikdienas gaitās, bet vienmēr arī iesaista viņu kādā aizraujošā nodarbē. «Vecmamma garšīgi gatavo brokastis, smuki sapin bizīti un pavada mani uz skolu. Bet brīvdienās mēs darbojamies laukos – man pat ir sava dobīte, kur aug dārzeņi un skaisti ziedi,» tā viņa. Vecmamma Irisa atzīst, ka dzirdēt labus vārdus no mazmeitas ir ļoti patīkami, jo šajā brīdī saproti: tavs ieguldījums ir novērtēts. «Šobrīd vecāku dzīves ritms ir ļoti dinamisks. Jāceļas agri, darbs Rīgā, vakarā pēc bērnudārza kopīgas vakariņas, vakara solis un jāiet gulēt. Pacietīgi darboties, runāt, lasīt grāmatas – ne vienmēr šīm nodarbēm atliek laika un spēka. Pati ilgus gadus strādāju par skolotāju, vienmēr biju profesionālā skrējienā, tāpēc vecākus saprotu – tieši šī iemesla dēļ šobrīd cenšos dot mazbērniem to, ko, iespējams, nepaguvu iemācīt saviem bērniem,» stāsta Alises vecmamma Irisa.

«Mana ome ir čakla, gudra un mīļa. Kad ilgāk mani nav redzējusi, vienmēr apskauj mani un iedod konfektes. Viņai ļoti patīk mani iepriecināt ar kādu pārsteigumu,» savu aktīvo omi raksturo sešus gadus vecā Elīna. Savukārt pati vecmamma atzīst, ka līdz ar mazbērnu piedzimšanu, viņa ir ieguvusi «otro elpu». «Kopā ar mazbērniem, jūtos kā jaunībā – mēs rotaļājamies, piedalāmies pasākumos, darbojamies mājās. Mazbērni man māca lietot jaunās tehnoloģijas, bet es rūpējos par to, lai viņi zina pareizās vērtības – cieņu pret pieaugušajiem, darba mīlestību un kārtību. Mūsdienās lielākais izaicinājums ir novērst bērnu uzmanību no telefona un pievērsties grāmatu lasīšanai. Viegli nav, bet mums sanāk,» teic vecmamma, uzsverot: dalība šajā konkursā bija patiesi liels un ļoti patīkams pārsteigums. Jāpiebilst, ka šī vecmamma pasākuma gaitā saņēma ne vien pateicību, bet arī tika apbalvota nominācijā «Tradīciju glabātāja», jo jau teju 20 gadus kopā ar mazbērniem atzīmē Masļeņicas svētkus.

Papildu 11 vecvecāku sveikšanai, pasākuma gaitā vecvecāki sveikti arī īpašās nominācijās. Piemēram, nominācijā «Radošākais vectētiņš» balvu saņēma Aleksandrs Silkins – viņa mazdēls Ņikita lepni stāsta, ka vectētiņš ir celtnieks, kurš būvējis Latvijas Nacionālo bibliotēku un citus nozīmīgus objektus Latvijā. Savukārt brīvajā laikā viņi kopā labprāt uzspēlē futbolu, spēlē galda spēles, izdomā dažādas rotaļas un strādā mazdārziņā. Savukārt nominācijā «Atraktīvākais vecvecāku pāris» apbalvoti Uldis un Velta Baltputņi. Mazmeita Estere stāsta, ka vecvecāki ir kopā jau 38 gadus – viņiem ir divas meitas un dēls, kā arī četri mazbērni, un visi dzīvo vienā mājā. Opim patīk skatīties sporta raidījumus vai seriālus, bet vecmāmiņai – lasīt grāmatas un spēlēt šahu, un tieši šie ir cilvēki, pie kuriem vienmēr var meklēt atbalstu. Nominācijā «Nenogurdināmākais vectētiņš» apbalvots Mārtiņš Kalējs, kurš kopā ar mazbērniem dodas ekspedīcijās un labprāt spēlē galda spēles. Savukārt nominācijā «Bagātākā vecmāmiņa» apbalvota Antra Skuja – viņa ir vecmamma 15 mazbērniem un oktobra sākumā gaidāms 16. mazbērniņš. Šī ir vecmamma, kura atceras visu mazbērnu dzimšanas dienas un vārda dienas.

Pasākuma dalībnieki sveikti ar vairākiem muzikāliem priekšnesumiem un dzejas lasījumiem.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti