Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 20 °C Viegls vējš, 3.3 m/s no R-ZR
Ceturdiena, 2019. gada 22. AugustsVārda dienu svin: Rudīte, Everts

Mācīs darināt sutaša rotas

www.jelgavasvestnesis.lv
Turpinoties ciklam «Radītprieks», šo sestdien, 20. aprīlī, pulksten 12 Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī notiks nodarbība «Koša sutaša rota pavasarim», kuras dalībniekiem būs iespēja darināt oriģinālas rotas – auskarus, kulonu vai piespraudi – sutaša tehnikā.

Jelgavas reģionālā Tūrisma centra pārstāve Sandra Grigorjeva informē, ka sutaša rotu darināšanas tehnikas pirmsākumi meklējami Francijā 14. gadsimtā, bet tās popularitāte atgriezās tikai 20. gadsimta beigās. Sutaša tehnikā darinātas rotas mūsdienās kļūst arvien populārākas, pateicoties to oriģinalitātei un unikalitātei. Darinot šādas rotas, bieži tās veidotājam, rezultāts ir pat pārsteigums, jo process ir ļoti radošs.

Nodarbību vadīs meistare Zanda Kursīte, kura atklās sutaša rotu darināšanas tehnikas nianses un demonstrēs tās izmantošanas iespējas. Radošās darbnīcas dalībnieki varēs darināt piespraudi, kulonu vai auskarus no sutaša diegiem, iestrādājot arī dažādu krāsu plakanos akmeņus, pērles un rotu aizdari praktiskai to nēsāšanai. Plānotais nodarbības ilgums ir trīs stundas.

Pieteikt savu dalību nodarbībā «Koša sutaša rota pavasarim» var pa tālruni 63005445 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv. Dalības maksa – 5 eiro. Visi nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti.

Foto: no Jelgavas reģionālā Tūrisma centra arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru