Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 6 °C Mērens vējš, 7.1 m/s no DR
Pirmdiena, 2019. gada 9. DecembrisVārda dienu svin: Tabita, Sarmīte

LLU pateicas sadarbības partneriem

Anastasija Miteniece
Piektdien Jelgavas pilī trešo reizi pasniegtas LLU Gada balvas konkursa «Uzņēmējs nākotnei 2018» laureātiem, godinot septiņu dažādu nozaru uzņēmumus un vienu universitātes mecenātu, kuri, sadarbojoties ar universitāti, snieguši būtisku ieguldījumu zinātnē vai atbalstījuši studiju procesu. Gada balvas pasniegtas visiem izvirzītajiem nominantiem.

«Gada balva ir iespēja mums, universitātei, pateikt paldies uzņēmējiem, kuri redz vērtību augstākajā izglītībā, zinātnē un to nozīmi savā un visas sabiedrības nākotnē. Konkursa laureāti, kurus godinām, daudz paveikuši LLU labā ne tikai aizvadītajā gadā, bet arī iepriekš. Viņi ir gudri un tālredzīgi, jo saprot – uzticoties zinātniekiem un sniedzot atbalstu topošajiem speciālistiem, ieguvēji būs arī viņi paši,» norāda LLU rektore Irina Pilvere.

Gada balvas un goda raksti pasniegti trīs nominācijās: «Ieguldījums biozinātnēs», «Ieguldījums inženierzinātnēs» un «Mecenātisms».

Nominācijā «Ieguldījums biozinātnēs» balvu saņēma AS «Agrofirma Tērvete» – daudznozaru lauksaimnieciskās ražošanas uzņēmums, kurš 2018. gadā atbalstīja un nodrošināja regulāras studējošo prakses lopkopības fermā. «Tas ir viens no retajiem uzņēmumiem, kurš nodrošina studentiem ne vien praksi, kas bieži vien nozīmē abpusēji izdevīgu sadarbību, jo uzņēmējs iegūst darbinieku, bet arī studentu vizītes mācību procesā. Jaunie speciālisti vēlas vairāk darboties praktiski, redzēt kā teorija «strādā» dzīvē, un uzņēmējs šo iespēju nodrošina, lai arī šādas regulāras studentu vizītes uzņēmumam ir papildu slogs,» stāsta L.Janmere. Tāpat par ieguldījumu biozinātnēs apbalvota AS «Putnu fabrika Ķekava» – putnkopības uzņēmums, kurš iegulda resursus vides aizsardzībā. «Šis uzņēmums īsteno zināšanu pārnesi no LLU zinātnieku veiktajiem pētījumiem uz ražošanu. Šobrīd tas ir viens no retajiem uzņēmumiem Baltijā, kurš, pateicoties sadarbībai ar universitāti, nodrošina dabīgu putnu audzēšanas procesu,» uzsver L.Janmere, papildinot: sadarbības ieguvums ir arī darba vietu nodrošināšana LLU studentiem pēc absolvēšanas. Gada balvu par ieguldījumu biozinātnēs šogad saņēma arī SIA «Scandagra Latvia» – lauksaimniecības uzņēmums, kurš nodarbojas ar zemniekiem nepieciešamo preču tirdzniecību. «Jau 10 gadu garumā uzņēmums izmanto LLU pakalpojumu pētījumu saimniecībās organizēt lauku izmēģinājumus. Vienlaikus tie ir noderīgi gan zemniekiem, kuri piedalās šādos izmēģinājumos, gan arī mūsu studentiem, kuri uz šo pētījumu bāzes izstrādā studiju darbus,» tā L.Janmere.

Nominācijā «Ieguldījums inženierzinātnēs» apbalvots uzņēmums SIA «Cloud Enterprise Systems» – IT pakalpojumu sniedzējs, kas izstrādā arī programmatūras. «Šis uzņēmums īpašs ar to, ka teju visi tā darbinieki ir esošie vai bijušie LLU studenti. Saprotot, ka ieguldījums studentos, atmaksāsies jau tuvākajā nākotnē, uzņēmuma vadītājs universitātē vada arī atsevišķus studiju kursus,» teic L.Janmere. Par gada ieguldījumu inženierzinātnēs pasākumā apbalvota arī AS «Latvijas finieris» – tas ir lielākais Latvijas mežsaimniecības un kokapstrādes uzņēmums, kurš sadarbojas ar universitāti teju visu uzņēmuma pastāvēšanas laiku. «Sadarbība veiksmīgi aizsākās ar uzņēmuma un LLU kādreizējā profesora Henna Turhema iedibināto zinātnisko izpēti Bērzu programmā. Jāatzīst, ka attīstītie jaunie saplākšņu produkti šobrīd pazīstami visā pasaulē. Tāpat uzņēmums jau gadiem nodrošina LLU meža zemi dažāda veida zinātniskajai izpētei, bet tā darbinieki ir regulāri viesi vērtēšanas komisijā, studentiem aizstāvot studiju noslēguma darbus,» stāsta L.Janmere. Vērtējot ieguldījumu inženierzinātnēs, uzteikts arī uzņēmums «ARA Intellect» – tas specializējas būvkonstrukciju projektēšanā 3D vidē. «Teju visi uzņēmuma darbinieki, kuri nu jau ir LLU absolventi, šobrīd piedalās studiju procesā Vides un būvzinātņu fakultātē kā mācībspēki. Šie cilvēki ir beiguši augstskolu, papildinājuši zināšanas darba tirgū un šobrīd labprāt nodod savu pieredzi jaunajai paaudzei – mēs to ļoti novērtējam,» norāda L.Janmere.

Jāpiebilst, ka nominācija «Mecenātisms» balvas šogad pasniegtas pirmoreiz. «Liels gandarījums, ka apzinoties, cik svarīgs studentiem ir finansiāls atbalsts studiju laikā, ir cilvēki, kuri gatavi nesavtīgi palīdzēt,» uzsver L.Janmere. Balva nominācijā «Mecenātisms» pasniegta AS «Rīgas dzirnavnieks» – uzņēmums ir ilggadējs Pārtikas tehnoloģijas fakultātes sadarbības uzņēmums, kurš nodrošina izejvielas studentu darbam laboratorijā, bet 2018. gadā LLU Attīstības fondā ir dibināta arī uzņēmuma stipendiju programma Pārtikas tehnoloģijas un Lauksaimniecības fakultātes studentiem. Tāpat pasākumā paldies teikts arī Uldim Šalajevam – LLU Informācijas tehnoloģijas fakultātes absolventam un ilggadējam universitātes studentu mecenātam. 2012. gadā LLU Attīstības fondā tika iedibināta viņa finansēta un vārdā nosaukta stipendija, kas paredzēta inženierzinātņu studentu atbalstam.

Pasākumā apbalvoti visi pieteiktie nominanti – tiem pasniegta mākslinieces LLU Tehniskās fakultātes lektores Ivandas Spulles-Meieres veidotā balva un goda raksts. Jāuzsver, ka uzņēmējus balvai par 2018. gadā paveikto izvirzīja LLU vadība, LLU struktūrvienības, LLU zinātniskie institūti un institūcijas.

Foto: LLU/Ruslans Antropovs

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti