Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 20 °C Viegls vējš, 3.3 m/s no R-ZR
Ceturdiena, 2019. gada 22. AugustsVārda dienu svin: Rudīte, Everts

Lieldienas svinēsim pils parkā!

Jana Bahmane
«Lieldienas ir laiks, kad mosties dabai, saulei un pavasarim! Šie ir tradīcijām piepildīti svētki, tādēļ arī šogad Jelgavas pils parkā pulcēs Lieldienu pastaiga ar olu krāsošanu un ripināšanu, šūpošanos un citām aktivitātēm. Ikviens varēs atrast ko sev saistošu, un man ir prieks, ka šī vairāk nekā divdesmit gadu ilgā tradīcija joprojām pulcē arī tās ģimenes, kuru bērni jau izauguši, – pils parks Lieldienās ir vieta, kur jelgavniekiem satikties,» būt kopā Lieldienu pastaigā, kas Jelgavas pils parkā notiks 21. aprīlī no pulksten 11 līdz 15, aicina LLU Studentu kluba vadītāja Anita Prūse.

Lieli un mazi Lieldienu pastaigas dalībnieki tradicionāli aicināti līdzi ņemt trīs krāsotas olas, lai tās ripinātu un piedalītos olu kaujās, bet būs arī iespēja nokrāsot olu pils parka lielajā katlā. «Mūsu ilggadējais atbalstītājs «Balticovo» šo gadu gaitā jelgavniekiem sarūpējis tūkstošiem olu, un arī šoreiz Lieldienu pastaigas dalībnieki varēs nokrāsot olas sīpolu mizās, bet, lai padarītu savu olu atšķirīgu, aicinām līdzi ņemt pašu sarūpētus materiālus, ko aplikt ap oliņu, lai tā iegūtu īpašu krāsojumu,» norāda A.Prūse. Pils parkā būs šūpoles, radošās darbnīcas un pavasara veiklības spēles, kā arī neliels Lieldienu tirdziņš. Lieldienu pastaigā varēs apskatīt arī dzīvnieciņus no «Lauku sētas», izstādi «Trusis un citi», kā arī pavizināties ar ponijiem no uzņēmuma «Reinas zirgi».

Savukārt pulksten 12 pils pagalmā Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš sveiks 137 mazos jelgavniekus – 66 zēnus un 71 meiteni –, kas dzimuši laikā no 7. janvāra līdz 31. martam. Jauno jelgavnieku vidū arī divi dvīņu pāri. Ģimenes priecēs folkloras kopa «Dimzēns», tautas deju ansamblis «Lielupe» un deju kolektīvi «Laipa» un «Ozolnieki».

«Šobrīd mūsu acu priekšā pils top jauna, un tiem, kam ikdienas steigā nav bijis laika, Lieldienu pastaiga ir lieliska iespēja tuvāk apskatīt atjaunoto pils fasādi,» tā A.Prūse.

Bet bērnu un jauniešu centrs «Junda» Pirmajās Lieldienās aicina uz pasākumu «Labās Lieldienas «Lediņos»» – 21. aprīlī no pulksten 12 līdz 15 nometnes vietā «Lediņi» Lediņu ceļā 1 ģimenes varēs piedalīties aktivitātēs svaigā gaisā – ripināt olas, orientēties pa teritoriju, baudīt tēju. «Aicinām ģimenes ņemt līdzi piknika grozu un patstāvīgi izbaudīt «Lediņos» piedāvātās iespējas. Nometnes teritorijā ciemiņus sagaidīs Zaķi, kuri iepazīstinās ar teritoriju un parādīs aktivitātes,» stāsta nometnes «Lediņi» vadītāja Lelde Liepa-Liepiņa.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti