Meklēšanas forma

Apmācies 8 °C Viegls vējš, 2.5 m/s no D-DA
Svētdiena, 2019. gada 17. NovembrisVārda dienu svin: Hugo, Uga, Uģis

«Lielā balva» vairo prieku

Jana Bahmane
«Šāgada sacensību mērķis ir nevis «dzīt» bērnus pēc rezultāta, bet vairot prieku, tādēļ šodien devāmies uz sporta halli pavadīt laiku kopā un priecāties,» stāsta pirmsskolas izglītības iestādes «Pasaciņa» sporta skolotāja Gunita Pilandere. Jelgavas sporta hallē aizvadītas sporta sacensības pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem «Lielā balva 2019», pulcējot 15 komandas, kas savu sportiskumu un izveicību apliecināja piecās aktivitātēs. Pirmoreiz sacensībās netika noteikts uzvarētājs, uzsverot, ka būtiskākais nav uzvara, bet aktīvi pavadītais laiks.

««Lielā balva» pirmsskolas vecuma bērniem šogad drīzāk ir sporta svētki, nevis sacensības – nolēmām neierindot komandas vietās, bet ikvienam dalībniekam pasniegt medaļu par dalību. Mums ir svarīgi, lai šis pasākums bērnos raisa prieku un lai nevienam nebūtu jāpārdzīvo par rezultātu,» skaidro Sporta servisa centra vadītāja vietniece sacensību galvenā tiesnese Maija Actiņa.

«Lielo balvu» ievadīja kopīga iesildīšanās, pēc kuras komandas apliecināja sevi piecās aktivitātēs – «Šķēršļu skrējienā», «Krāsu skrējienā», «Spēka skrējienā», «Pāru skrējienā» un izpildot metienus mērķī. «Mēs ļoti aktīvi sportojam gan ārā, gan iekštelpās, tādēļ šīm sacensībām īpaši negatavojāmies – tikai iepazināmies ar stafetēm, kurās būs jāstartē. Bērni ļoti priecājas par iespēju piedalīties šajās sacensībās. Mēs neveicam īpašu atlasi, taču izvērtējam bērna uzvedību nodarbībās, spēju koncentrēties un ieklausīties. Dalība «Lielajā balvā» ir kā neliela dāvana par ieinteresētību,» turpina G.Pilandere.

«Bērni šīm sacensībām būtībā gatavojas visu gadu, apmeklējot sporta nodarbības un piedaloties stafetēs, ko vada gan sporta skolotājs, gan grupu skolotāji. Tāpat mums bērnudārzā ir baseins, tādēļ bērni ir norūdījušies,» norāda pirmsskolas izglītības iestādes «Ķipari» vadītājas vietniece Jolanta Tomasa, papildinot: bērni ļoti gaida šo pasākumu, jo tas viņiem ir jauns izaicinājums. Savukārt uzrunātie «Ķiparu» audzēkņi neslēpj, ka viņiem patīk sacensties, bet tāpat viņi labprāt arī vienkārši sporto un pavada laiku kopā.

Pasākuma mērķis ir sekmēt bērnu fizisko spēju attīstību un kustību apguvi, veidojot pozitīvu attieksmi pret fiziskām aktivitātēm, tādēļ visas komandas saņēma diplomus par piedalīšanos, un katram dalībniekam pasniegta piemiņas medaļa.

Savukārt rīt Jelgavas sporta hallē par «Lielo balvu 2019» sacentīsies skolēni. Pulksten 10 startēs 6.–7. klašu grupa, pulksten 12.30 – 8.–9. klašu grupa, bet pulksten 15 – 10.–12. klašu grupa.

Foto: «Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja prieks attēls

Par Ķipariem un viņu peldbaseinu. Mums baseins Kāpēcīšos ir, bet ūdens nav........ Kāpēc?

Pievienot komentāru

Saistītie raksti