Meklēšanas forma

Apmācies 2 °C Lēns vējš, 5 m/s no DA
Piektdiena, 2019. gada 13. DecembrisVārda dienu svin: Lūcija, Veldze

Līdzfinansējumam kanalizācijas izbūvei pieteikušies 158 pretendenti

Ilze Knusle
Noslēgusies pieteikšanās Jelgavas pilsētas pašvaldības līdzfinansējuma saņemšanai centralizētās kanalizācijas sistēmas pieslēguma izbūvei. Šogad ir iesniegts rekordliels pieteikumu skaits – 158 – ar kopējo nepieciešamo pašvaldības līdzfinansējumu 41 200 eiro.

Šogad no pašvaldības budžeta kanalizācijas sistēmas pieslēguma izbūves līdzfinansēšanas programmai tika piešķirti 30 000 eiro un pirmo reizi pieprasījums pārsniedz pieejamo finansējumu. «Programmā pieejamais pašvaldības līdzfinansējuma apmērs ir tāds pats kā pērn, bet pieteikumu ir daudzreiz vairāk. Ņemot vērā lielo iedzīvotāju interesi par iespēju pieslēgt īpašumu centralizētajai kanalizācijai, pašvaldība rada nepieciešamos līdzekļus, lai varētu atbalstīt visus iesniegtos pieteikumus, kuri atbilst programmas nosacījumiem,» stāsta Jelgavas domes priekšsēdētāja vietnieks Jurijs Strods.

Saņemtie pieteikumi tika sarindoti prioritārā secībā, kā to nosaka pašvaldības saistošie noteikumi, – vispirms daudzdzīvokļu mājas un tad privātmājas pēc nepieciešamā līdzfinansējuma apmēra, sākot no mazākās summas līdz lielākajai. Par programmas finansējumu iespējams atbalstīt 135 pieteikumus, no kuriem 125 jau ir apstiprināti, bet vēl 10 jāiesniedz papildu dokumenti. Jāpiebilst, ka šogad pieteikums saņemts tikai no vienas daudzdzīvokļu mājas – Ganību ielā 3 –, kurā ir četri dzīvokļi. Kā norāda SIA «Jelgavas ūdens» Projekta īstenošanas grupas vadītāja Ieva Strode, visvairāk pieteikumu saņemts no privātmājām Upes, Tērvetes un Romas ielas apkaimē.

Vēl 23 pieteikumi palika aiz svītras, bet pašvaldība rada papildu finansējumu, lai varētu atbalstīt arī tos – tiem nepieciešamais pašvaldības atbalsts ir no 405 līdz 1000 eiro par vienu pieslēgumu jeb kopā 11 245 eiro. «Katru gadu pašvaldība noteiktu summu no dabas resursu nodokļa ieņēmumiem novirza SIA «Jelgavas ūdens» ūdenssaimniecības attīstībai. Daļa no šīs naudas tiks pārvirzīta kanalizācijas pieslēgumu izbūves līdzfinansējuma programmai,» skaidro J.Strods, norādot, ka lēmums jau ir apstiprināts Tautsaimniecības attīstības un pilsētvides komitejā.

Jāatgādina, ka daudzdzīvokļu mājām pieejamais pašvaldības atbalsts ir līdz 75 procentiem no pieslēguma būvdarbu kopējām izmaksām, bet nepārsniedzot 3750 eiro. Vienģimenes mājai atbalsta apmērs, ja pieslēgumu saskaņā ar apliecinājuma karti būvē būvkomersants, ir līdz 50 procentiem no būvdarbu kopējām izmaksām, bet nepārsniedzot 1000 eiro par pieslēguma izbūvi, savukārt, ja darbus veic saskaņā ar pievada novietojuma plānu, no pašvaldības var saņemt līdzfinansējumu 15 eiro apmērā par viena vesela kanalizācijas tīkla metra izbūvi (ieskaitot arī skatakas), bet nepārsniedzot 500 eiro par viena pieslēguma izbūvi.

Jelgavas pašvaldības līdzfinansējums kanalizācijas pieslēguma izbūvei pieejams kopš 2016. gada. Līdz šim šo iespēju izmantojušas septiņas daudzdzīvokļu mājas un 59 privātmājas.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti