Meklēšanas forma

Lietus 3 °C Mērens vējš, 5.5 m/s no D-DR
Sestdiena, 2019. gada 7. DecembrisVārda dienu svin: Antonija, Anta, Dzirkstīte

Latvijas skrējiens Pasta salā pulcē 151 dalībnieku

Ritma Gaidamoviča
Par godu valsts svētkiem, šodien Jelgavā aizvadīts trešais Jelgavas Sporta servisa organizētais skrējiens «Izskrien Latviju Jelgavā». Patriotiskais skrējiens pulcēja 151 dalībnieku – ģimenes, draugus, domubiedru grupas, kolēģus un citus interesentus. 1836 metrus garā distance pa Pasta salu un Pils salu tika mērota gan skrienot, gan braucot ratos, gan trasē dodoties ar velosipēdu. Jāpiebilst, ka rīt, 18. novembrī, pilsētas skriešanas entuziasti rīko skrējienu dalībniekiem ar pieredzi.

Atšķirībā no diviem iepriekšējiem gadiem, šoreiz skrējiena trase nebija veidota, cenšoties atveidot Latvijas kontūru, bet gan distances garums bija tāds pats kā Latvijas valsts robežas kopgarums mērogā 1:1000, kas ir 1836 metri. Uzrunātie dalībnieki atzīst, ka tas bija pa spēkam visiem un šī ir lieliska jelgavnieku dāvana mūsu Latvijai dzimšanas dienā. Galvenais bijis katram pārvarēt slinkumu un atnākt. Pirms skrējiena dalībnieki kopīgi iesildījās, bet pēc skrējiena – atsildījās.

«Šādai avantūrai piekritām pirmo reizi, lai kopā ar bērniem saturīgi pavadītu brīvdienu un mazliet izkustētos. Trases garums – 1836 metri – nešķiet nekas pārdabisks. Iespējams, pēc šī skrējiena mums iepatīkas, un varam turpināt nodarboties ar skriešanu, jo šobrīd ikdienā ar to esam uz «jūs»,» atzīst Eva un Agnese, kuras skrējienā piedalījās kopā ar bērniem – Dāvi un Martu. Kuplā skaitā – seši cilvēki, skrējienā devās Bušu ģimene. Jaunākā ģimenes pārstāve Rebeka, kurai  gads un seši mēneši, sēdēja ratiņos, bet Šarlote (3 gadi) tētim speciālā mugursomā. «Pagājušajā gadā piedalījāmies Latvijas skrējienā, izskrienot sešus kilometrus un nolēmām, ka arī šogad ir jāpiedalās. Mūsuprāt, šīs ir pasākums, kas vieno un liek pārvarēt arī negribēšanu kaut ko darīt. Tas liek atcerēties, kur mēs dzīvojam. Tieši tāpēc arī ņēmām līdzi Latvijas karodziņus,» stāsta tētis Igors. Mamma Ilze piebilst, ka šādi ģimenē tiek kopīgi ieskandināta arī dēla dzimšanas diena – Bruno dzimis 18. novembrī un rīt svinēs 10 gadu jubileju. 1836 metrus garo distanci skrēja arī jelgavniece Agrita, kopā ar sešus gadus veco meitu Noru, kura trasē devās ar velosipēdu. «Mums ļoti patīk šādas aktivitātes, jo piedaloties smelies pozitīvas emocijas. Pagājušajā gadā, kad Latvija svinēja 100 gadu jubileju, es piedalījos roņu peldējumā «Latvijai 100», bet šogad nolēmām, ka jāpiedalās šajā skrējienā, tādējādi godinot mūsu valsti,» tā Agrita, norādot, ka ģimene arī rīt apmeklēs valsts svētku pasākumus pilsētā un mājās tiks gatavotas svētku vakariņas.

Jāpiebilst, ka pasākumā Eiropas Sociāla fonda projekta «Kompleksu veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Jelgavas pilsētā, 1. kārta» gaitā interesentiem tika piedāvātas dažādas izglītojošas un praktiskas ekspreskonsultācijas, kā arī veselīgie kokteiļi.

Skrējienu «Izskrien Latviju Jelgavā» organizēja Sporta servisa centrs sadarbībā ar Jelgavas Vieglatlētikas klubu.

Jāpiebilst, ka rīt, 18. novembrī, pilsētas skriešanas entuziasti skrējienā «Izskrien Latviju Jelgavā» aicina pārbaudīt izturību jau pieredzējušus skrējējus. Distances garums būs 18 kilometri, un tā vizuāli iezīmēs Latvijas kontūru Jelgavas ielās. Dalībnieku pulcēšanās – pie Jelgavas sporta halles, starts – pulksten 9. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama. Jāuzver, ka šī skrējiena laikā satiksme nebūs ierobežota un dalībnieki paši uzņemsies atbildību par savu drošību.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti