Meklēšanas forma

Skaidrs laiks 14 °C Lēns vējš, 5 m/s no R-DR
Otrdiena, 2019. gada 22. OktobrisVārda dienu svin: Īrisa, Irīda, Airisa

Lasi un vērtē jaunākās grāmatas!

www.jelgavasvestnesis.lv
Jelgavas pilsētas bibliotēka aicina bērnus, jauniešus un arī viņu vecākus piedalīties lasīšanas veicināšanas programmā «Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija», lasot un vērtējot jaunākās grāmatas. Programmā piedalās visas Jelgavas bibliotēkas – pilsētas bibliotēka, Miezītes un Pārlielupes bibliotēkas, kā arī bērnu bibliotēka «Zinītis».

Šajā programmā iekļautās grāmatas sadalītas vairākās vecuma grupās: 5+, 9+, 11+ un 15+, kā arī vecākiem paredzētās grāmatas. Laiks, lai izlasītu grāmatas, ir gandrīz līdz gada beigām.

Piecgadnieku grupā iekļautas tādas grāmatas kā Maijsa Laukmanes «Divdesmit pieci mākoņi», Ķēstuta Kasparaviča «Īsi stāstiņi par lietām», Maikla Bonda «Pasaka par peļu pili» un citas. Deviņu gadu vecumu sasniegušie var lasīt, piemēram, Ulda Ausekļa sarakstīto grāmatu «Kaķēns margrietiņās», Leldes Stumbres «Pūcīte ar zeltainajām acīm», kā arī citus darbus. Savukārt jauniešiem no 11 gadu vecuma iesaka lasīt Ievas Samauskas grāmatu «Skaļā klase», Evas Ibotsones sarakstīto «Ceļojums uz Amazoni», Māra Runguļa «Pastaiga mirušo pilsētā: Pārupes spoku stāsti» un vēl citas grāmatas. Savukārt jaunieši, kas sasniguši 15 gadu vecumu, aicināti lasīt Ilzes Enģeles «Sektors 18 – 08», Kārļa Vērdiņa «Tētis» un citas.

Bērnu un jauniešu vecāki turpretī aicināti lasīt četras grāmatas: Daces Vīgantes «Ledus apelsīns», Entonija Dora «Mums neredzamā gaisma», Frēdrika Bakmana «Omce sūta sveicienus un atvainojas», kā arī Reičelas Meisijas Stefordas «Brīvroku mamma: ieteikumi vecākiem, kā nolikt malā telefonu, sadedzināt veicamo darbu sarakstu un pārstāt tiekties pēc pilnības, lai piedzīvotu patiesi būtisko!».

Lai pievienotos lasīšanas veicināšanas projektam, interesentiem jādodas uz kādu no pilsētas bibliotēkām, bet, izlasot savas vecuma kategorijas grāmatas, jāaizpilda anketa portālā www.lasamkoks.lv.

GRĀMATU SARAKSTS

Foto: no JV arhīva

 

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti