Meklēšanas forma

Apmācies 6 °C Lēns vējš, 4.3 m/s no A-DA
Trešdiena, 2019. gada 20. NovembrisVārda dienu svin: Anda, Andīna, Vigo

Krievu kultūras dienas – iespēja radoši izzināt tradīcijas

Anastasija Miteniece
No 18. līdz 21. maijam Jelgavā norisināsies Krievu kultūras dienas, kuru mērķis ir iepazīstināt ar krievu tautas tradīcijām un kultūru, kā arī veicināt krievu kultūras mantojuma un identitātes saglabāšanu.

18. maijā pulksten 16 Sabiedrības integrācijas pārvaldes pagalmā Skolotāju ielā 8 ikviens interesents aicināts uz interaktīvo programmu un krievu nacionālo ēdienu degustāciju. Pasākuma laikā interesentiem būs iespēja uzzināt, kādas ir krievu kultūras tradīcijas un to nozīme, kā arī dzirdēt dažādas tautasdziesmas un piedalīties tradicionālajās spēlēs. Pasākuma izskaņā apmeklētāji varēs izbaudīt uz uguns pagatavoto zupu, patvārī pagatavoto tēju ar barankām, kā arī cukurgailīšus.

Savukārt 19. maijā pulksten 16 Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā Akadēmijas iela 10 iedzīvotāji aicināti baudīt literāri muzikālo programmu «Lielo iedvesmu zemē». Tā veltīta krievu dzejniekam Aleksandram Puškinam, jo šogad tiek atzīmēta dzejnieka 220. dzimšanas diena. Abas dienas apmeklētājus pasākumā priecēs arī īpaši viesi – vairāku Krievijas konkursu laureāti folkloras ansamblis «Pleskava».

21. maijā pulksten 16 Sabiedrības integrācijas pārvaldē notiks meistarklase pelmeņu un vareņiku pagatavošanā – pasākuma gaitā varēs uzzināt gardākās šo ēdienu receptes. Pieteikties pasākumam iespējams līdz 20. maijam, zvanot pa tālruni 63005468 vai 63005467.

Krievu kultūras dienu pasākumus organizē Jelgavas krievu biedrība «Istok» sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas pārvaldi.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti