Meklēšanas forma

Skaidras debesis 4 °C Viegls vējš, 2.3 m/s no ZA
Pirmdiena, 2019. gada 23. SeptembrisVārda dienu svin: Vanda, Veneranda, Venija

Konkursā «Gada būve» pieteikti trīs Jelgavas objekti

Ilze Knusle
Noslēgusies būvju pieteikšana konkursam «Gada labākā būve Latvijā 2018». Starp pieteiktajām 80 būvēm ir arī trīs Jelgavas objekti.

Latvijas Būvnieku asociācijas pārstāve Baiba Mierkalne portālam www.jelgavasvestnesis.lv pastāstīja, ka kategorijā «Koka būve» ir pieteikts Jelgavas publiskās slidotavas Pasta salā jumts (pavisam kategorijā pieteikti četri objekti), kategorijā «Ainava» – skatu tornis Pils salā (kategorijā pieteikti 19 objekti), savukārt kategorijā «Pārbūve» – daudzdzīvokļu nams Zemgales prospektā 9 (kategorijā pieteikti 13 objekti).

Konkursam ir trīs kārtas. Šobrīd ir noslēgusies pirmā kārta, un žūrija – 50 nozares eksperti un nozares organizāciju pārstāvji –, izmantojot iesniegto informāciju, izvērtējusi un atlasījusi būves otrajai kārtai – tālāk tiek virzīti 79 objekti, tostarp visi trīs objekti Jelgavā. Otrajā kārtā žūrija objektus vērtēs klātienē un izvirzīs finālistus. Trešajā kārtā finālā iekļuvušās būves prezentēs to būvētājs/pasūtītājs, stāstīs par būves tapšanas gaitu un atbildēs uz žūrijas un interesentu jautājumiem.

Apbalvošana notiks 2019. gada martā. Konkursu «Gada labākā būve Latvijā 2018» organizē 20 būvniecības nozares sabiedriskās organizācijas. Tā mērķis ir veicināt būvniecības procesa kvalitāti, nosakot un popularizējot labākās būves un labās prakses piemērus būvniecības procesā Latvijā un ārzemēs, veicināt  profesionālo izaugsmi un darba kvalitāti nozarē, izteikt atzinību un motivēt nozares pārstāvjus profesionāliem izaicinājumiem akcentējot būvniecības procesa gala rezultātu – būvi.

Konkurss notiek 21. gadu.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti