Meklēšanas forma

Apmācies 5 °C Mērens vējš, 6.5 m/s no DR
Piektdiena, 2019. gada 6. DecembrisVārda dienu svin: Nikolajs, Niklāvs, Niks, Nikola

Koncertzāle «Mītava» – oficiāli atklāta

Ritma Gaidamoviča
Ar pašmāju mūziķu koncertu un diviem pirmatskaņojumiem piektdienas vakarā Pasta salā atklāta brīvdabas koncertzāle «Mītava». «Mēs jau visu vasaru pārbaudām, kā šī fantastiskā un reizē unikālā būve, jo tāda ir vienīgā Baltijā, funkcionē. Šis vakars nav izņēmums – turpinām izjust un saprast koncertzāles iespējas. Milzīgs paldies konstruktoriem, būvniekiem, arhitektiem un ikvienam, kurš ieguldīja savu spēku, prasmes, zināšanas šīs unikālās celtnes radīšanā. Mēs, jelgavnieki, esam ieguvuši fantastisku būvi, kura radīs prieku,» koncertzāles atklāšanas pasākumā sacīja Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

Domes priekšsēdētājs norādīja, ka Jelgava var būt ļoti lepna, jo šis viss ir paveikts pašu spēkiem. «Gan arhitekti, gan konstruktori, gan būvnieki un arī idejas autori ir jelgavnieki, un zīmīgi, ka arī atklāšanas koncertā uzstājas jelgavnieki,» tā A.Rāviņš, norādot, ka jebkurš organisms prasa savu aprūpi un sapratni, jaunā koncertzāle nav izņēmums, aicinot ikvienu būt akurātam pret jauno celtni.

Atklāšanas koncertā skatītājus priecēja pašmāju kolektīvi – Jelgavas kamerorķestris un tā mākslinieciskais vadītājs Aigars Meri, Jelgavas bigbends un diriģents Raitis Ašmanis, 4. vidusskolas meiteņu koris «Spīgo» un tā mākslinieciskā vadītāja Līga Celma-Kursiete. Koncerta skanējumu papildināja solisti – Elza Rozentāle, Juris Vizbulis, Katrīne Bindre, Madara Buškevica, Uldis Timma, Ingus Leilands un Juris Žvikovs (klavieres).

Jāpiebilst, ka koncertzāles «Mītava» atklāšanā izskanēja arī divi pirmatskaņojumi. Latvijas pirmatskaņojumu piedzīvoja Karla Montero «Koncerts klavierēm un orķestrim», kā arī šajā vakarā tika pirmatskaņoti divi fragmenti no rudenī gaidāmā Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes bermontiādes simtgadei veltītā jaundarba «Kā ābeļdārzs, tu, brīvība», kurus atskaņoja Jelgavas kamerorķestris, grupa «Spīgo» meiteņu un solisti jelgavnieki – I.Leilands, K.Bindre, M.Buškevica un U.Timma. Jāpiebilst, ka šī darba pirmizrāde Jelgavas kultūras namā notiks 23. novembrī.

Jāatgādina, ka šajā vasarā brīvdabas koncertzālē «Mītava» Pasta salā noslēdzās unikālās jumta konstrukcijas būvniecības darbi, paplašinot Jelgavas perspektīvas brīvdabas kultūras notikumu rīkošanai un radīšanai. Tā ir lielākā šāda veida būve Baltijā. Unikālajai jumta konstrukcijai, kas atgādina Lielupes krastā izskalotu gliemežvāku, izmantota lielizmēra liekti līmēta koksne ar vienlaidu garumu līdz 60 metriem, bet kopumā estrādes jumta būvniecībā izmantoti aptuveni 530 kubikmetri koksnes. Koncertzāles amfiteātrī ir 700 stacionārās sēdvietas un iespēja izvietot vēl 500 papildkrēslus.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Video: Māris Martinsons

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti