Meklēšanas forma

Daļēji apmācies -3 °C Lēns vējš, 4.6 m/s no D-DA
Trešdiena, 2019. gada 11. DecembrisVārda dienu svin: Voldemārs, Valdemārs, Valdis

Jelgavniekiem cieņā latviešu literatūra

Jana Bahmane
Jelgavas pilsētas bibliotēka apkopojusi aizvadītajā gadā lasītāko grāmatu topu Jelgavas bibliotēkās – pilsētas bibliotēkā, Miezītes un Pārlielupes bibliotēkās, kā arī bērnu bibliotēkā «Zinītis». 2018. gadā lasītāko grāmatu saraksta augšgalā ir Māras Zālītes romāns «Paradīzes putni», kas pērn pilsētas bibliotēku lasītājiem izsniegts 183 reizes.

Bibliotēkas lasītāko grāmatu tops iedalīts četrās kategorijās – latviešu autoru darbi, ārzemju autoru darbi, nozaru literatūra, kā arī bērnu un jauniešu literatūra. Vērtējot grāmatu izsniegumu skaitu, pieprasītākie pērn bijuši latviešu oriģinālliteratūras darbi.

Latviešu autoru darbu vidū līdzās M.Zālītes «Paradīzes putniem» ir arī Karīnas Račko romāns «Debesis pelnos», Daces Judinas «Tīrītājs», Maijas Libertes romāns «Kaimiņiene» un Andra Akmentiņa darbs «Skolotāji».

Kategorijā «Ārzemju autoru darbi» populārākā 2018. gadā bija Kamillas Grebes grāmata «Ledus zem viņas kājām» – šis darbs lasīts 95 reizes. Tāpat populārs bijis arī Šarlotes Linkas romāns «Izvēle», Adeles Pārksas «Svešinieks manās mājās», Diānas Čemberlenas «Nozagtā laulība», bet topa piecinieku noslēdz Jū Nesbē darbs «Slāpes».

No nozaru literatūras piedāvājuma Jelgavas bibliotēku lasītāji pērn visvairāk izvēlējušies Inetas Meimanes grāmatu «Nepatīk vienai tumsā. Nora Bumbiere», kas 2018. gadā lasīta 57 reizes. Tāpat jelgavnieki lasījuši arī Initas Silas darbu «100 vēstules sievietei», Daigas Mazvērsītes grāmatu «Mans draugs Mārtiņš Freimanis», Brunhildes Pomselas «Es biju tikai sekretāre», kā arī Elitas Veidemanes «Zemdegas gruzd: Eduards Pāvuls».

Bet no bērnu un jauniešu literatūras klāsta populārākā bijusi Aivara Kļavja grāmata «Melnais akmens», Katlēnas Ferēkenas un Evas Mutonas «Mani sauc Jans, un es neesmu nekas īpašs», Kīras Kesas «Prinča līgava. Kronis», Somana Čainani «Labā un ļaunā skola», kā arī Ineses Paklones «Okeāns un tuksnesis».

Jāatgādina, ka 2017. gadā lasītāko grāmatu saraksta augšgalā bija Noras Ikstenas vēsturiskais romāns «Mātes piens».

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti