Meklēšanas forma

Skaidrs laiks 13 °C Viegls vējš, 2.8 m/s no ZR
Ceturdiena, 2019. gada 18. JūlijsVārda dienu svin: Rozālija, Roze

Jelgavnieki uzskata, ka būtiskākais Valentīndienā ir kopā pavadītais laiks

Evija Brezinska, 7. klase, Daniels Ulmanis, 7. klase
«Pievēršot uzmanību svētkiem, mēs varam padarīt savu ikdienu īpašāku,» vērtē jelgavnieks Ritvars. Portāls www.jelgavasvestnesis.lv uzrunāja jelgavniekus, lai noskaidrotu, vai viņi svin Valentīndienu un vai uzskata tos par īpašiem svētkiem.

Lielākā daļa uzrunāto jelgavnieku Valentīndienu pavada ar mīļotajiem cilvēkiem vai ar draugiem, uzskatot, ka šajos svētkos būtiskākais nav dāvanas, bet gan kopīgi pavadītais laiks. «Manuprāt, šie ir skaisti svētki – tas ir vēl viens iemesls apliecināt mīlestību saviem tuviniekiem. Mēs Valentīndienu parasti pavadām kaut kur kopā dodoties, piemēram, šogad dosimies uz Dailes teātra izrādi «Salemas raganas». Manuprāt, šajos svētkos piestāv mazas dāvaniņas, piemēram, šokolādes sirsniņas,» uzskata jelgavniece Inga. Viņa papildina, ka 14. februāris viņai ir nozīmīgs – tāpat viņa ar prieku sagaida 8. martu, Mātes dienu un citus svētkus.

Savukārt skolniece Madara nesvin Valentīndienu, jo neuzskata tos par īpašiem svētkiem. Viņasprāt, savu mīlestību var izrādīt katru dienu, un tam nav nepieciešama noteikta svinamā diena. Bet viņas draudzene Daila Valentīndienu pavada draugu lokā. «Mēs parasti kopā ejam uz kafejnīcu un tas ir vēl viens iemesls, lai satiktos ar draugiem un tuviniekiem,» stāsta Daila.

«Mēs Valentīndienu pavadām, apskatot jaunas vietas, ieturot kopīgu mielastu. Galvenais Valentīndienā ir kopā būšana, tādēļ uzskatām, ka dāvanas nav nepieciešams dāvināt,» atklāj Lorita un Gatis. Savukārt uzrunātais jelgavnieks Gvido Valentīndienu svin savas draudzenes dēļ – viņš šogad ieplānojis draudzeni aizvest uz akvaparku.

Jāpiebilst, ka 14. februāris ir datums, kurā daudzi pāri izvēlas reģistrēt savu laulību. Jelgavas Dzimtsarakstu nodaļā šodien laulību slēgs divi pāri.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Ziņa tapusi Ēnu dienas gaitā.

Viedokļi

Pievienot komentāru